Latvijas kausa izcīņas astotdaļfinālu ļoti pārliecinoši pārvarējuši FK Ventspils futbolisti, ar 9:1 viesos sagraujot vienus no 2. līgas līderiem Monarhs/Flaminko.

Ar šo maču ventspilnieki uzsāka pavasarī izcīnītā Latvijas kausa aizstāvēšanu, turklāt mačs sekoja tūlīt pēc izstāšanās no Eiropas līgas kvalifikācijas, kurā neizdevās gūt nevienus vārtus. Rezultatīva spēle Ventspilij bija nepieciešama ne tikai iekļūšanai nākamajā kārtā, bet arī pārliecības un garastāvokļa uzlabošanai.

Jau ceturtajā minūtē rezultātu atklāja Eduards Tīdenbergs, bet 16. minūtē pirmo no saviem pieciem vārtiem guva Adeleke Akinjiemi. Desmit minūtes vēlāk mājinieki gan vienus vārtus atguva, bet jau savā nākamajā uzbrukumā Ventspils panāca 3:1 – otro reizi precīzi sita Adeleke.

Rīdzinieki ilgu laiku demonstrēja visai solīdu sniegumu un ar soda sitienu gandrīz pat guva vēl vienus vārtus, taču to neļāva Maksims Uvarenko, izceļot zem pārliktņa lidojošo bumbu. Mača pēdējā pusstunda jau pilnībā piederēja kurzemniekiem. Līdz 72. minūtei vēl divas reizes precīzs bija Akinjiemi, 82. un 85. minūtē vārtus guva Aleksejs Aleksejevs, pirmajā kompensācijas minūtē elegantus vārtus ar soda sitienu guva Kaspars Svārpums, bet mirkli pirms finālsvilpes sagrāvei punktu pielika Adeleke – 9:1.

Visi astodaļfināla dalībnieki tiks noskaidroti 10. jūlijā. Ceturtdaļfināla pāri tiks noteikti ar atsevišķu izlozi. Pusfināla stadijā uzvarētājs tiks noteikts vienā spēlē, bet fināls paredzēts oktobrī.