BK "Ventspils" basketbolisti pēc gada pārtraukuma kvalificējušies Latvijas Basketbola līgas finālam, pusfināla sērijā ar 3:0 pieveicot "Barons kvartāls" komandu. Ventspilnieku sāncenši finālā noskaidrosies VEF un "Valmieras" cīņā, kurā pagaidām ar 1:0 vadībā vefieši.

Arī pēdējā pusfināla sērijas spēle tika iesākta ar jau pārbaudīto starta piecinieku: ar Dīnu, Janičenoku, Kempbelu, Gražuli un Zaķi. Ja starta piecinieks bija tradicionālais, tad rezultāts gan veidojās ne tā, kā šajā sērijā ierasts. Iepriekšā jau ap pirmās ceturtdaļas vidu bija nojaušams, kāds būs mača scenārijs, bet šoreiz baroni izjauca ierasto kārtību un pēc četrām nospēlētām minūtēm lika mājiniekiem pieprasīt minūtes pārtraukumu. Bija arī par ko, jo, ja tik īsā laikā ir zaudēti 16 punkti (pašiem gūstot 11), tad ir vērts parunāt par darba ētiku aizsardzībā. Arī kļūdu skaits jau bija saskaitījies līdz trīs… Daļēji izdevās sakārtot savu aizsardzību, taču tik un tā ceturtdaļā zaudētie 27 punkti neizdaiļo mājinieku centienus ierobežot viesu rezultativitāti.

Kas netika izdarīts pirmajā ceturtdaļā, tas ar uzviju atgūts otrās pirmajās trīs minūtēs, kad viesi tiek atstāti uz nullītes, bet paši samet desmit punktus pēc kārtas, un jau +5 (32:27). Turpinājums gan nesekoja, taču līdz pat puslaika beigām mājinieki itin droši sargāja šo nelielo pārsvaru un atpūtā devās ar 50:47.

Otrā puslaika pats sākums no mājinieku puses bija nedaudz miegains, kas izpaudās piecos pēc kārtas zaudētos punktos un arī kopējais rezultāts bija mīnusos (50:52), taču tas bija pavisam īss brīdis. Tūlīt pat vēl viens 10:0 izrāviens, un pirmo reizi šajā mačā komanda pietuvojas desmit punktu pārsvaram (60:52). Ilgi nebija jāgaida līdz šiem +10 - Janičenoks realizē savu otro trejaci un rezultāts top 63:53.

Lai nebūtu liekas nervozēšanas un likteņa izaicināšanas, pēdējā ceturtdaļa iesākas ar vēl vienu sauso izrāvienu, šoreiz 8:0, un +14 (77:63), bet jāspēlē vēl nedaudz vairāk par septiņām minūtēm. Pagāja vēl viena minūte un izrāviens tiek pārvērsts par 13:0, bet pārsvars pietuvojas jau 20 punktiem (82:63). Jau šajā brīdī skaidrs, ka uzvara tiks izcīnīta un 17. fināls sasniegts - 100:68, 3:0!

Ventspils - Barons kvartāls 100:68 (22:27, 28:20, 19:16, 31:5)
Ventspils: Kempbels 18, Zaķis 14, Jakovičs 14, Žeļonis 14, Janičenoks 9, Gražulis 9, Gulbis 7, Leimanis 3, Ate 2
Barons kvartāls: Larsons 16, Jogela 15, Krestiņins 12, Freimanis 8, Zonne 7, Geks 5, Mediss 5