Kārtējo spēli LBL čempionātā aizvadījusi BK Ventspils komandas, kas savā laukumā tikās ar tuvākajiem kaimiņiem Liepāja/Triobet un otro reizi šajā sezonā svinēja uzvaru Kurzemes derbijā. Nākamais mačs ventspilniekiem 15. novembrī, kad FIBA Čempionu līgā izbraukumā būs jātiekas ar ASVEL Villeurbanne.

BK Ventspils starta piecinieks: Leimanis, Šķēle, Kempbels, Ziediņš un Zaķis. Pirmās minūtes lika aizdomāties par komandas noskaņojumu šai spēlei. Ja pēc 2:13 nospēlētām minūtēm Kārlim Muižniekam ir jāpieprasa minūtes pārtraukums, jo tablo rāda 0:8, tad tik tiešām ir iemesls nopietnām pārrunām. Lai atspēlētos un izvirzītos vadībā, pietika ar nākamajām nedaudz vairāk kā četrām minūtēm, kuru laikā gūti 12 punkti pēc kārtas un rezultāts ir jau 12:8.

Līdz pat otrās ceturtdaļas vidum ventspilnieki atrodas dažu punktu vadībā, taču liepājniekiem izdodas (Makmalans) izdodas izlīdzināt rezultātu (27:27) un Muižnieks atkal ir spiests minūtes pārtraukumā ieviest kārtību savas komandas spēlē. Arī pārtraukums nelīdz, jo viesi gūst vēl četrus punktus pēc kārtas pabeidzot jau otro 8:0 izrāvienu šajā spēlē. Viss notiek kā mača sākumā – nu pienākusi kārta ventspilnieku punktu sērijai un kā atbildes gājiens ir nedaudz lielāks (10:0) un vadība ir atgūta (37:31), bet pēdējais vārds puslaikā pieder Šķēlem un ejot pārtraukumā +7 (41:34).

Otro puslaiku izdodas iesākt ar sešiem pēc kārtas gūtajiem punktiem un panāktu lielāko pārsvaru spēlē (46:36), bet pēc četrām minūtēm Ziediņa tālmetiens dod arī +11 (52:41). Kad Dīns pārsvaru palielina līdz +13 (54:41), šķiet, ka intriga šajā spēlē pamazām izplēn. Tomēr nē. Nākamo divu minūšu laikā visiem izdodas atspēlēt piecus punktus un 3:13 minūtes pirms ceturtdaļas beigām 56:48 vēl negarantē uzvaru. Dīnam un Šķēlem pietiek ar nedaudz vairāk kā minūti lai atjaunotu iepriekšējo +13 pārsvaru (61:48), bet beidzoties ceturtdaļai par vienu punktu mazāka vadība (64:52).

Arī pēdējā ceturtdaļa iesākas ar mājinieku četriem pēc kārtas gūtajiem punktiem un jaunu lielāko pārsvaru (68:52) un nu gan šķiet, vairāk nekādiem lieliem satricinājumiem nevajadzētu būt. Tā arī notiek un BK Ventspils izcīna devīto uzvaru LBL čempionātā.

BK Ventspils - Liepāja/Triobet 82:66 (20:16, 21:18, 23:18, 18:14)

Ventspils: Ate 16, Šķēle 13, Kempbels 13, Žeļonis 9 (8ab), Dīns 9, Zaķis 7 (13ab), Janičenoks 6, Ziediņš 5, Leimanis 4