Tautā mīlētajai dzejniecei un dramaturģei Mārai Zālītei 18. februārī apritēja 65 gadi. Atzīmējot šo notikumu, tapis jauns koncertuzvedums „Sapnis un Mīlestība”, veidots no teātra izrāžu dziesmām ar dzejnieces dzeju.

Ir daudz zināmu dziesmu, kurām mūziku dāvājuši R. Pauls, J. Lūsēns, Z. Liepiņš, U. Marhilēvičs, M.Brauns, U.Stabulnieks un citi mūsu lieliskie komponisti. Iespējams, ikdienā piemirstam, ka to dzejas autore ir Māra Zālīte. Taču, vienkopus sapulcētas koncertā, tās rada ārkārtīgi jaudīgu un dziļu vēstījumu. Stāstu par mūsu tautu, par godu un sirdsapziņu, Tēvzemi un Mīlestību.

„Līdzās tēliem, kas dzīvo Māra Zālītes darbos, vienmēr klātesošs ir vēl kāds personāžs - Latvija. Vārdos neaprakstāma Dzimtenes mīlestība strāvo cauri visiem dzejnieces darbiem. Un šāda mīlestība sirdī būtu vajadzīga mums katram,” pauž koncertuzveduma režisors Valdis Pavlovskis.

Īpaši veidota arī skatuves scenogrāfija, gaismu partitūras, horeogrāfija un videoprojekcijas, radot asociācijas ar dzejnieces darbistabu - telpu, kurā dažādos laikos un vidē atdzīvosies tēli, lai runātu ar mums šodienas valodā.

Koncertuzvedumā satiekas populāro izrāžu „Meža gulbji”, „Kaupēn, mans mīļais”, „Sfinksa”, „Tobago”, „Lāčplēsis”, „Putnu opera”, „Priekules Ikars” un daudzu citu muzikālo darbu varoņi, kuru dziesmu tēlos iejūtas populārie dziedātāji Andris Ērglis, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Oranžo meiteņu trio un Jāņa Strazda instrumentālā grupa.

Jaunais koncertuzvedums turpina pērn uzsākto teātra dziesmu gadatirgus ideju, kad lielu skatītāju atsaucību un mīlestību guva dzejnieka Jāņa Petera teātra dziesmu koncerts „Spraud man puķi”.

Māras Zālītes teātra dziesmu koncerts Ventspilī, teātra namā Jūras Vārti notiks 3.martā 19:00. Biļetes - Biļešu Paradīze kasēs un internetā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: