Lai varētu dzīvot bez liekiem satraukumiem par finansēm un kredīts internetā jeb dinero online nebūtu vienīgais glābiņš, kad uzrodas finanšu problēmas, ir jānostabilizē sava finanšu situācija.

Kā zināms, viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt stabilu finansiālo situāciju, ir budžeta plāna izveide. Daudzi gan to nedara, jo visi centieni plānot budžetu iepriekš ir izgāzušies. Pats budžeta plānošanas process nav grūts, taču nereti budžeta plāns tik un tā cieš neveiksmi, jo cilvēkiem vienkārši pietrūkst gribasspēka, lai pie tā pieturētos. Tiesa, budžeta plānošana saistās ar savu vēlmju ierobežošanu un piedomāšanu līdzi pie ikdienas darbībām, tomēr, ja budžets tiek plānots pareizi, pie tā pieturēties ir daudz vieglāk. Šeit būs daži padomi, kā izveidot budžeta plānu, pie kura ir viegli pieturēties.

Izvirziet sev mērķus

Lai vispār būtu motivācija sākt kaut ko darīt lietas labā, ir jāizvirza mērķi. Daudzi šo soli izlaiž, jo uzskata, ka tas tāpat neko daudz nemainīs, taču patiesībā tieši mērķa neesamība ir iemesls, kāpēc pietrūkst motivācijas pieturēties pie sava budžeta. Pirms sākat budžeta plānošanu, pajautājiet sev, kāpēc to darāt un ko tieši gribat sasniegt? Pēc tam, lielo mērķi sadaliet sīkākos uzdevumos. Ja jums būs konkrēti pieturas punkti, ko jāsasniedz, tiekties uz galveno mērķi būs daudz vienkāršāk. Tas arī ļaus daudz vieglāk novērtēt progresu un saprast, cik labu vai slikti jums veicas.

Samaziniet izdevumus pakāpeniski

Liela kļūda, ko daudzi pieļauj, ir nereālistiska, stingra budžeta plāna izveide. Proti, jau pašā sākumā no budžeta plāna tiek izslēgti pilnīgi visi tēriņi, kas nav pieskaitāmi pie pašām pamata nepieciešamībām. Ir skaidrs, ka pie šāda budžeta plāna pieturēties būs ļoti grūti, ja ne nereāli. Lai tas izdotos, nāktos vienā mirklī pilnībā izmainīt savu dzīvesveidu un kam tādam gribasspēks pietiktu vien dažiem izredzētajiem. Ja gribat, lai pie budžeta plāna pieturēties būtu viegli un tas būtiski neietekmētu jūsu ikdienu, izdevumi ir jāsamazina ļoti pakāpeniski. Sākumā atsakieties, piemēram, no ik rīta kafijas kioskā un kādas ballītes piektdienas vakarā. To paveikt nebūs grūti un jūs pat īsti nemanīsiet pārmaiņas, taču, tik un tā ietaupīsiet vairākus desmitus eiro mēnesī. Nākamajā pārskata periodā atrodiet citus izdevumus ko samazināt un tā, soli pa solim, būsiet sakārtojis savas finanses.

Iekļaujiet kategoriju izklaidēm un sevis lutināšanai

Otra tipiskākā kļūda ir pilnīga izklaižu un citu izpriecu izslēgšana no sava budžeta. Tas ir ļoti nepareizi, jo tad, pārtērēšanās ir gandrīz garantēta. Jūs teorētiski izslēdzat šos tēriņus, taču praksē, visticamāk, no tiem atteikties nevarēsiet. Ikvienam kādreiz vajag atpūsties un sevi palutināt. Noteikti vajadzētu samazināt izdevumus uz izklaižu rēķina, izvērtējot to nepieciešamību, taču, izslēgt tos nedrīkst. Tieši pretēji, budžetā ir jāiekļauj ailīte izklaidēm, atpūtai un citiem izdevumiem sevis lutināšanai. Jāsaprot, ka šādi tēriņi nav nekas slikts un nepareizs, taču tiem jābūt kontrolētiem un ja tie būs budžeta plānā, tad tā arī būs.

Padariet ietaupījumu uzskatāmu

Visbeidzot, lai tiešām būtu motivācija nepadoties, ir sev jāparāda tas, cik efektīva ir budžeta plānošana un kāds no tās ir labums. Visu naudu, ko ietaupāt, pateicoties savam budžeta plānam, ir jāpārskaita uz krājkontu vai arī jāizņem no bankas konta un jānoglabā skaidrā naudā. Tad jūs redzēsiet, kā veidojas uzkrājumi un kā jūs ejat uz saviem mērķiem. Redzot, ka darbs un pūles dod kādus reālus augļus, noteikti būs daudz vieglāk turpināt iesākto un vēl vairāk piedomāt pie savu tēriņu racionalitātes, lai arī turpmāk veiktos tik pat labi.

Protams, piespiest sevi taupīt ir daudz grūtāk, nekā tērēt naudu visam, ko kārojas, taču, ja panāksiet, ka jums ir gana liela motivācija to darīt, kā arī neliegsiet sev pilnīgi visas dzīves baudas, to darīt būs daudz vieglāk. Budžeta plānam nav obligāti jāpadara jūsu dzīvi nožēlojamu un nebaudāmu, Jūs pats varat noteikt kam un kā tērēt savu naudu, taču, ja darīsiet to ar apdomu, vienalga ietaupīsiet. Vairāk informācijas par personīgajām finansēm un to pārvaldīšanu lasiet portālā www.kreditos247.es.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: