Daudzi no mums studiju laikā dzīvojuši kopmītnēs, bet, ja nav dzīvojuši paši, tad viesojušies pie kursa biedriem. Tā ir vieta, kur cītīgi gatavoties lekcijām un jautriem tusiņiem, kur notiek pirmie kulinārijas eksperimenti un tiek gūtas patstāvīgas sadzīves iemaņas.

Kur tad labāk dzīvot studiju laikā – kopmītnē, ar vecākiem vai atsevišķi? Kā jau tas parasti notiek, šogad, stājoties augstskolā, pirmā kursa studenti domās par šo jautājumu, apsverot visus par un pret. Iespējams, viņiem noderēs veco studentu padoms, tādēļ savā pieredzē dalās Ventspils Augstskolas studenti.

Ventspilī dzīvojošie studenti izvēlas dzīvot kopā ar vecākiem. «Esmu pārliecināta, ka labāk dzīvot mājās, protams, ja tas ir iespējams. Man ir palaimējies, jo varu dzīvot un studēt dzimtajā pilsētā, neizjūtot nekādu diskomfortu,» uzskata Sandija Skudra.

Pilnīgi noteikti par labu mājās dzīvošanai liecina arī fakts, ka tur var mācīties daudz mierīgākos apstākļos, bet, piemēram, kopmītnē jebkurā brīdī pie tevis istabā var iegāzties jautra kompānija. Vēl viens mīnuss, kas saistīts ar dzīvošanu kopmītnē, kā uzskata Anastasija Ļebedeva, ir jāievēro iekšējās kārtības noteikumi un ir jāsadzīvo ar kaimiņiem, kam ir dažādas aizraušanās un hobiji.

Tas viss ierobežo izvēles brīvību un ieliek studentu rāmjos. Nastja uzskata, ka studiju laikā vislabāk dzīvot atsevišķi: «Uzsākot studijas augstskolā, sākas arī pieaugušo dzīve, tāpēc ir jāaizbrauc no vecākiem un jāmēģina dzīvot patstāvīgi.» Tiesa, lai dzīvotu atsevišķi, vajadzīgi lieli finansiālie līdzekļi.

Savukārt Elīna Rundvalde uzskata, ka tieši kopmītne ir labākā vieta dzīvošanai studiju laikā, jo tur var kopā mācīties un gatavoties sesijai: «Viena galva labi, bet divas – vēl labāk», Elīna atgādina tautas gudrību. Viņai piekrīt arī Einārs Ločmelis: pirmkārt, tas ir ekonomiski izdevīgāk, otrkārt, atvieglo mācības, bet, treškārt, no mācībām brīvajā laikā ir iespēja atrauties, kā studentiem pienākas.

Irina Magurova tāpat uzskata, ka labāk dzīvot kopmītnē, jo tur vienmēr var vērsties pie kāda pēc palīdzības, piemēram, pie kursa biedriem. Daudzi studenti, kas reiz dzīvojuši vai dzīvo kopmītnē, zina, ka palīdzība ir vajadzīga diezgan bieži, turklāt iemesli var būt visdažādākie – sākot ar «iedod palasīt pierakstus» un beidzot ar «vai tev ir diegs?». Vēl kopmītnē var iepazīties ar kursa biedriem, līdz šī iepazīšanās pāraug draudzībā. Tieši kopmītnē daudzi mīloši cilvēki atraduši viens otru.

Elva Bule min vēl vienu plusu: no kopmītnes līdz auditorijai var nokļūt dažās minūtēs, tāpēc, pat ja nedaudz aizgulēsies, uz lekciju nenokavēsi.

Ir viena lieta, kam piekrīt visi studenti: galvenais faktors, izvēloties dzīvesvietu, ir pozitīvas emocijas un harmonija ar apkārtējo vidi.

Foto: no Elīnas Rundvaldes arhīva.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: