Gadījumos, kad cilvēki dzīvo no algas līdz algai un izmanto tādus pakalpojumus kā patēriņa kredīts vai ātrais kredīts, lai savilktu kopā galus un izdzīvotu, parasti pie vainas ir neprasme rīkoties ar savu naudu un budžeta plāna trūkums.

Saliekot visu pa plauktiņiem un izdomājot, kā efektīvāk tērēt savus ienākumus, šādu situāciju var ātri vien risināt. Tomēr reizēm, vainīgs patiešām ir reāls naudas trūkums un tad nu nekādi budžeta plāni īsti nelīdzēs. Pateikt to, vai problēma tiešām ir pārāk zemos ienākumos, vai tomēr jūs neprotat rīkoties ar naudu, ir visai grūti, bet ir dažas pazīmes, kas visai skaidri norāda uz naudas trūkumu. Kā pateikt, vai jūsu ienākumi patiešām ir pārāk zemi, lai izdzīvotu?

  1. Jūsu ienākumi izbeidzas jau mēneša sākumā

Tiem, kas neplāno budžetu, naudas trūkums mēneša pēdējā nedēļā ir visai tipisks. Tas vēl neliecina par reālu naudas trūkumu, taču ja nauda izbeidzas jau tūlīt pēc rēķinu apmaksas un dažu pirkumu veikšanas (ja vien šie pirkumi nav kādas ļoti dārgas luksusa preces), jums visticamāk ir pārāks zemi ienākumi, lai varētu izdzīvot. Šādā situācijā jūs neverat samazināt savus tēriņus, jo nauda jau tā tiek izlietota vien rēķiniem un varbūt kādām pārtikas precēm, bez kurām iztikt never. Vienīgais risinājums tad ir jaunu ienākumu plūsmu meklēšana.

  1. Pēc ienākumu un izdevumu uzskaites jūs saprotat, ka jums nav kur ietaupīt

Diezgan skaidrus secinājumus par naudas nepietiekamību var izdarīt, piefiksējot savu naudas plūsmu. Normālā gadījumā, naudas plūsmā var atrast daudz un dažādus izdevumus, bez kuriem varētu arī iztikt, piemēram, izklaides, našķi, luksus preces, atpūtas braucieni utt. Tāpat ir arī izdevumu kategorijas, kuras izslēgt never, bet uz kurām var diezgan daudz ietaupīt, piemēram, ja pērkat dārgu pārtiku, varat meklēt lētākas alternatīvas. Ja saprotat, ka jau tā pērkat visu lētāko, atsakāties no visām savām vēlmēm un nekur tiešām ietaupīt neverat, vaina noteikti ir ienākumu trūkumā un problēmu varēsiet risināt vien palielinot ienākumus.

  1. Jūs nespējat sasniegt savus finanšu mērķus, kas jums ir patiešām nozīmīgi

Parasti spēja ietaupīt vislabāk atklājas brīžos, kad tiek uzstādīti kādi ļoti svarīgi finanšu mērķi. Pat visizšķērdīgākie cilvēki spēj atrast motivāciju taupīt, ja tiek uzstādīts kāds ļoti nozīmīgs finanšu mērķis, kuru ir ļoti liela vēlme sasniegt. Ja pat sev nozīmīgiem mērķiem iekrāt nespējat, jums visticamāk, vienkārši nav uz ko ietaupīt, jo trūkst naudas. Protams, tam par iemeslu var būt arī daudz kas cits, piemēram, tas pats gribasspēka trūkums, tomēr pastāv liela iespēja, ka iekrāt nevarēsiet, ja vien neatradīsiet veidus, kā papildus nopelnīt.

  1. Ātrie kredīti ir kļuvuši par papildus finansējumu ik mēnesi

Vēl, protams, uz ienākumu apjomu un pietiekamību tiešā veidā norāda nepieciešamība pēc kreditēšanas pakalpojumiem. Ja šos kredītus ņemat neregulāri un konkrētu lietu iegādei, vai arī tad, ja esat pārtērējušies, veicot nevajadzīgus pirkumus, vaina tomēr būs nepareizā budžeta plānošanā un neapdomīgā naudas tērēšanā, taču ja ātrie kredīti ir kļuvuši par ikdienu, jums visticamāk pietrūkst naudas. Vēl var būt arī situācija, kad tieši paši kredīti ir vainīgi pie jūsu sliktās finansiālās situācijas, jo katru mēnesi jāmaksā procenti par vairākiem kredītiem. Tādā gadījumā palīdzēs ātro kredītu apvienošana, bet ja tomēr visa pamatā ir naudas trūkums, nāksies vien meklēt lielākus ienākumus.

Ja kādā no gadījumiem atpazīstat savu situāciju, jums tiešām varētu būt problēmas ar pārāk maziem ienākumiem, nevis naudas pārvaldīšanas prasmēm. Tas nozīmē, ka jums ir jāstrādā nevis pie saviem izdevumiem, proti, jāmēģina taupīt un sakārtot finanses, bet gan pie ienākumiem. Ja naudas ir pārāk maz ir jāvelta visas pūles tam, lai atrastu labāk apmaksātu darbu, vai arī iegūtu papildus ienākumus, uzņemoties vairāk darba tajā pašā darba vietā. Tas var nebūt viegli, taču tā šādā gadījumā būs vienīgā izeja, jo, ja naudas tiešām nav, jums nepalīdzēs nekādas taupības metodes un budžeta plāni.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: