Uz laiku, kamēr Ventspils pašvaldībā izveidotā komisija veic pārbaudi saistībā ar mazajā peldbaseinā notikušo traģisko negadījumu, olimpiskā centra "Ventspils" valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis sevi atstādinājis no pienākumu pildīšanas, preses konferencē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Boitmanis atstādinājis sevi no amata pienākumu pildīšanas, ar to apliecinot, ka neietekmē vai kā citādi neiejaucas komisijas darbā.

Komisijas starpziņojumā tika rosināts olimpiskā centra dalībnieku sapulcē izvērtēt arī olimpiskā centra "Ventspils" amatpersonu atbildību. Kā norādīja Lembergs, Ventspils dome ir tikai viena no olimpiskā centra līdzīpašniecēm – otra līdzīpašniece ir Latvijas Olimpiskā komiteja, līdz ar to centra amatpersonu atbildības izvērtēšana nav tikai domes ziņā.

Kā uzsvēra Ventspils mērs, amatpersonu atbildības izvērtēšanai ir jānotiek juridiski korekti, pārbaudot visus faktus, un nav pieļaujama linča tiesa, vadoties pēc subjektīvām sajūtām.

Lembergs norādīja, ka Ventspils Ūdens piedzīvojumu parks ir atsevišķa olimpiskā centra "Ventspils" struktūrvienība. "Līdz ar to ir precīzi jāizvērtē, kas par ko un kā atbild. Lai atbild tie, kas tik tiešām atbild, nevis - kā kādam liekas. Tāda linča tiesa nedrīkst būt! Lēmumiem jābūt taisnīgiem," sacīja Lembergs, piebilstot, ka vienā nelaimē nedrīkst nepamatoti radīt citas nelaimes.

Ventspils mērs arī norādīja, ka notikušā iemeslus izmeklē policija kriminālprocesā, bet par administratīvās atbildības izvērtēšanu atbild Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).

"Visam jābūt juridiski korekti, bet ir arī morāle, protams," sacīja Lembergs.

Peldēšanas apmācības vadītājs Viktors Zujevs, kura uzraudzībā notika negadījums, vairs peldbaseinā nestrādā. Tā kā viņš ir arī Ventspils sporta skolas "Spars" direktors, Ventspils Izglītības pārvaldei būs jāizvērtē viņa atbilstība šim amatam. "Tur jābūt procedūrai, nevar būt linča tiesa. Ja man prasa, es domāju, ka, pirmkārt, jau no morālā viedokļa nebūtu pareizi, ka viņš paliktu par sporta skolas vadītāju," sacīja Lembergs ar piebildi, ka šis jautājums tomēr ir jāizvērtē Izglītības pārvaldei noteiktā kārtībā.

Vienošanās starp instruktoru un olimpisko centru Ventspils gan noteic, ka visu atbildību par drošību ir uzņēmies instruktors, tomēr olimpiskajam centram tik un tā paliek kontroles funkcija, ja nodarbībām tiek izmantotas peldbaseina telpas, skaidroja pašvaldības vadītājs.

Komisijas galvenais uzdevums ir secināt, kas jāpilnveido šādu nodarbību organizēšanā, lai novērstu potenciālos riskus, atzina Lembergs.

Izglītības kvalitātes valsts dienests norādījis, ka olimpiskais centrs "Ventspils" īstenojis nelicencētu interešu izglītības programmu. Lemberga izpratnē programma gan ietver tikai apmācību saturu – ko un kā mācīt. "Tā nerunā par drošību. Tas jau nav drošības sertifikāts. Tās ir pilnīgi dažādas lietas," savu viedokli pauda Lembergs.

Kā būtisku problēmu Ventspils mērs minēja to, ka valstī nav vienota normatīvo aktu regulējuma par peldēšanas apmācību organizēšanu, "jo šobrīd iznāk, ka katram baseina īpašniekam jātaisa savi noteikumi, un nekādas ārējās uzraudzības nav."

Komentāri (32)

 • -2
  Inta Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Vai ir normāli,ka kādam ir jāmirst,lai tiktu sakārtota kāda darbības sfēra???

 • -2
  Vigil Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Vienmer ta ir bijis.

 • -4
  karlito Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Vai no morālā viedokļa cilvēks,kurš apsūdzēts smagos noziegumos,var turpināt ieņemt domes priekšsēdētāja amatu...tas būtu pareizi,vai arī cien.Lemberga teiktajā ir sakatāmas manāmas pretrunas...??

 • 0
  jankjelsViedais Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  "Smagos noziegumus apsūdzēts un attaisnots.“ Nedzirdēji kā papiņš šito pieminēja?

 • -8
  Māris Smilškalns Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  šašlik, beidz pīpēt!

 • -2
  šašliks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Cien. Māris, stipri šaubos, ka Jūs esat informēts par manu pīpēšanas vēsturi un attiecībām ar pīpējamām lietām. Tad nu priekšdienām zināšanai - nekas pīpējams - ne tabakas izstrādājumi, ne citi pīpējami izstrādājumi - nav bijuši ne manā īpašumā, ne mana mutes dobuma tuvumā jau vismaz gadus piecpadsmit. :)

 • 0
  Lietus Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Lūdzu skaidrību. Kā izpaužās tas kad pats sevi atstādina. Nenāk uz darbu?

 • -2
  Gints Linde Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Skaidrībai - tas ir kārtējais ķeksītis un acu aizmālēšana nākamo vēlēšanu naivākajai vēlētāju daļai.

 • 0
  Krišs Daugulis Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Boič pac...!!!???
  Nemūžam!

 • 0
  Brīvā Latvija Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Nu kad "visam jābūt juridiski korekti", tad tas uz ilgu.

 • -6
  Novadnieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Iesaku visiem vismaz pustundu pavaimanāt.Var arī pagaudot.

 • -1
  Janis Zvejnieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Boic,esi uzmanigs, jajau man vienreiz izdzes. tatad kamanda sverhu pastupila

 • -3
  No malas Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Lembergs piemin morāli un taisnīgumu!
  Lai nu kas to būtu teicis...

 • -1
  Es Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  reku Pirms 9 stundām, 5 minūtēm

  Te jau pavīdēja doma,ka jāceļ Josifs Visarionovičs no miroņiem augšā.Tas ātri ievestu kārtību.Jau sen būtu vadība jauna un par vecajiem neviens vairs nekā nezinātu.
  Ķīnieši arī esot malači pie sodu spriešanas.

 • -1
  Janis Zvejnieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  vov ! reka jau otro reiz izdzes ! un nevis kaut kad nik bet ,cilvek kas nebaidas runat ,ka vi$ i, nu meginas velreiz, laikam kadam baig pakala iekod

 • 0
  šašliks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Dieva roka uzdarbojas... :D

 • -3
  Janis Zvejnieks Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Nu re treso reiz izdzes man komentar ! nebij nevien rupjib un cilvek aizvainosan. taka atliek vien tik secinat; sini portala cilvek no sav vard neko nevar teikt. taka sezat vien talak zem savam klickam un lamajiet ko vien gribat. bet ja jus te naksiet ar savu vardu un uzvardu un teiksiet ko domajat, Jus dzesis . Tapec ari Latvija tada ir kada ir , vergu tauta,prieks kalpot saimniekam

 • -6
  keda Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Cilvēki, jūs paši sevi cienāt? Šakāļu bars uzmeties, tāda sajūta, ka jums no tā dzīve uzlabojas, slimības atkāpjas un naudas kļūst vairāk... Viens pa vairākām reizēm centies uzbraukt, bet nu vismaz ar savu vārdu... Es jums atklāšu noslēpumu - ja ari jums tas cilvēks nepatīk, no tā, ka viņam kļūs sliktāk, būs nepatikšanas, jums labāk nekļūs.
  Izturību un spēku visiem iesaistītajiem un cietušajiem, un, protams, vērtīgus un precīzus secinājumus visu veidu izmeklēšanās!
  P.S. Boitmaņa solis saprotams un pareizs, nesaprotu, par ko smīkņāt un ņirgt.

 • -2
  šašliks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Kā, labāk nekļūs? Kas tad tas par latvieti, kas nepriecājas par cita latvieša nelaimi? :D

 • -4
  keda Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Tas jau nu gan :)

 • 0
  Ena Pirms 4 dienām, 17 stundām

  Keda, kādas ziepes tu lieto ?

 • -2
  šašliks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Re kā, lamu vārdi un parastos mirstīgos apvainojoši komentāri var stāvēt, bet nosauc Lempi viņa īstajā vārdā un - dzēsts. Trakas lietas.

 • 0
  sanny Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Kadreiz akvaparka stradaja 4 instruktori un bija video noverosana 3 no instruktoriem atradas pie baseiniem un veica apgaitas 4utrtais veica video noverosanu , un ar visu to loti biezi ir gadijies glabt cilvekus un 2 reizes pat atpumpet ! Bet tad si super vadiba izdomaja atstat tikai 2 instruktorus un maksat grasus . Izskaidroiet ka 2 instruktori var sekot drosibai visa akvaparka ja nelaime notiek tada maza baseina ? Ps. izsaku lidzjutibu maza zena vecakiem

 • 0
  koks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Bij tur pāris gadus atpakaļ pārvaldnieks, kas visu ekonomēja un samazināja, pēc tam pacēla cepuri un aizgaja.

 • 0
  Olimpiskais centrs "Ventspils" Pirms 5 dienām, 3 stundām

  Ūdens piedzīvojumu parka Ūdens atrakciju un SPA zonā ir divas potenciāli bīstamas vietas – viena no tām ir siltais baseins ar masāžām, kurā uzturas daudz bērnu, bet otra ir viļņu baseins, kurā apmeklētāji pārsvarā uzturas viļņošanās atrakcijas laikā. Viļņu atrakcijas iedarbināšana notiek konkrētos laikos un šajos brīžos pie baseina vienmēr atrodas abi instruktori, kuri uzmana baseinā notiekošo un vienlaikus pārredz arī silto baseinu. Savukārt pārējā laikā viens no instruktoriem uzmana silto baseinu un viļņu baseinu, bet otrs veic apgaitu. Šos pienākumus instruktori veic uz maiņām.

 • 0
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  Tā nu diemžēl šai valstī ir likumsakarība - vienmēr atradīs līdzekļus kantoru palielināšanai,
  bet ja taupīs, tad ar tiešo darbinieku skaita samazināšanu.

 • -1
  Novadnieks Pirms 5 dienām, 22 stundām

  Nu bet vari takš būt sakarīgs.Vai tik neesi intrigants,ja ik pa laikam kaitinoši komentē?

 • 0
  cits Pirms 1 nedēļas, 1 dienas

  "Pie bagātnieku lepniem galdiem
  Tu pazemīgi klātu lieni
  Un glaimošanas vārdiem saldiem,
  Cik vien tik vari, katru cieni.

  Bet, Dieva dēļ, ar zemākajiem
  Nekad lai kopā neredz tevi.
  Min kāju virsū vājiem,
  Jo prātīgs gādā tik par sevi.

  Tā drīz tu augstā vietā tiksi,
  Tev’slavēs, teiks par lielu garu;
  Tu līdzbiedrus zem kājām liksi,
  Un katris bīsies tavu varu."
  (Ed.Veidenbaums)

 • -1
  Novadnieks Pirms 5 dienām, 22 stundām

  Tas varētu būt,ja gandrīz katram sevis reklamējošam patriotam valdošie iedos miljonu,lai tik slavē esošos pie varas,tad īstie patrioti izrādīsies pavisam maz.

 • 0
  Anita Pirms 6 dienām, 11 stundām

  Veidenbaums šodien ļoti aktuāls dzejnieks , tik trāpīgi toreiz rakstīja , nu gluži kā par mūsdienām , bet toreiz jau viss bija gluži tāpat , tāda ir tā pasaule , nekad un nekur virs zemes nebūs taisnības .

 • 0
  Nif nifs Pirms 5 dienām, 2 stundām

  Kurzemniek, tev taisnība par to likumsakarību. Atceres to veco anekdoti par tiltu? Uzceļ tiltu pār upi. Vajag sētnieku. Pieņem darbā sētnieku, bet kas tad šim algu rēķinās? Jāņem grāmatvedis ar. Bet kā tad darbinieki bez vadītāja? Pieņem priekšnieku. Bet...nu tā kā par daudz priekš viena tilta...Grāmatvedi atlaist nevar, kas algas rēķinās, priekšnieku arī ne, jāatlaiž sētnieks. Štatu samazināšana, tā teikt.
  ;)

 • 0
  Lietus Pirms 4 dienām, 20 stundām

  Nevar ne Boitmanis ne kāds cits pats sevi atstādināt no darba. Jebkurš jurists pateiks, ka neeksistē šāds termins. Ja nu Boitmanis pievērsies prozai, tad cita lieta. Tad varētu izteikties vēl tēlaināk. Kas jāsaprot ar
  " pats sevi atstādina"? Nenāk darbā? Pa pilsētu braukā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: