Aiz muguras ir svētku laiks, kas ievērojami patukšojis maciņus ne vienam vien kārtīgam svinētājam. Tāpēc nereti janvārī ir jāmeklē iespējas, kā samazināt tēriņus un ietaupīt, lai atjaunotu budžeta stabilitāti un sagaidītu nākamo algas dienu.

Lai nav tā, ka pavisam jāatsakās no atpūtas un izklaidēm, piedāvām dažas idejas, kā pēc Ziemassvētku un Jaungada tēriņiem atpūsties nepārmaksājot.

1. Dodieties uz bezmaksas pasākumiem

Ja vēlaties atpūsties ārpus mājas, būt sabiedrībā, tad var izpētīt, kādi tuvākajā laikā ir bezmaksas pasākumi. Jūs varētu būt pārsteigti, cik patiesībā tādu ir daudz. It īpaši Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Bet arī novados noteikti var atrast kaut ko, kur nav jāpērk dārgas biļetes. Par šādiem bezmaksas pasākumiem var uzzināt gan sociālajos tīklos, gan pilsētu un novadu mājaslapās. Piemēram, par bezmaksas pasākumiem Rīgā var uzzināt šajā Facebook lapā: https://www.facebook.com/bezmaksaspasakumirIga/.

Izvēloties bezmaksas pasākumus, varēsiet atpūtas un izklaižu izmaksas samazināt līdz minimumam. Un noteikti arī paplašināt savu redzesloku, jo bezmaksas pasākumu piedāvājumā saturs ir gana daudzveidīgs, lai tajā kaut ko saistošu un savai gaumei atbilstošu atrastu ikviens.

2. SPA un masāžas — izdevīgi piedāvājumi salonos vai SPA mājās

Ja vēlaties atpūtu, kas nav tikai garam un dvēselei, bet arī ķermenim, tad var skatīties, ko izdevīgu piedāvā skaistumkopšanas un SPA saloni. SPA un masāžas ne vienmēr maksā milzīgu naudu. Nav jau arī uzreiz jāpērk nedēļas vai brīvdienu piedāvājums.

Varbūt šajā mēnesī pietiks ar kādu atsevišķu SPA procedūru vai tikai masāžu? Cenas šādiem pakalpojumiem ir daudz izdevīgākas, bet vienalga būs iespēja gan atpūsties, gan relaksēties, izmēģināt kādu jaunu procedūru. Lai uzzinātu, kur tieši šobrīd SPA un masāžas ir par izdevīgākām cenām, noderīgs palīgs arī būs internets un sociālie tīkli, jo ikviens salons ir aktīvs un komunicē digitālajā vidē.

Ja neatrodat neko saistošu salonu piedāvājumos, tad SPA un masāžas var sarīkot arī mājās. Žurnāli un internets nāks talkā ar noderīgām idejām, kā savas mājas vannasistabu pārvērst par mazu SPA. Atliks vien iegādāties kādu krēmu vai kaut ko no pārtikas nodaļas, lai radītu lieliskus skaistumkopšanas produktus.

3. No jauna atklājiet muzejus

Interesē intelektuāla izklaide par demokrātiskām cenām? Labākais variants noteikti ir muzeji. Un Latvjā tādu netrūkst. Izmantojiet brīvdienas, lai dotos uz kādu muzeju, kurā vēl neesat bijuši. Pēdējos gados vairums muzeju ir atjaunoti, modernizēti, kļuvuši interaktīvi un ģimenēm ar bērniem draudzīgi.

Ja arī no sava skolas laika nav palikušas tās labākas atmiņas par muzejiem, kāpēc arī tos vairs neesat apmeklējuši, tad būsiet patīkami pārsteigti par to, ka muzeji tiešām gājuši līdzi laikmeta tendencēm. Tas būs vērtīgi pavadīts laiks, lai arī kādu muzeju jūs izvēlētos.

Kuri tad ir tie muzeji, kurus noteikti ir vērts apmeklēt?

        - Rīgas Motormuzejs

        - Latvijas Dabas muzejs

        - Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

        - Ilūziju muzejs “Cosmos”

4. Aizejiet uz kino

Lai gan kino apmeklējums ir jau ierasta lieta, kas varbūt pat nesaistās ar īstu izklaidi, tomēr tā ir pārbaudīta vērtība, kas neliks vilties — būs pavadīts laiks ārpus mājas labā kompānija, redzēta kāda no aktuālākajām filmām, nobaudīts popkorns vai citas uzkodas. Reizēm izklaidei pietiek ar kaut ko nesarežģītu un nepārspīlētu. Un izmaksas kino apmeklējumam arī nebūs tās lielākās.

Kas šobrīd aktuāls kinoteātros? Te dažas no filmām, kas šobrīd skatāmas uz lielajiem ekrāniem, bet izvēle ir daudz plašāka, atliek tikai ieskatīties kinoteātru piedāvājumos.

         - Zvaigžņu kari: Pēdējie džedi

         - Brīnums

         - Somālijas pirāti

         - Mollijas spēle

         - Nameja gredzens (uz ekrāniem jau no 19. janvāra)

5. Rīkojiet ballītes mājās

Tiem, kuri iecienījuši klubus un ballītes, varam ieteikt janvāri oficiāli paziņot par mājas ballīšu mēnesi. Daudz izdevīgāk būs ar draugiem satikties pie kāda no jums mājās. Sagatavojiet uzkodas, picu, dzērienus, norīkojiet atbildīgo par mūziku un atrakcijām. Un ballīte var sākties! Būs jautri un arī lēti, ja izmaksas tiks dalītas uz visiem. Lai būtu vēl interesantāk, var rīkot tematiskās ballītes. Un nevajadzētu aizmirst, ka gada sākums taču ir karnevālu laiks, tāpēc idejas jautrām mājas ballītēm nebūs tālu jāmeklē.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Kru57nk9 23.01.2018, 11:37:59

    Virsraksts: REKLĀMA: Padomi, kā pēc Jaungada tēriņiem atpūsties nepārmaksājot
    Raksta saturs: ieteikumi, kurus maksas pakalpojumus apmeklēt. Ja pēc jaunā gada tēriņiem ir vēlme ietaupīt, tad kā taupīšanas nolūkos var iekļaut SPA apmeklējumu vai 15 euro par muzeja apmeklējumu?
    Stulbs raksts

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: