Ziemas riepas ir jāmeklē laicīgi, jo tas nav pirkums, ko vajadzētu atlikt uz pēdējo brīdi, paķerot to, kas pagadās, jo vienkārši nav vairs laika meklēt labāko un izdevīgāko piedāvājumu.

Tāpēc jau rudens pirmās dienas ir labs brīdis, kad sākt domāt, kur un kādas ziemas riepas pirkt. Tas ļaus izvairīties no jucekļa, kas valda neilgi pirms decembra, kad tiešām ir pēdējais brīdis aprīkot auto ar ziemas riepām, kā to nosaka likumdošana.

1. Iespēja nesteidzīgi izpētīt aktuālo ziemas riepu piedāvājumu

Ziemas riepas pieejamas tiešām plašā izvēlē, tas redzams gan riepu centros, gan tirdzniecības vietnēs internetā. Un maldīgi ir domāt, ka no ļoti liela klāsta ir vieglāk izvēlēties. Nē, pārāk liela izvēle arī apgrūtina lēmuma pieņemšanu. Tāpēc ir rūpīgi jāiepazīstas ar piedāvājumu un jāsaprot, kādi ir tieši jums svarīgākie kritēriji attiecībā uz ziemas riepu īpašībām.

Te svarīgi izvērtēt to, pa kādu ceļa segumu vairāk būs jābrauc, kādi ir braukšanas paradumi un ikdienas vajadzības. Tāpat arī jānosaka, kādā cenu amplitūdā varat veikt izvēli. Pēc visiem šiem kritērijiem riepu izvēle jau būs daudz vieglāka.

Tā sakarā par sliktu nenāks izpētīt, ko ziņo jaunākie ziemas riepu testi. Piemēram, riepu testos, kas uz sniega veikti Somijā, pārliecinoši uzvar Continental riepu modelis — WinterContact TS 850 P, iegūstot 9 punktus. Nākamās pozīcijas ieņem Dunlop riepu modelis SP Winter Sport 5, arī Michelin Pilot Alpin PA4. Ar detalizētākiem testu rezultātiem var iepazīties žurnālā “Auto Motor und Sport”. Tiem, kuriem galvenā ir kvalitāte un maksimāla drošība uz ceļa, bet cena ir otršķirīgs faktors, šie testu rezultāti noteikti būs saistoši.

2. Atrast pārdevēju, kas piedāvā labākās cenas

Kad izvēlēts tīkamākais un tieši jūsu vajadzībām atbilstošākais riepu modelis, tad ir iespēja atrast pārdevēju, kurš šīs riepas piedāvā par izdevīgāku cenu. Ja pērk jau tad, kad nav vairs laika, tad var gadīties paņemt to, kas ir visērtāk un ātrāk pieejams, bet tas var būt arī krietni dārgāk.

Kāpēc maksāt vairāk, ja tādas pašas ziemas riepas pie cita pārdevēja maksā mazāk? Var painteresēties vairākos uzticamos riepu servisos, arī izskatīt piedāvājumu interneta vietnēs, kas tiešām ir ērti. Cenu salīdzināšana ir tikai normāla iepirkšanās procesa sastāvdaļa, bet to nevar paspēt izdarīt kvalitatīvi, ja tam nav laika.

Protams, ka jaunu ziemas riepu sakarā nav vērts cerēt uz ļoti lielām cenu atsķirībām, bet tomēr, ja skaita visas četras riepas, tad kopumā var tikt ietaupīti pat vairāki desmiti eiro. Visērtāk šādu cenu salīdzināšanu veikt internetā, kur var izmantot gan Google meklētāju, gan tīmekļa vietnes, kas speciāli veidotas cenu salīdzināšanai, piemēram, salidzini.lv, gudriem.lv un citas.

3. Bez steigas ieplānot riepu nomaiņu

Jo ātrāk ziemas riepas būs iegādātas, jo vairāk būs laika ieplānot riepu maiņu, kas biež vien mēdz izvērsties par īstu izaicinājumu, ja to atstāj uz pēdējo brīdi. Tad riepu servisiem ir tik aizņemts grafiks, ka nāks gaidīt rindā ļoti ilgi. Vairums riepu servisu piedāvā elektronisku pierakstīšanos riepu nomaiņai. Ja riepas jau iegādātas, tad mierīgu prātu var rezervēt servisā dienu un laiku, kad tās tiks nomainītas.

4. Ziema mēdz pārsteigt nesagatavotus

Pēdējos gados laika apstākļi arī Latvijā kļuvuši tiešām nepastāvīgi un diezgan neparedzami. Gadās, ka sniegs uzsnieg jau oktobrī, bet citreiz vēl Ziemassvētkos grādi ir krietni virs nulles. Tomēr tāda nepastāvība liek būt modriem, jo nav zināms, kurā rītā pie durvīm būs sniega kupena. Vai arī agrā rītā asfalts būs klāts ar “melno ledu”. Tāpēc labāk būt gataviem visiem dabas untumiem.

Ja automašīnai ziemas riepas jau ir laikus uzliktas, tad var ziemu gaidīt ar mierīgu prātu un domām par to, kā izbaudīsiet sniega priekus uz kalna, nevis uz ceļa. Lai gan šobrīd aiz loga vēl tikai krāšņumā izvēršas rudens, nenāks par sliktu noskaidrot, kādas ziemas riepas un par kādām cenām šobrīd pieejamas. Kā arī šo pirkumu ieplānot savā budžetā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: