Drīzumā tiks uzsākta pēdējos gadu desmitos viena no Vecpilsētas svarīgākajiem objektiem – daudzdzīvokļu ēku kompleksa Ventmalas māja – projektēšana. Pēc diviem gadiem līdzās pilsētas krastmalai izaugs vesels dzīvokļu kvartāls, savijoties senatnīgumam ar mūsdienām, un pilsētas vēsturiskajā daļā atgriezīsies iedzīvotāji.

Īstenojot šo projektu, pilsētas pašvaldība risina divus pilsētai svarīgus uzdevumus: Ventspils vēsturiskās daļas – Vecpilsētas, kas ir arhitektūras un pilsētbūvniecības piemineklis – saglabāšana un jauna dzīvojamā fonda izveide. Būvdarbu pasūtītājs ir pašvaldības kapitālsabiedrības SIA Ventspils nekustamie īpašumi meitasuzņēmums – SIA Ventmalas māja.

Kā jau tika informēts, topošā dzīvojamā kompleksa Ventmalas māja metu konkursā uzvarēja arhitektūras birojs SIA U-R-A Studio, atgādina Ventmalas māja valdes priekšsēdētājs Gundars Pētersons. Patlaban notiek saskaņošanas un precizēšanas darbi pirms līguma parakstīšanas.

Dzīvojamās mājas projektēšanai būs vajadzīgs apmēram gads, bet nākamajā gadā sāksies ­būvniecība. Pēc diviem gadiem Ventmalā tiks uzbūvēts ēku komplekss ar fasādēm pret Ostas un Ūdens ielu. Tas būs mūsdienīgs dzīvokļu komplekss, kas vienlaikus saglabās arī Vecpilsētas vēsturisko vērtību. Divu ēku Ūdens ielā 6 un 8 fasādes tiks atveidotas vēsturiskā izskatā. Ventspilnieki atceras šīs ēkas, kad tajās atradās bērnu poliklīnika, stomatoloģija un laboratorija. Jaunajā veidolā tās tiks būvētas kā 2-stāvu mājas. Savukārt ēkas Ūdens ielā 10 fasāde, kurai viena puse būs uz Ostas ielu, ienāks ar mūsdienīgu elpu pilsētas apbūves arhitektūrā. Tā savukārt būs trīsstāvu ēka ar mansardiem.

Ir iecerēts, ka Ventmalas mājā būs 41 dzīvoklis – pārsvarā 2- un 3-istabu – ar ērtu plānojumu, pielāgojot tos ģimenēm ar bērniem. 2-istabu dzīvokļu platība būs aptuveni 60 m2, 3-istabu dzīvokļu – 85–90 m2. Dzīvokļu plānojums paredz atvērta tipa viesistabu un guļamzonu, kas atradīsies dziļāk dzīvoklī. Tāpat ir padomāts par automašīnu stāvlaukumu 71 vietai, paredzot gandrīz uz katru dzīvokli 2 mašīnas. Turklāt daļa stāvvietu – 30 vietas – atradīsies ēkas puspagraba daļā, bet 41 automašīnu novietošanas vieta tiks ierīkota pagalmā. Tāpat paredzētas aptuveni 100 vietas velosipēdu novietošanai. Tas nozīmē, ka uz katru dzīvokli ir ieplānotas 2–3 velosipēdu stāvvietas. Trīsstāvu ēkā tiks ierīkots viens vai divi lifti, kurus varēs izmantot cilvēki ar kustību traucējumiem. Savukārt Ostas ielas promenādes pusē pirmajā stāvā dzīvokļi būs projektēti tā, ka tos varēs viegli transformēt par komerctelpām – ja būs vajadzība ierīkot frizētavu, skaistumkopšanas salonu, veikaliņu, avīžu kiosku vai citas tamlīdzīgas iestādes. Iekšpagalms tiks labiekārtots, te atradīsies vieta zaļajai zonai un bērnu rotaļu laukumiem. Ēku kompleksā paredzēts saglabāt lielos kokus un pirmā stāva dzīvokļi ar izeju uz pagalmu tiks aprīkoti ar ērtām terasēm. Dzīvojamā kompleksa Ventmalas māja būvniecībai ir svarīga nozīme arī tādēļ, ka tā var sniegt impulsu šajā rajonā esošajiem privātajiem nekustamā īpašuma īpašniekiem attīstīt šeit mazo biznesu.

Komentāri (22)

 • 0
  Raic Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  vai dzivojamo māju kompleks būs pieejams parastam mirstigam ari vai tikai bagatiem kungiem???

 • -2
  reku Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Vai tad parasta ģimene spēs samaksāt apkures rēķinus par to milzīgo dzīvokļu kvadratūru?60-85-90 - kādas summas par siltumu tur gaidāmas ziemā?

 • 0
  Anita Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nevajag satraukties pirms laika , nu nebūs tie dzīvokļi ne jaunajām ģimenēm, ne cilvēkiem ar populārāko algu(380 eiro) Latvijā .Tur dzīvos un bez grūtībām par siltumu, īri un visu pārējo maksās tie ,kas naudu neskaita , jo tiem tā kontos birst nepārtraukti, tā kā - mieru tikai mieru , kā teica Karlsons, kurš dzīvo uz jumta.Pilnīgi iespējams ,ka skata pēc kādai daudzbērnu ģimenei arī iedos tur dzīvokli, bet uz priekšu jau dome tādus pabalstīs no kopējās naudiņas ar dažādu pabalstu palīdzību un kad visi būs šo faktu aizmirsuši un negribēs vairs no pašvaldības naudas piemaksāt, ģimenīti klusiņām pārvietos uz piemērotāku dzīvokli , lai nemaitā kopējo bildi.Nu apmēram tāds scenārijs.

 • -1
  domāju Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Nekur jau nav teikts, ka dzīvokļus izīrēs mazturīgajiem. Tieši otrādi, dzirdēju, ka šie ir dārgie dzīvokļi, kurus īrēs, bet varbūt arī nopirks top-speciālisti

 • 0
  karlito Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Un blakus tam skaistumam..ūdens ielas 4 grausts!

 • -1
  Novadnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Tie kas pelna,tie tur nedzīvos.Tur dzīvos tie,kas saņem.

 • -2
  qwerty Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Kā jau tagad ierasts,katram jaunam projektam seko reklāmas raksti vai video rullīši.
  Iedomājos šo : ,, ...un pa logu Jums paveras skats uz varenajiem ogļu kalniem,bet neuztraucieties,ogļu putekļu koncentrācija gaisā atbilst normām , kurus ir apstiprinājuši gādīgie pilsētas tēvi. ''
  Elpojiet dziļi.

 • -2
  domāju Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  ne jau pilsēta apstiprina piesāŗņojuma normu.

 • -6
  keda Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Dome nerūpējas par mājokļiem - slikti
  Dome uzsāk projektu - nav labi.
  Malači, tautieši, ko lai vēl te pasaka ;)

 • 0
  Novadnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  keda,grūti saprast,vai tu esi labs cilvēks, vai pašreizējās pašvaldības atbalstītājs?

 • 0
  Novadnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  keda,grūti saprast,vai tu esi labs cilvēks, vai pašreizējās pašvaldības atbalstītājs?

 • -2
  keda Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Es teiktu, ka es neesmu nīdējs :)
  P.S. kāpēc atkārtojies? :D

 • 0
  Novadnieks Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Tā atkārtošanās ir man nezināmu iemeslu dēļ,tā kā nevarēšu paskaidrot.

 • -2
  aivars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  dome '' rūpējas'' tādā veidā, ka palīdz saviem radiniekiem izīrēt pašvaldības dzīvokļus.

 • -1
  aivars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  un tāpēc balsojiet par ''mazmājnieku partiju'', kas domē aizsēdējušies pārāk ilgi!

 • -2
  SIA Ventmalas māja Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Dzīvokļus būs iespējams iegādāties jebkuram interesentam, jo “Ventmalas māja” ir tāds pats jaunais projekts, kā citi jaunie projekti citās Latvijas pilsētās.
  SIA “Ventmalas māja” projekta realizācija nenotiks izmantojot nodokļu maksātāju naudu – tā tiek realizēta piesaistot finanšu partneri – kredīta devēju institūciju – uz atklāta konkursa nosacījumiem, līdz ar to nodrošinot viszemākās iespējamās izmaksas. Tāpat būvniecības darbiem ir plānots realizēt atklātu konkursu, līdz ar to tie pilsētnieki, kas vēlēsies iegādāties dzīvokļus, var būt pārliecināti, ka ir nodrošinātas viszemākās iespējamās viena kvadrātmetra izmaksas.

 • 0
  Ena Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Nu, re, pašvaldība tomēr nodarbojas ar biznesu.
  P.s. Te, UK, arī pašvaldības meklē partnerus, kad vienas pašas nevar pavilkt kādu projektu, ar savu naudu piedalās visādos būvprojektos, ko varam izlasīt uz reklāmām pie būvlaukumiem. Bet ir viena liela atšķirība - uzceltas mājas vai apartamenti tiek izīrēti tiem, kam vajag - maznodrošinātajiem. Ar nekustamā īpašuma biznesu te, UK, nodarbojas privātpersonas.

 • -3
  norge Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  to SIA Ventmalas māja , ta ka esat itka arhitekts vai kaut kas tamlidzigs tad jums ir jazina ka celot jeb kuru objektu ir kontrol tame kura tiek viss aprekinats ta ka jums ir aptuveni par 90% zinama cena cik izmakas 1m2, vai ari jus neesat lasijis buvnormativos likumus un aktus , ja ne tad aizejiet uz ventspils biblioteku un palasiet tur viss ir siki un smalki aprakstits , pie tam ka rodas jautajums cik stulbi ir jusu sadarbibas partneri un kreditu deveji ja viniem nava zinams cik tas izmaksas savadak var sanakt otrs dienvidu tilts dargakais visa europa

 • -2
  Rabarberis Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  kā pasūtītājs var būt arhitekts? norge, tu kaut ko ne tā esi sapratis un tagad tik prātus jauc. Kurā vietā ir teikts, ka nav zināms cik aptuveni tas izmaksās?

 • 0
  Janis Lielais Pirms 5 dienām, 6 stundām

  Izskatās ka uzprasies uz darbu, visi muļķi, a es gudrais sēžu biblenē :):)

 • -1
  norge Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  to Rabarberis , kur raksta rakstits aptuvenas izmaksas ?

 • 0
  SIA Ventmalas māja Pirms 5 dienām, 6 stundām

  Ņemot vērā, ka projekts šobrīd ir pašā projektēšanas sākumā fāzē, projektēšanas un būvniecības procesa noslēgums ir plānojams uz 2019. gada beigām, runāt par dzīvokļu cenām ir pāragri. Tajā pašā laikā ir zināms, ka būvdarbiem tiks piemērota atklāta konkursa iepirkumu procedūra, tādējādi nodrošinot viszemākās iespējamās izmaksas.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: