Viņš ir dzimis vienā gadā ar Latvijas valsti, Atmodas laika simbols, Likteņdzirnu melderis un visu laiku visvairāk dziedāto latviešu dziesmu autors - tautas dziesminieks EDUARDS ROZENŠTRAUHS.

Ievadot Latvijas simtgades svinības, populāri Latvijas mūziķi leģendārajam dziesmu autoram un izpildītājam februārī un martā svin viņa 100-gades jubileju ar koncertprogrammu “Bij vasara toreiz tik zaiga”.

“Nav populārāku melodiju par šīm,” saka koncerta muzikālais producents Atis Auzāns. “Savulaik tās skanēja visur – mājas ballītēs, jubilejās, kāzās un visur, kur pulcējās cilvēki. Pats esmu tās spēlējis vai ikvienā pasākumā. Šīm dziesmām piemīt dinamika un dzīvesprieks, latviskais kods. Esmu pagodināts, ka tieši man ir iespēja atkal no jauna iedzīvināt šīs dziesmas kopā ar tik daudziem lieliskiem mūziķiem. “

Vieglās, dzirkstošās un katrai latvieša sirdij tuvās Rozenštrauha dziesmas „Zilais lakatiņš” , „Vecās likteņdzirnas”, „Zelta cauna”, „Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, „Ai, māte Latgalē”, „Drauga vārdi”, „Meitenei no manas klases”, „Kolumbīne”, „Kādai meičai Cesvainē”, „Atmiņas”, „Vecpiebalgas ūdensrozes” un daudzas citas līdzi dziedamas dziesmas, kā arī mazāk dzirdētas melodijas no Eduarda Rozenštrauha ziņģu pūra izdzied lieliskie solisti Normunds Rutulis, Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova, Atis Auzāns un Oranžo meiteņu trio – Anita Levša, Olga Stupiņa un Inta Gudovska. Muzikāli krāsains ir arī instrumentālistu sastāvs – Juris Kristons (taustiņi), Atis Auzāns (akordeons), Ainis Rudzītis (ģitāra), Aivars Meijers (bass), Nelli Bubujanca (sitamie instrumenti), Raivo Stašāns (saksofons, klarnete, flauta), Lauris Amantovs (trombons), Normunds Piesis (trompete).

Eduarda Rozenštrauha jubilejas programmas „Bij vasara toreiz tik zaiga” koncerts Ventspilī, teātra namā „Jūras Vārti” notiks 3.martā 19:00. Biļetes iepriekšpārdošanā – Biļešu Paradīze kasēs un internetā.

Koncertu veido „Izklaides producentu grupa 7”. Režisors - Valdis Pavlovskis, horeogrāfe - Ieva Kemlere, scenogrāfs un gaismu režisors - Egils Kupčs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: