Ātrie kredīti mūsdienās kļuvuši tikpat kā par normu - visticamāk, ka lielveikala rindā blakus stāvošais cilvēks kādreiz ir aizņēmies naudu kādā no Latvijas kredītiestādēm. Ja jautāsi, cik tas ir labi vai slikti, tad neviena no atbildēm nav pareiza - katrs pats uzņemas atbildību par savām finansēm un plāno tās, kā prot. Un runājot par finanšu plānošanu, Latvijā un visā pasaulē pastāv atsevišķa sabiedrības grupa, kurai ir citi mērķi un vajadzības, un tie ir jaunieši. Uzzini, kādiem mērķiem SMS kredīts kalpo jauniešiem un kādi ir vecuma ierobežojumi, lai to saņemtu.

Kādiem iemesliem jaunieši ņem kredītus?

Vispirms būtu jānoskaidro, ar ko tiek saprasts vārds “jaunietis”. Latvijā pēc likumdošanas ir noteikts, ka cilvēks sasniedz pilngadību 18 gadu vecumā, tādā veidā pretendējot uz visiem pakalpojumiem, kas ir aizliegti nepilngadīgām personām. To starpā:

 • azartspēles;

 • alkohols;

 • cigaretes;

 • kredīti.

Tieši šis “aizliegto augļu” uzskaitījums rada bažīgus kreditorus, jo tikko pilngadību sasniegušais jaunietis visticamāk gribēs tos nobaudīt. Ņemot vērā, ka liela daļa 18 gadus veci cilvēki vēl nestrādā, viņi meklē iespējas, kā iegūt nepieciešamo naudu. Protams, visus jauniešus nevar likt vienā maisā, jo daļa ir patiešām atbildīgi un strādā paralēli studijām, lai spētu nopelnīt kaut vai iztikai nepieciešamo minimumu.

Vecuma ierobežojums kredīta saņemšanai

Tomēr lielākā daļa kredītiestāžu neuzskata 18 gadīgus jauniešus par pietiekoši atbildīgiem, lai tiem izsniegtu kredītus, tādēļ šādu pakalpojumu viņiem būs grūtības saņemt. Šobrīd Latvijā kredītu no 18 gadiem piedāvā izsniegt tikai retais uzņēmums, bet tas ir iespējams! Kāpēc ir noteikti vecuma ierobežojumi? Tādēļ, ka jaunieši reizēm kredītu ņem:

 • spontāniem pirkumiem;

 • citu parādu segšanai.

Pirms vecuma ierobežojumu pieņemšanas 18 un 19 gadus veci jaunieši sastādīja tikai nelielu daļu jeb 5% no kopējā kredītņēmeju tirgus, tomēr tieši šai vecuma grupai bieži vien bija grūtības ar naudas atdošanu.

Kādos gadījumos SMS kredīts nav piemērots jauniešiem?

SMS kredīts internetā noteikti nebūs piemērots, ja jaunietim nav skaidra mērķa par tā nepieciešamību. Vēl sliktāk ir tad, ja kredīts tiek ņemts tam, bez kā varētu iztikt - dažāda veida izklaidēm. Neapdomīgi paņemot aizdevumu, var iekulties pamatīgā ķezā tā sabojājot savu kredītvēsturi. Jauniešiem jāatceras, ka sabojāta kredītvēsture var ietekmēt turpmāko dzīvi un vēlāk var sagādāt ne mazums raižu, ja būs vajadzība vēlreiz ņemt kredītu.

Aizņemies pārdomāti!

Pirms jebkuru finansiālu saistību uzņemšanās kārtīgi apdomā visus “par” un “pret”. Ja plusu sanāk vairāk, un esi spējīgs atdot kredītu noteiktajā laikā, tad SMS kredīts būs īstā izvēle brīdī, kad steidzami nepieciešami līdzekļi.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -1
  Anita 28.09.2016, 16:39:08

  Protams, ka slazds , vecie jau ,kas ņēma un apdedzinājās , kad pienāca krīze un vairs netika ar tiem kredītiem galā,vairs uz kaut ko tādu neparakstās. Nu jāmeklē jauni upuri starp jaunajiem, jāiedzen tos arī kārtīgās sprukās, lai līdz mūža galam maksā parādu piedzinējiem nesamaksājamos procentus.Jaunieši , esiet uzmanīgi!!!!Mācieties no citu kļūdām.

 • 0
  Nif nifs 22.11.2016, 11:08:32

  Piekrītu Anitai. Nemaz nav tik vienkārši tam jaunietim atbilstoši savai profesijai atrast darbu pēc studijām. Citam izdodas, citam nē. Un tas, kuram nē, ir sprukās. Neņemiet.

 • 0
  Novadnieks 22.11.2016, 12:20:59

  Vēl nav izdomāts tāds kredīts,kurš nebūtu slazds.Ja mākat paņemt un neatdot,tad cepuri nost,ja nē,tad neņemiet.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: