Katram var gadīties situācija, kad uz nenoteiktu laiku tiek zaudēts darbs. Nereti šis laiks ir ļoti nomācošs un pat depresīvs.

Ne vienmēr veicas ar jauna darba meklēšanu, kas var novest pie nopietna naudas trūkuma. Tad jāņem ātrais kredīts jeb credit rapid vai jāmeklē citi steidzami naudas gūšanas veidi, kas ilgtermiņā šo jau tā neērto situāciju vēl vairāk pasliktinās. Taču tam tā nav jābūt - šis laiks var tikt izlietots arī produktīvi, gūstot jaunas zināšanas, pieredzi un arī ienākumus. Ko tad īsti vajadzētu darīt laikā, kamēr esat bez darba?

  1. Izglītojiet sevi

Jau no pirmās dienas, kad esat palicis bez darba, papildus jaunas darbavietas meklēšanai ir jāmeklē arī veidi, kā sevi pilnveidot un izglītot, jo īpaši tad, ja vienā un tajā pašā darbavietā esat nostrādājis vairākus gadus. Jāsaprot, ka arī izglītībai ir sava veida derīgums termiņš. Pat tad, ja pirms vairākiem gadiem esat pabeidzis vairākas augstskolas, šīs zināšanas var netikt novērtētas. Katra nozare, laikam ejot, mainās, tāpēc visu laiku ir jāseko līdzi jaunākajām aktualitātēm un tendencēm. Meklējiet kursus, seminārus un citus variantus, kā gūt papildus zināšanas un atsvaidzināt to, ko jau esat mācījies.

  1. Strādājiet brīvprātīgajā darbā

Lai iegūtu jaunu darbu, ir nepieciešama ne vien zināšanas, bet arī darba pieredze. Ja iepriekš darbs jums bija, tad kaut kāda darba pieredze arī jums ir, taču ar to varētu būt par maz. Darba devējs noteikti novērtēs arī brīvprātīgo darbu, jo tas gan dažādos un bagātinās jūsu darba pieredzi, gan arī parādīs to, ka neesat orientēts tikai uz ienākumu gūšanu, bet arī uz sevis un uzņēmuma pilnveidošanu. Vēl viens bonuss ir tas, ka, veicot brīvprātīgo darbu, nereti arī tiek maksātas nelielas naudas summas vai vismaz piešķirtas brīvpusdienas. Esot bez darba, kad ienākumi ir ievērojami samazināti, tas var būt ļoti noderīgi jūsu finansēm.

  1. Pelniet ar saviem hobijiem

Vēl viens labs variants, kā nodarbināt sevi un gūt papildus ienākumus laikā, kamēr esat bez oficiāla darba, ir naudas pelnīšana ar saviem hobijiem vai dažādām nodarbēm, kas jums padodas. Ja protat kādus rokdarbus vai amatniecības darbus, varat pelnīt, pārdodot savus darinājumus. Ja jums ir kādas īpašas zināšanas, varat pasniegt privātstundas. Ja vienkārši interesējaties par kādām specifiskām tēmām, varat rakstīt blogus. Iespēju nudien ir daudz. Tikai, ja izvēlaties kādu no šiem variantiem, pārliecinieties par to, ka jūsu darbības nevar tikt klasificētas kā saimnieciskās darbības veikšana. Ja pēc likuma tomēr jūs skaitāties saimnieciskās darbības veicējs, tas ir jāreģistrē un ir jāmaksā nodokļi.

  1. Atrodiet pagaidu darbu

Ja iepriekš strādājāt kādā augstākā amatā, noteikti vēlēsieties, lai arī nākamais darbs jums būtu vismaz tikpat prestižs un cienījams, taču labās darba vietas atrast un iegūt uzreiz ir grūti. Ja arī jūs mērķējat uz ko samērā augstu, rēķinieties, ka darba meklējumi var ieilgt, tāpēc būtu ieteicams jau uzreiz meklēt arī pagaidu darbu. Tas var būt jebkāds vienkāršs darbs, piemēram, strādāšana par pārdevēju veikalā. Vienīgi, ja izvēlaties darīt pagaidu darbu, jau iepriekš atrunājiet, ka jebkurā brīdī varēsit to pamest. Ja līgumā to neatrunāsit, darba devējam būs tiesības pēc atteikuma iesniegšanas jūs vēl mēnesi paturēt darbā, kas var liegt iespēju dabūt jaunu, daudz labāku darbu.

  1. Pavadiet laiku ar ģimeni un uzkrājiet spēkus

Ja jūsu finansiālā situācija nav vērtējama kā slikta, piemēram, ja esat izveidojis pietiekoši lielu uzkrājumu fondu un saņemat bezdarbnieka pabalstu, jūs varat šo laiku izmantot, lai vienkārši kārtīgi atpūstos. Uztveriet to kā garāku atvaļinājumu. Dariet to, ko sen jau esat vēlējies. Nenīkstiet katru dienu mājās, domājot par to, cik slikta ir pašreizējā situācija. Atpūtieties, uzkrājiet spēkus un pēc tam varēsit savam jaunajam darba devējam pierādīt, cik vērtīgs darbinieks esat.

Darba zaudējums vēl nav pasaules gals. Tieši pretēji, nereti tā var būt lieliska iespēja atpūsties, pilnveidot sevi, pamēģināt kaut ko jaunu un gūt jaunu darba pieredzi. Arī finansiālo situāciju ir iespējams uzlabot, ja meklēsit dažādas iespējas. Lai nebūtu jāņem ātrie kredīti bez darba vietas jeb credit rapid fara acte, meklējiet pagaidu darbus vai veidus kā nopelnīt, darot to, kas jums patiešām patīk. Zaudējot darbu, galvenais ir nekrist izmisumā, bet izmantot sev dotās iespējas.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: