Farmaceiti ir vieni no pasaules senākajo profesiju pārstāvjiem, kuras pirmssākumi meklējami vairākus gadsmitus vēl pirms mūsu ēras. Bet šodien tā ir arī viena no prestižākajām profesijām, kas, pateicoties zinātnes attīstībai un tehnoloģiskām inovācijām, paver plašas karjeras iespējas.

Lai iepazītu farmaceita profesiju no “iekšpuses”, aicinājām uz sarunu Latvijas visstraujāk augošā aptieku tīkla Apotheka farmaceiti Andu Kromani, kura atklāj, kā tad ir – strādāt modernā aptiekā.

Pastāstiet, kāpēc nolēmāt kļūt par farmaceiti?

Droši vien, ka pirmais impulss bija bērnībā – bieži brīvdienas pavadīju kopā ar tēti, kurš pēc profesijas ir veterinārārsts. Vairāk par dzīvniekiem man patika tēta lielā zāļu soma. Kad varēju palīdzēt sagatavot medikamentus ārstēšanai un padot kādu zāļu pudelīti, mana diena bija izdevusies. Sākot mācīties vidusskolā, mans ceļš uz farmāciju jau bija ļoti apzināts – lai pārliecinātos, ka man šī profesija patiešām patīk, atradu iespēju reizi nedēļā brīvprātīgi pastrādāt slimnīcas aptiekā, bet skolā padziļināti apguvu ķīmiju un bioloģiju, kā arī fakultatīvi latīņu valodu. Farmaceita darbs man ar katru aptiekā pavadīto dienu iepatikās arvien vairāk - mani fascinēja aptiekas telpas, trauki, smarža, ļoti patika zāļu gatavošana. Arī visi satiktie farmaceiti šķita ļoti zinoši un laimīgi cilvēki. Tāpēc pēc vidusskolas man pat nebija citas domas, kā tikai farmācijas studijas.

Un kā nonācāt līdz darbam Apotheka aptiekā?

Pēc augstskolas sāku darba gaitas „Saules aptiekā” Rīgā – vēlāk šis aptieku tīkls tika pievienots SIA “A Aptiekas”, kura pārziņā tagad ir vairāk nekā 100 Apotheka aptiekas visā Latvijā. Tā jau ilgāku laiku strādāju šajā uzņēmumā. Bet, kad uzzināju, ka Apotheka tiks atvērta arī Kuldīgā, tad pati pieteicos darbam šeit, jo jau sen sirds vilka atpakaļ uz bērnības pilsētu. Tā varēju turpināt gan darbu jau sev labi zināmā farmācijas uzņēmumā, gan atgriezties dzimtajā pilsētā.

Ko visvairāk novērtējat, strādājot Apotheka aptiekā?

Šeit ir ļoti patīkama darba vide. Man šķiet, ka Apotheka aptiekas vizuāli ir visskaistākās – telpas ir modernas, ērtas, funkcionālas un mājīgas gan klientiem, gan arī mums – aptiekas darbiniekiem. Arī kolēģi ir draudzīgi, atsaucīgi un personālvadības politika ir pretimnākoša un vienkārši cilvēciska. Ļoti daudz tiek domāts par darbinieku izglītošanu un sociālajām garantijām. Ir arī forši, ka līdzās algai un visiem nomaksātajiem nodokļiem darba devējs nodrošina visiem strādājošajiem arī dažādus patīkamu bonusus, piemēram, īpašu atlaižu karti, ar kuras palīdzību medikamentus un visu nepieciešamo veselībai, labsajūtai un skaistumam pie mums Apothekas aptiekās varam iegādāties ar ievērojamām atlaidēm.

Raugoties uz aptieku laikā, kad sākāt savu karjeru šeit, un tagad – kādas izmaiņas ir notikušas gan pašā aptiekas darbībā, gan arī kā mainījušies klienti?

Apotheka aptiekas kļūst arvien skaistākas. Farmaceitu darba vietas ir iekārtotas arvien ērtākas un modernākas, lai vairāk laika varam veltīt klientiem. Daudz mazāk laika tagad veltam tā dēvētajam administratīvajam slogam, piemēram, dokumentācijas sakārtošana tagad ir kļuvusi mazāk laikietilpīga un pamatā to visu darām digitālajās sistēmās. Tāpat arī medikamentu piegāde notiek daudz raitāk un efektīvāk. Tādējādi maksimāli daudz laika varam veltīt tiešo darba pienākumu veikšanai, konsultējot un sniedzot padomus klientiem veselības, labsajūtas un arī skaistumkopšanas jomā.

Kāpēc ieteiktu citiem farmaceitiem pievienoties Apotheka komandai?

Mūsu uzņēmumā man patīk gan darba vide, gan draudzīgā, pozitīvā, laipnā attieksme no vadības puses visās dzīves situācijās. Kā arī – šeit ir visas iespējas, lai varētu izveidot veiksmīgu un stabilu karjeru gan tie, kuri tikai ieguvuši farmaceitisko izglītību, gan tie, kuri vēlas no citas ar medicīnu saistītas profesijas pārkvalificēties par farmaceitu, jo uzņēmums nodrošina arī bezmaksas studiju iespējas un pēc tam – garantētu darbu.

Kā pieteikties darbam Apotheka

Tas ir pavisam vienkārši! Visus interesentus ar atbilstošu izglītību un iemaņām aicinām sūtīt savu CV ar norādi “Farmaceits/e vai Farmaceita asistents/s Apotheka” uz e-pastu esigaidits@apotheka.lv. Iegūt plašāku informāciju par aptieku tīklu Apotheka var http://aptiekas.apotheka.lv/ vai zvanot uz 67718765.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: