Ventas 2002 hokejisti Latvijas 1. līgas pusfinālsēriju ar Tukums/Stiga RM sākuši ar uzvaru 4:1, bet iekļūšanai finālā nepieciešams vēl viens panākums, kas jau būs jāizcīna Tukumā.

Rezultātu mājinieki atklāja mača 16. minūtē, kad ieilgušā uzbrukumā talkā nāca arī veiksme. Oskars Grigulis mēģināja atspēlēt Jānim Golubovičam, bet ripa skāra kādu no tukumniekiem un caur vārtsarga kājsargiem nonāca vārtos. Diemžēl drīz vien Venta 2002 nonāca mazākumā, pēc tam arī palika trijatā, un viesi šo iespēju izmantoja. Interesanti gan, ka spēlējot ar divu vīru pārsvaru, vārtus viesi guva pretuzbrukumā.

Tukums/Stiga RM vēl minūti varēja spēlēt piecatā pret četriem, bet pie mājinieku vārtiem pārlieku asi nospēlēja Aigars Bērziņš, vispirms saņemot mazo sodu, kas jau pēc brīža tika pārkvalificēts par 5+20 minūtēm. Pirmā trešdaļa tā arī noslēdzās 1:1, bet otrās sākumā Venta 2002 varēja četras minūtes spēlēt vairākumā, spieda, taču neiemeta. Toties vienādos sastāvos labs reids un vēl labāks metiens padevās Grigulim – 2:1.

Trešdaļas vidū nelaimes gadījums pie savas zilās līnijas gadījās Golubovičam, kura nūja trāpīja sejā sāncensim, turklāt tik nesekmīgi, ka tiesneši piešķīra 2+2 minūtes. Ventspilnieki izturēja, 37. minūtē paši tika pie vairākuma un iemeta – precīzs bija Niks Bērziņš. Arī trešajā periodā mājinieki realizēja vienu vairākumu, kad Arturs Homjakovs pie tukša vārtu stūra aizstiepās līdz ripai un ievirzīja to vārtos. Atlikušajā laikā momenti bija pie abiem vārtiem, bet rezultāts vairs nemainījās – 4:1!

Otrajā pusfinālā liepājnieki savā laukumā favorītus daugavpiliešus apspēlēja 4:3, uzvaras vārtus gūstot papildlaikā un arī nokļūstot uzvaras tiesas attālumā no finālā. Venta 2002 un Tukums/Stigs RM otro maču izspēlēs 14. aprīlī.