Lai gan ir vasara atvaļinājumu laiks rit pilnā sparā, tas nenozīmē, ka mums nav jāturpina sekot līdzi savām finansēm, jo, līdz ko būs beidzies atvaļinājums, tev atkal būs jāatgriežas ierastajās ikdienas sliedēs un jāturpina ne tikai apmaksāt visi rēķini, bet arī pildīt visas pārējās finanšu saistības. Tāpēc karstai vasarai šeit būs pieci karsti padomi, kā pārliecināties, ka tavas personālās finanses ir sakārtotas un tu pats esi finansiāli stabils.

1. Viens no labākajiem padomiem tad, ja tu vēlies sākt iekrāt mazliet naudas, vienalga vai kādam lielākam pirkumam vai vienkārši nebaltām dienām, ir automatizēt savus iekrājumus. Ikdienā bieži mēs nepiefiksējam to, cik daudz mēs iztērējam un cik daudz naudas ir mūsu bankas kontā, kā rezultātā, ja mēneša beigās mēs gribam uz savu krājkontu nosūtīt kādu konkrētu summu, var gadīties, ka mums nepietiks nauda, lai to izdarītu. Tā vietā, ja kāda naudas summa ik mēnesi automātiski tiks nosūtīta no tava parastā konta uz tavu krājkontu, tas novērsīs to, ka tu nejauši (vai tīšām) iztērē iekrājumiem paredzēto naudas summu, un tu patiešām arī spēsi iekrāt.

2. Otrais padoms, kurš var tikt izmantots ne tikai, lai efektīvi iekrātu naudu, bet arī lai tev ikdienā vienkārši būtu vairāk brīvo līdzekļu, ir ik gadu vai pus gadu rūpīgi izvērtē visus pakalpojumus, par kuriem tu ikdienā maksā. Lielākai daļai no mums mājās ir interneta pieslēgums, kabeļtelevīzija un vēl arī mobilā telefona pieslēgums, taču, iespējams, ikdienā tu lieto tikai un vienīgi internetu un mobilo telefonu, bet televizoru tu skaties labi ja pāris reizes mēnesī. Tātad, atsakoties no kabeļtelevīzijas tu jau vien ik mēnesi ietaupīsi vismaz kādus 10 eiro, ja ne vairāk, atkarībā no tā cik dārgs ir tavs kabeļtelevīzijas pieslēgums. Un šādi regulāri izvērtējot visu, kam tu ikdienā tērē naudu, tu ar vien vari atrast jaunus veidus, kā ietaupīt.

3. Trešais padoms, kurš var nodrošināt, ka tava finanšu situācija ievērojami uzlabojas pat tad, ja pašreiz tā ir ļoti slikta, ir izveidot budžetu un pie tā arī turēties. Budžeta izveidei ir ļoti daudz dažādu plusu sākot no veiksmīgākas naudas tērēšanas, līdz iekrājumiem un ātrākai ātrā kredīta atmaksai, taču, ja, pēc budžet izveidošanas, tu arī neturēsies pie šī budžeta un tam ik dienas rūpīgi nesekosi, tu nespēsi sasniegt nevienu no šīm budžeta priekšrocībām. To ne vienmēr ir ļoti viegli izdarīt, īpaši pirmajos mēnešos pēc konkrēta budžeta izveides, taču ar laiku tev ne tikai paliks vieglāk sekot budžetam, bet, redzot kā uzlabojas tava finansiālā situācija, tev parādīsies arī motivācija to turpināt darīt.

4. Vēl viena būtiska lieta, kas ikvienam var palīdzēt veikt gudrākus finanšu lēmumus, ir patiešām arī izglītot sevi finanšu jomā. Nē, es šeit nerunāju par iestāšanos augstskolā, pietiks ar to, ka tu izlasīsi pāris personālo finanšu grāmatas vai sāksi lasīt kādu no daudzajiem internetā sastopamajiem finanšu blogiem. Ne velti ir teiciens: “Zināšanas ir spēks”, un šis teiciens lieliski attiecas arī uz zināšanām finanšu jomā, jo, jo labāk tu zināsi, kā rīkoties ar saviem ienākumiem, jo efektīvāk to tu arī darīsi, tā ātri vien nostabilizējot savu finansiālo situāciju.

5. Un piektais karstais finanšu padoms ir, pirms aizņemies jeb kāda veida kredītu, vienalga vai tas ir patēriņa kredīts vai kredītlīnija, uzdod pēc iespējas vairāk jautājumus kā sev tā savam kreditoram. Vispirms jau pajautā sev, kāds ir īstais kredīta ņemšanas mērķis un vai nav cita iespēja, kā iegūt to, ko tu iegūsi par kredītā paņemtajiem līdzekļiem, jo, ja tev liekas, ka kredīts ir vieglākā izeja no kādas situācijas, tas automātiski nenozīmē, ka tā ir arī labākais situācijas risinājums. Kā arī noteikti noskaidro visus tava plānotā kredīta nosacījumus, jo pat, ja tev pašreiz liekas, ka tev netraucēs tas, ka tev būs jāmaksā soda procenti, ja tu vēlēsies atmaksāt kredītu pirms kredīta atmaksas termiņa beigām, jo tev noteikti nebūs pietiekami daudz naudas, lai to izdarītu, dzīvē var gadīties visādi un, ja pēkšņi tev uzrodas papildus līdzekļi, lai atmaksātu kredītu ātrāk, tad tu būsi priecīgs, ka tev par to nebūs jāizdod vēl vairāk nauda.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: