BK Ventspils šovakar LBL čempionātā ceturto reizi tikās ar Valmiera/Ordo un izcīnīja trešo panākumu savstarpējos mačos. Šī uzvara ventspilniekus vēl vairāk pietuvināja regulārās sezonas pirmajai vietai. Oficiāli šo vietu iegūt BK Ventspils varēs jau 29. martā, kad viesos tiksies ar Ogre/Kumho Tyre.

1.ceturtdaļa. Šodien BK Ventspils vēsturē varēja notikt zīmīgs notikums – Ronalds Zaķis varēja kļūt par komandas vēsturē visu laiku labāko izcīnītajās atlēkušajās bumbās, taču tam nebija lemts notikt. Proti, Zaķi pievarējusi slimība un viņš šajā mačā nevarēja piedalīties… Līdz ar to starta piecinieks bija sekojošs: Dīns, Janičenoks, Kempbels, Gražulis un O’Braiens.

Ja jau pēc nepilnām trim minūtēm Kārlim Muižniekam ir jāpieprasa minūtes pārtraukums, tad tā bija droša zīme, ka treneri nav apmierināti ar laukumā notiekošo. Ja rezultāts tobrīd ir jau 2:7, ja uzreiz pēc minūtes pārtraukuma viesiem vēl jāmet divi soda metieni (abi precīzi), tad tiešām ir pamats nopietnām pārrunām. Var jau apelēt pie tā, ka pretiniekam grozā krita visas bumbas, kuras tika palaistas tā virzienā, taču, ja paši neko nevar iemest, tad vēl pēc trim minūtēm rezultāts uz tablo lika nedaudz piesarkt – 2:19! Minūtes pārtraukums gan netika pieņemts, taču spēlētāju maiņas sekoja viena pēc otras. Turpat septiņas minūtes bija jāgaida, lai ventspilnieku izkustinātu uz tablo iestrēgušos 2 punktus (pirmajā uzbrukumā tos guva Janičenoks) un tos ar trīs precīziem soda metieniem dzēsa Ingus Jakovičs. Ceturtdaļas izskaņā pretinieku grozs kļuva krietni pielaidīgāks un līdz pirmajam pārtraukumam pirmais ugunsgrēks jau bija nodzēsts. Ne pilnībā, taču deficītā palika tikai -8 (bija -17, 18:26).

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs abas komandas vairāk aizraujas ar uzbrukumiem un izdara metienus pie pirmās iespējas. Un met precīzi. Arī tālmetienus (katra komanda realizē pa diviem trejačiem). Tomēr maķenīt sekmīgāki uzbrukumos ir mājinieki un tā punktu pa punktam, līdz mīnusi ir sadiluši līdz -6 (28:34). Ceturtdaļas vidū bija iespēja pietuvoties pat līdz viena metiena attālumam, taču bumba allaž lido garām grozam un beigās no -2 vai -3 pusotra minūtes laikā atkal iedzīvojamies divciparu deficītā (31:41). Kas netika panākts ceturtdaļas vidū, tas tika izdarīts sākoties pēdējai minūtei, kad pēc laba darba aizsardzībā sekoja ātrs pretuzbrukums un vēl ātrāks Janičenoka tālmetiens un paliek tikai 42:43. Tas nebija Janičenoka pēdējais vārds pirmajā puslaikā. Pusminūti pirms ceturtdaļas beigām Janičenoks tiek pie diviem soda metieniem. Diemžēl precīzs ir tikai viens un izlīdzinājums vai vadības atgūšana jāatliek uz otro puslaiku (43:44).

3.ceturtdaļa. Trīs lietas labas lietas. Ja ar pirmajiem diviem piegājieniem neizdevās nedz izlīdzīnāt rezultātu, nedz atgūt vadību, tad otrā puslaika pirmajā uzbrukumā tas tika izdarīts un to ar abiem realizētajiem soda metieniem iespēja Edgars Žeļonis (45:44). Pēc ceturtdaļā nospēlētām nepilnām trim minūtēm Dīna un Gražuļa ātrais pretuzbrukums tiek pabeigts ar pēdējā diviem punktiem un jau viesiem glābiņš ir jāmeklē minūtes pārtraukumā – BK Ventspils ir vadībā jau ar +7 (53:46). Tā vien šķiet, ka scenāriju šim mačam ir sākuši rakstīt ventspilnieki, kas tiek apliecināts ar divreiz panākto 10 punktu pārsvaru (59:49, 62:52).

4.ceturtdaļa. Ja trešās ceturtdaļas viducī šķita, ka lietas pamazām kārtojas pēc ventspilnieku prāta, tad pēdējās ceturtdaļas pirmā minūte atgādināja, ka spēle beidzās pēc 40 nospēlētām minūtēm. Ja laukuma saimnieki spēja atspēlēt 17 punktu deficītu, tad kāpēc lai Valmiera/Ordo neatspēlētu septiņus punktus, kuri bija iekrāti pēc trim ceturtdaļām? Pēdējās ceturtdaļas pirmajā minūtē viesi paspēja atspēlēt piecus, bet beidzoties otrajai minūtei, palicis tikai +1 (70:69). Nelīdz arī Muižnieka minūtes pārtraukums. Pāris nesekmīgi uzbrukumi un jau jāsāk domāt par jaunu atspēlēšanos – pēc trim minūtēm 70:72. Ventspilnieki pie punktiem nespēj tikt trīs minūtes un viesi pa šo laiku attālinās jau līdz drošākam, taču ne izšķirošam attālumam (70:76), bet ceturtdaļa jau ir pusē. Ja savulaik pazīstamais hokeja spēļu komentētājs Juris Robežnieks bieži vien uzsvēra, ka situācija laukumā mainās kā daždien hokejā, tad kaut kas līdzīgs bija arī šajā spēlē. Ventspilniekiem pietiek ar kādām 30 sekundēm, lai atspēlētu piecus punktus un pēdējās četras minūtes sākas ar 75:76.

