Trīs dienas Itālijas pilsētā Kurmajorā notika starptautiskas sacensības šorttrekā, kurā piedalījās 80 sportisti no Francijas, Itālijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Austrijas, Polijas, Lietuvas un Latvijas.

Pirmajā dienā notika kvalifikācijas sacensības, kurās piedalījās 49 dalībnieki un triju distanču summā par uzvarētāju kļuva Ventspils pašvaldības augstas klases atbalsta programmas atbalstītais Roberto Puķītis, kurš izcīnīja uzvaru 500 m distancē, bet 1000 m un 1500 m skrējienos ierindojās otrajā vietā. Tālāk sekoja francūži Tibo Fakonē un Sebastians Lepape. Ventspils augstas klases sportistu sagatavošanas centra pilotprojekta šorttrekisti Roberts Zvejnieks ieguva piekto vietu (atsevišķās distancēs 500 m – 3. vieta, 1000 m – 21. vieta, 1500 m – 7. vieta), Kārlis Krūzbergs ieguva 16. vietu (atsevišķās distancēs 500 m – 10. vieta, 1000 m – 22. vieta, 1500 m – 12. vieta), bet Roberts Krūzbergs ieguva 33. vietu (atsevišķās distancēs 500 m – 50. vieta, 1000 m – 32. vieta, 1500 m – 18. vieta). Sporta skolas Spars šorttrekists Kristaps Cielavs ieņēma 35. vietu, bet Artūrs Pīlāgs bija 47. vietā.

Tālāk - pamatsacensības, kurās uz starta stājās 46 dalībnieki, bet no latviešiem labākos panākumus atkal guva Puķītis, kurš kopvērtējumā ieņēma otro vietu, piekāpjoties Lepapem un trešajā vietā atstājot pieredzējušo itāli Juri Konfartolu. Roberto uzvarēja 500 m distancē, ieguva trešo vietu 1000 m distancē un bija otrais 1500 metros. Kopvērtējumā ceturtajā vietā ierindojās Zvejnieks (atsevišķās distancēs 500 m – 2. vieta, 1000 m – 10. vieta, 1500 m – 6. vieta). Pārējo mūsu sportistu izcīnītās vietas – K. Krūzbergs – 10. vieta, R. Krūzbergs - 18. vieta, Cielavs - 39. vieta, Pīlāgs - 40. vieta.

Abas šīs sacensības bija Latvijas izlases atlase dalībai Pasaules kausa posmos un šobrīd pirmajā trijniekā - Puķītis, Zvejnieks un K. Krūzbergs. Sportistu galvenais mērķis ir izcīnīt tiesības piedalīties 2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs, kas no 9. līdz 25. februārim notiks Dienvidkorejas pilsētā Pjončanā. Kvalificēties olimpiādei būs iespējams, piedaloties četros pasaules kausa posmos, un pirmais no tiem jau septembra beigās risināsies Ungārijā.