Sestdien Latvijā sāksies oficiālā pīļu medību sezona, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Elīna Ezeriņa.

Medniekiem jāņem vērā, ka pīļu medību sezona sāksies 12. augustā plkst. 16. Līdz 14. septembrim ūdensputnu medības būs atļautas trešdienās, sestdienās un svētdienās, bet no 15. septembra līdz 30. novembrim - katru dienu.

Atļauts medīt laučus, krīkļus, pelēkās pīles, platknābjus, meža pīles, prīkšķes, baltvēderes, garkakļus, brūnkakļus, cekulpīles, ķerras, melnās pīles un gaigalas.

Kontrolējošās iestādes, tostarp Dabas aizsardzības pārvalde, pievērsīs pastiprinātu uzmanību Medību noteikumu ievērošanai un noteiktajiem ierobežojumiem. Pārvalde atgādina, ka, medījot ūdensputnus īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ir jāievēro konkrētās teritorijas noteikumos ietvertās prasības. Tāpat medībās aizliegts izmantot svinu saturošus šāviņus un nedrīkst medīt īpaši aizsargājamās putnu sugas, piemēram, zivju ērgli un jūras ērgli, un nemedījamās putnu sugas, piemēram, cekuldūkuri, jūras kraukli, tumšo pīli un kākauli.

Medniekiem pirms došanās ūdensputnu medībās jānoskaidro, vai medībām izvēlētā vieta neatrodas kādā no īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, vai teritorijai ir individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās var būt noteikti atšķirīgi medību termiņi, kā arī pilnībā aizliegtas medības.

Komentāri (13)

 • -6
  Novadnieks Pirms 6 dienām, 17 stundām

  Sāksies oficiālā pīļu slepkavošanas sezona.Lietas ir jāsauc īstajos vārdos.

 • -1
  Vilis Skuja Pirms 6 dienām, 14 stundām

  Veikalā vistas laikam Dieviņa kautas?

 • -6
  Nif nifs Pirms 6 dienām, 15 stundām

  Ja cilvēks nogalina, lai paēstu, to es vēl saprotu. Bet te tīrās izklaides. Piekrītu, Novadniek.

 • -5
  Anita Pirms 6 dienām, 13 stundām

  Cik pazīstu medniekus ,tad pīles šie neēd vai tikpat kā neēd , bet šauj uz nebēdu , jo patīk nogalināt. Nožēlojami , un nekas vairāk .Un vēl , neviens no medniekiem nav trūkumcietējs ,kam būtu jāmedī ,lai paēstu.

 • -2
  Vilis Skuja Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Tad tie tādi pašvaki mednieki,ko pazīsti.Meža pīli var uztaisīt tik gardi,ka neviens cits veikalā nopērkams putns klāt nestāvēs.

 • 0
  Barons Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Novadniek kung
  Brauc šurp pe man uz man muiž.Būs uztaisit vien ontlig jakt uz man Privat ezer.Tur ir pulk visvisad Pīl ko jaktet.Un man saimniec ir Specijalist uztaisit to Pīl visādos veidos,to ir lab smeķet,le zinat.To māj Vist oder māj Pīl ir nebūt tig fein smeķig,ka to,ko paš ir nojaktet.

 • -5
  Kurzemnieks Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Anita - tad jau neviens nav trūkumcietējs, jo bada nāvē mirušie mums vienkārši nav.

 • -6
  Novadnieks Pirms 6 dienām, 12 stundām

  Būs ar saviem kaukāziešiem jāpavaktē tie izklaides meklētāji.maniem suņiem arī vajag izklaidi,Arī man būs izklaide.Es nedzenu vellu,es nopietni.Es jums,slepkavas, tādas pīles pašaušu,ka atlikušo mūžu gulēsiet uz vēdera,jo nebūs ne pakaļa ,ne mugura.

 • 0
  Vilis Skuja Pirms 6 dienām, 12 stundām

  http://www.ventasbalss.lv/zinas/vide/19984-piejuras-parku-apciemojusi-krasna-mandarinpile-foto

  Vai tādas arī ir brīv šaut,ja gadās pa šāvienam?Sarakstā nav pieminēta,bet nav arī rakstīts,ka aizliegts medīt.

 • -6
  Novadnieks Pirms 6 dienām, 11 stundām

  Tiem slimiem dod tik iespēju un viņi šaus uz visiem kas kustas.Arī uz tevi un mani,ja par to nebūs jāatbild likuma priekšā.

 • -2
  šašliks Pirms 5 dienām, 12 stundām

  Labāk kaijas būtu medījuši.

 • 0
  Nif nifs Pirms 4 dienām, 17 stundām

  Ierosini, virzi grozījumus! :D

 • 0
  šašliks Pirms 4 dienām, 9 stundām

  Jāsastāda biznesa plāns.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: