Diemžēl, Norvēģijas Ziemeļu pilsētā Trumsē notikusi šaha olipiāde, kurā startēja arī ventspilniece, Saeimas deputāte Dana Reizniece – Ozola, pēdējā bija diviem šahistiem.

Portāls ventasbalss.lv jau rakstīja, ka laikā no 1.-14.augustam aiz polārā loka Norvēģijā notika pasaules šaha olimpiāde. Pēc sacensību noslēguma atklātas traģiskas ziņas - divi šahisti miruši: viens atrasts viesnīcā, bet otram palika slikti mača laikā.

Olimpiādē piedalījās 1800 šaha spēlētāju no 174 valstīm. Prāta spēle šahs prasa lielu intelektuālu piepūli, mačs parasti ilgst 4-6 stundas. Lielākā daļa no spēlētājiem olimpiādē aizvadīja pa 10 partijām 11 dienās. Pasaules šaha olimpiādē startēja ne tikai gados jauni šahisti, bet arī vecāka gada gājuma cilvēki, kuriem ir grūtāk izturēt ilgstošu spriedzi.

Uzbekistānas šahista līķis ceturtdienas vakarā tika atrasts kādā Trumses viesnīcā. Policija uzskata, ka šajā gadījumā nāvei nav krimināla rakstura. Sacensību pēdējā dienā mira arī Šeišelu salu šahists (67), viņam palika slikti mača laikā. Mediķi centās sniegt palīdzību, taču nesekmīgi.

Latvijas izlase jau atrgriezusies Latvijā. Dāmas olimpiādē izcīnīja 38. Vietu starp 136 komandā, bet kungi – 35. Vietu starp 150 pasaules valstu komandām.

2000. gadā pie šaha galdiņa mira arī divi Latvijas šahisti - Vladimirs Bagirovs turnīrā Somijā un Aivars Gipslis turnīrā Vācijā.