Augstākā izglītība

Kā pierāda vairāki pētījumi, augstākās izglītības izmaksas ir trīskāršojušās, ja salīdzinām tās ar augstākās izglītības izmaksām laikā, kad mūsu vecāki bija studenti, par augstākās izglītības iespējām, kas bija bez maksas, nemaz nerunājot. Ar šo faktu ir izskaidrojama arī situācija, kādēļ arvien vairāk un vairāk studentu aizņemas studiju kredītu.

Mājoklis

Mājokļu cena tiek noteikta dažādos veidos, tomēr neskaitāmi daudz pētījumu pierāda, ka mājokļu cenai ilgtermiņā ir tendence paaugstināties. Ir resursi, kas apgalvo, ka mājokļu cena šodien ir paaugstinājusies par vismaz 30%, ja salīdzinām to ar mājokļu cenu pirms apmēram 40 gadiem. Šī iemesla dēļ arvien vairāk ir to cilvēku, kas, lai iegādātos savu personīgo mājokli, ir spiesti iegādāties hipotekāro kredītu, jo par personīgajiem finanšu līdzekļiem to nav iespējams izdarīt. Protams, neviens nav spiests iegādāties lielu un dārgu mājokli, kura iegādei ir nepieciešams apjomīgs nekustamā īpašuma kredīts, tomēr arī mazo mājokļu cenas ir pietiekoši augstas, lai tos nebūtu iespējams iegādāties par personīgo naudu.

Veselības aprūpe

Kā rāda pētījumi, veselības aprūpes izmaksas pēdējo 40 gadu laikā ir teju dubultojušās. Ir palielinājies ne vien to veselības aprūpes līdzekļu apmērs, kas tiek iekļauts valsts budžetā, bet arī to līdzekļu apmērs, kas viena gada laikā tiek iztērēts uz vienu valsts iedzīvotāju, lai aprūpētu tā veselību. Ja cilvēkam nav veselības apdrošināšanas, visus medicīniskos izdevumus tas ir spiests apmaksāt no personīgajiem līdzekļiem, jo valsts atbalsts medicīnas jomā vēl aizvien ir par mazu. Nereti gadās tā, ka ir radušās veselības problēmas, kas ir steidzami jāārstē, bet personīgo līdzekļu tam nav. Tādās situācijās var noderēt ātrais kredīts, kas paredzēts tieši šādiem gadījumiem.

Pārtika

Līdz ar inflāciju arī pārtikas cenas ir paaugstinājušās. Ja jūs cenšaties ēst veselīgi, jūs par pārtiku pavisam noteikti maksājat nesalīdzināmi vairāk nekā jūsu vecāki savulaik. Augļu un dārzeņu cenas ir par apmēram 40% augstākas nekā pirms 30 gadiem, bet turpretim piena produktu, saldumu un dzērienu cenas ir samazinājušās.

Bērnu aprūpe

Nav runa tikai par bērnu aprūpes izmaksām, sākot no pamperiem un beidzot ar gatavām putriņām, bet arī par to pieskatīšanas izmaksām. Agrāk bērnudārzi nebija tik pārpildīti, kā arī nebija nepieciešamības pieņemt darbā auklīti, jo bērnus daudz biežāk pieskatīja vecvecāki, kuri jau bija aizgājuši pelnītā atpūtā – pensijā. Mūsdienās vairākums bērnu vecvecāku, tas ir, mūsu vecāku vēl aizvien strādā, līdz ar to bērni ir jāatstāj maksas bērnudārzā.

Automašīna

Paraugieties uz automašīnas cenām, kādas tās bija pirms 30 gadiem un kādas tās ir šodien. Tāpat salīdziniet degvielas cenas. Protams, automašīnas sadārdzinās ne tāpat vien – tās ir kvalitatīvākas un ir aprīkotas ar daudz dažādām ekstrām, ja mēs tās salīdzinām ar agrāko laiku automašīnām.

Protams, tās nav vienīgās pozīcijas, kas šodien ir dārgākas nekā agrāk. Nevar jau teikt, ka it viss ir palicis tikai dārgāks, jo tā nebūt nav. Lai vai kā, kopumā dzīvošana ir palikusi dārgāka, tādēļ arī kredīti ir kļuvuši tik ļoti pieprasīti, jo par personīgajiem līdzekļiem nav iespējams iegādāties visu un uzreiz. Jā, ir iespējams iegādāties visu, tomēr ne uzreiz – tādā gadījumā ir jākrāj, bet ne visi mēs esam tik pacietīgi, lai krātu naudu vairākus gadu desmitus, lai rezultātā iegūtu to, ko vēlamies. Biežāk vienkārši tiek paņemts kredīts. Šī iemesla dēļ arī kredīti ar negatīvu kredītvēsturi nav nekāds retums, jo vēlmju un vajadzību ir tik daudz, bet ienākumu ir tik, cik to ir.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Sergejs Kir 26.05.2016, 09:13:27

    Reklāmai paredzēta sludinājumu sadaļa

  • 0
    funky monky 26.05.2016, 18:00:33

    Par kredītiem arī maksājam vairāk nekā mūsu vecāki savulaik. Tolaik bija iespējams nopirkt preces uz nomaksu. Bez sadārdzinājuma procentiem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: