Latvijas Basketbola līgas kārtējā mačā BK Ventspils basketbolisti viesos ar 88:71 pieveica Jūrmala/Fēnikss komandu un laboja līgas rekordu nekļūdīgi izmestajos soda metienus.

Ventspilnieki šajā spēlē realizēja 23 no 23 soda metieniem un tā ir lielākā 100% soda metienu sērija vienā spēlē kādai no komandām. Iepriekšējais rekords turējās kopš 1994. gada 23. marta, kad 22 no 22 soda metieniem mačā pret SWH/Dumle realizēja LainERS spēlētāji.

Šo jauno līgas rekordu kopīgiem spēkiem saražoja Kristaps Janičenoks, kurš realizēja 10 no 10 sodiņiem, Māris Gulbis un Villijs Dīns, kuri katrs iemeta pa četriem sodiņiem. Ingum Jakovičam un Artim Atem bija pa diviem precīziem metieniem, bet vēl vienu pievienoja Ronalds Zaķis. Rekorda vērtais metiens tika realizēts pēdējās ceturtdaļas vidū, kad savu desmito sodiņu iermeta Janičenoks.

Līdz ar visas līgas rekorda labojumu labots arī klubs rekords. Iepriekšējais rekords 18 no 18 soda metieniem vispirms tika panākts 1999. gada 20. marta spēlē pret Valmieru, bet atkārtots 2001. gada 30. oktobrī spēlē pret ASK/Buki. Kluba pastāvēšanas vēsturē bijušas tikai sešas spēles, kurās soda metieni izpildīti ar 100% precizitāti. Vairāk ir tikai Valmieras komandai – septiņas.

Ja par pašu maču, tad tā izšķirošie notikumi risinājās pēdējā ceturtdaļā, pirms kuras ventspilniekiem bija tikai viena punkta pārsvars 56:55. Jau piecas minūtes līdz mača beigām kļuva skaidrs, ka uzvaru tajā svinēs Ventspils, jo viesi bija veikuši izrāvien 20:7 un iekārtojušies stabilos plusos. Galu galā uzvara 88:71, kas komandai bija 26. regulārajā sezonā.

18 punktus uzvarētāju labā sameta Kristaps Janičenoks, 15 punktus guva Villijs Dīns, bet 14 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Māra Gulbja rēķinā.

Nākamo spēli Ventspils aizvadīs sestdien, kad savā laukumā uzņems Liepāka/Triobet spēlētājus.

• 0
    es 06.04.2017, 22:25:50

Labs darbs, kas padarīts! Forši, ka regulārās sezonas noslēgumu var sagaidīt mierīgā gaisotnē, atšķirībā no 2015.g un 2016.g.

Regulārajā sezonā paliek 3 spēles - pret Liepāju, Baronu un Jēkabpili. Pret vienu no šīm 3 komandām BKV spēlēs arī pusfinālā.