Vēl mirkli vēlāk Gražulis pamanās iemānīt bumbu grozā, nākamajā uzbrukumā realizēt vienu soda metienu un jau +2 (78:76). Nākamajā aizsardzībā savas kvalitātes aizsardzībā atrāda Jakovičs un vēl divi punkti tuvāk uzvarai (80:76). Kad spēlēt atlikušas divas minūtes, Kempbels izlaužas līdz saviem diviem punktiem, +6 (82:76) šķiet uzvaru sološs pārsvars. Tomēr nē. Kādreiz Ventspilī spēlējušais Jonāts minūti pirms mača beigām realizē abus soda metienus un intriga ir atgriezusies – 82:80. Pašiem savu uzbrukumu neizdodas pabeigt ar rezultatīvu metienu un tūlīt seko Bērziņa pretrieciens – 82:82. Tomēr viss beidzas bez aukstas sviedru dušas – Gulbim izdodas trīspunktu gājiens, viesi kļūdas izmetot bumbu no gala līnijas un tā jau ir droša zīme par uzvaru šajā spēlē un revanšu par neveiksmi iepriekšējā savstarpējā spēlē.

LBL čempionāts
Ventspils - Valmiera/Ordo 89:84 (18:26, 25:18, 26:18, 18:22)

Ventspils: Janičenoks 15, Jakovičs 14, Žeļonis 14, Gulbis 13, Gražulis 11, Kempbels 7, Dīns 7, Ziediņš 4, Ate 2, O’Braiens 2
Valmiera/Ordo: Fišers 17, Kaufmanis 14, Bērziņš 14, Jonāts 12, Pits 10, Laksa 10, Mālmanis 4, Mičels 3

Komentāri (12)

• -4
    Bruns Svilis 25.03.2017, 23:05:07

Lai nu kā, bet lepoties nav ar ko. Grimstam.

• 0
    es 27.03.2017, 13:29:56

Ja, ja, natürlich!

Par ''grimšanu'' varētu saukt 2011./2012.gada sezonas spēles, vai arī 2016.gada marta notikumus:

2016.gada marts. Ventspils - VEF, 11.minūtē rezultāts 29:17, iznākums - zaudējums.
    2016.gada marts. Ventspils - Valmiera, 17.minūtē rezultāts 37:23, iznākums - zaudējums.

• -7
    keda 25.03.2017, 23:16:36

Daini, kurpe spiež? :D Lai nu ar ko, bet tādiem Daiņiem točna nav jālepojas, bet neviens arī netaisās :)
    Apsveicu BKV ar kārtīgā cīņā paņemtu uzvaru - prieks!

• -3
    Bruns Svilis 26.03.2017, 17:59:12

Var jau būt patriotisks fans un priecaties ari par skaistiem zaudejumiem. Manuprāt Bkv komandas spele neveidojas , bet ir samocīta. Daudz no rezultatata izšķir spēlētāja individuālā spēle. Atļauties uz laukuma spēlēt nemotiviteti var tikai devenu sētās.

• -2
    karlito 26.03.2017, 11:03:43

ventspils parādīja raksturu,malači! Tas valmieriešu Fišers ļoti labs salīdzinājumā ar mūsu O Braienu,tas mazliet kremst...Pirmās trīs komandas ļoti līdzīgas,tas sola mums aizraujošas cīņas.

• -2
    keda 26.03.2017, 12:43:43

Valmiera ņēma vilcēju, mums vajag otrā plāna aktieri, tas arī izskaidro, kāpēc ir tā, kā ir. Var redzēt, ka var maukt labā līmenī Fišers, bet ej nu sazini, vai var un grib spēlēt labāk, kā šajā spēlē. Gadi tomēr un šķiet, ka arī motivācijas ne īpaši daudz. Kā dažkārt arī Dīnam.

• -3
    Bruns Svilis 26.03.2017, 17:54:12

Galvenais saskatīt pozitīvo. Man prieks.

• -3
    Opaps 26.03.2017, 12:41:47

Bija interesanta spēle, jo gala rezultāts varēja būt savādāks. Nervus pakutināja.

• 0
    karlito 26.03.2017, 16:18:03

Mums jau ne mazāk kā Valmierai ir arī vajadzīgs ritīgs vilcējs zem groziem,labi,mums ir Zaķis,Zeļonis..nu cerēsim ka Braiens tomēr savu artavu dos,vakar no viņa nebija nekā..

• -1
    keda 26.03.2017, 20:58:06

Daini, kādi skaisti zaudējumi? Un kāpēc nepriecāties par uzvarām pār labām komandām? Neredzu iemeslu kompleksēt

• -1
    No malas 30.03.2017, 05:41:43

• 0
    es 05.04.2017, 12:41:17

Protams, ka šāda atspēlēšanās noteikti paliks atmiņā. Bet labāk tomēr līdz -17 nenonākt. ;)

Individuālā spēle? Lūzums spēles gaitā (un izšķirošais lūzums 4.ceturtdaļā) tika panākts ar komandas spēli.