Ātrie kredīti jau kādu laiku ir bijuši nolemti diskusijai par to vai tie ir labi vai slikti, un var teikt, ka tiem ir plašs atbalstītāju loks, un vēl plašāks to cilvēku skaits, kuriem tie nepatīk. Taču, tā kā cilvēki visbiežāk spriež par šiem kredītiem nevis pēc faktiem, kuri atbalsta vienu vai otru nostāju, bet gan pēc citu cilvēku viedokļiem par to, tad domāju, ka ir nepieciešams aplūkot ātro kredītu plusus un mīnusus, lai tavs viedoklis par kredītiem, vienalga vai tie ir ātrie krediti vai patēriņa kredīti, izveidotos pareizs, nevis būtu balstīts tikai uz to, ko par tiem esi dzirdējis no saviem draugiem un ģimenes.

Ātrā kredīta mīnusi

Noteikti lielākais ātro kredītu mīnuss ir tas, ka šiem kredītiem ļoti bieži tiek piemērotas lielas procentu likmes, kas liek cilvēkiem, kuri aizņemas šos kredītus ievērojami pārmaksāt, kad šie kredīti tiek atgriezti kreditoram. Protams, parasti reklamētās procentu likmes ir gada procentu likmes, un tā kā lielākā daļa ātro kredītu tiek izsniegti uz pus mēnesi vai mēnesi, tad šī likme ir daudz mazāka, taču tas tik uz tā ir salīdzinoši augstāks procents, nekā procentu likmes, kuras tiek piemērotas, piemēram, patēriņa kredītiem.

 

Vēl viens negatīvais ātro kredītu aspekts ir arī tas, kā kreditori cīnās ar tiem klientiem, kuri nav laikā atmaksājuši aizņemtos kredītus. Nereti soda procenti, kurus kreditors uzliek jau pirmajā kredīta atmaksas termiņa kavēšanas dienā, nav nekādi mazie, kas daudziem ātro kredītu ņēmējiem kredīta atmaksu padara vēl grūtāku. Un, lai gan pašreiz Latvijā spēkā ir likums, ka ātro kredītu procenti nekādā gadījumā nedrīkst pārsniegt 10% no kredīta pamatsummas, ja tavs ātrais kredīts ir tik liels, ka tu zini, ka to nespēsi atmaksāt viena vai divu mēnešu laikā, bet gan tas tev paņems vismaz gadu, šie soda procenti var ātri vien dubultot summu, kuru tev ir jāatmaksā kreditoram.

 

Un pēdējais ātro kredītu mīnuss ir, ka, lai gan tie ir ļoti izdevīgi kā īstermiņa risinājums, ja tu zini, ka tev būs nepieciešams kredīta formas risinājums ilgtermiņā, ātras kredīts ne tikai nebūs tev piemērots, bet arī būs ļoti neizdevīgs. Ātrie kredīti ne tikai netiek izdoti uz ilgiem termiņiem, bet, kā jau minēju, jo uz ilgāku termiņu tiek ņemts ātrais kredīts, jo lielāki būs piemērotie procenti un jo vairāk tev nāksies pārmaksāt.

 

Ātra kredīta plusi

Viens no ātro kredītu nozīmīgākajiem plusiem ir fakts, ka, izmantojot ātro kredītu pakalpojumus, tev ir iespējams iegūt kredītu īsā laikā. Tā kā ātrie kredīti praktiski ir izveidoti, lai cilvēki tos aizņemtos tad, kad tiem ir steidzami nepieciešami papildus naudas līdzekļi, tad to aizņemšanās nepaņem ilgu laiku un klientiem nav jāiet cauri ilgiem birokrātijas līkločiem un jāparaksta dažādi dokumenti, tikai, lai saņemtu savā bankas kontā ātro kredītu.

 

Vēl ātro kredītu pozitīvā īpašība ir, ka tie dod iespēju saņemt papildus ienākumus arī tiem, kuriem iepriekš nav veicies ar kredītu atmaksu, jo ātro kredītu kreditori nereti uzskata ka ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi ir jāiesniedz, jo arī tiem cilvēkiem, kuriem pagātnē ir gadījies sabojāt savu kredītvēsturi ir nepieciešams veids, kā aizņemties naudu. Protams, tas nenozīmē, ka kreditori nepārbauda savu klientu maksātspēju vai to kredītvēsturi, taču, ātro kredītu devēji daudz biežāk ir gatavi neņemt vērā to, ka klienta pagātnes pieredze ar kredītiem ir negatīva, bet gan savus lēmumus – izsniegt vai neizsniegt kredītus – balstīt uz to, vai klients būs spējīgs atmaksāt kredītu.

 

Un trešais lielākais ātro kredītu pluss ir, ka pašreiz klientiem ir milzīgas izvēles iespējas starp dažādiem kreditoriem un dažādiem ātro kredītu piedāvājumiem, kas nozīmē, ka klienti var izvēlēties tieši to ātrā kredīt piedāvājumu, kurš ir tiem izdevīgākais. Tev vairs nav jāizvēlas starp divām vai trijām bankām un dažiem piedāvājumiem, kas noteikti ir ļoti limitējoši un neļauj tev iegūt pēc iespējas labāko un izdevīgāko kredītu, bet tev ir iespēja izvēlēties starp ļoti daudziem dažādiem variantiem un piemeklēt variantu ar zemākajām procentu likmēm un tev izdevīgākajiem kredīta atmaksas termiņiem.

 

Un noslēgumā gribēju pieminēt, ka es nesaku, ka ātrie kredīti ir tikai slikti vai tikai labi, jo nekas dzīvē nav tikai un vienīgi melns un balts. Bet tagad, kad esi iepazinies ar ātro kredītu plusiem un mīnusiem, arī tu vari pats izlemt vai tavuprāt šie kredīti ir labi un noderīgi, vai, iespējams, tie tavās acis joprojām nav tas labākais kredītu tips un tu pats tādu nekad neaizņemtos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: