Pirmajā Ventspils pilsētas pašvaldības organizētajā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) pilotprojektu finansēšanas konkursā atbalstītas projektu idejas par "runājošo" atkritumu urnu, "gudro" logu un citu jaunu IKT risinājumu izstrādi un ieviešanu, šodien informēja pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

Pašvaldības iestādes "Ventspils Digitālais centrs" izsludinātajā konkursā no septiņām projektu idejām, ko iesnieguši IKT nozares uzņēmumi, nolemts atbalstīt piecas, piešķirot to realizācijai kopā gandrīz 60 000 eiro.

Kā pastāstīja Lembergs, viens no projektiem paredz izstrādāt digitālo sistēmu, kas basketbola laukumā individuāli kontrolē spēlētājus, apkopjot datus par viņu laukumā veiktajām darbībām. "NBA līdzīga [sistēma] strādā, bet šī būtu citādāka. Tā ir mākslīgā redze ar mākslīgo intelektu kopā," teicaLembergs.

Tāpat nolemts atbalstīt projektu par "runājošām" atkritumu urnām, kas kādu neapzinīgāku iedzīvotāju, iespējams, varētu mudināt aizdomāties par līdzatbildību sakoptas vides uzturēšanā un atturēt no atkritumu nomešanas zemē, teica Ventspils mērs.

Vēl viens no projektiem paredz ieviest interaktīvās grīdas spēles trīs dažādu vecumu bērniem un jauniešiem, bet "gudro" logu projekts paredz veidot logu kā projekcijas ekrānu. Vēl viens atbalstītais projekts paredz izveidot mobilo aplikāciju, lai iedzīvotāji no jebkuras vietas pilsētā varētu ērti ziņot un paust pretenzijas vai ieteikumus par nepieciešamajiem uzlabojumiem pilsētvidē.

Kā ziņots, pašvaldības iestāde "Ventspils Digitālais centrs" bija izsludinājusi Ventspils pilsētas pašvaldības IKT pilotprojektu finansēšanas konkursu, lai atbalstītu pārdomātus un IKT nozares vajadzībām un tendencēm atbilstošus pasākumus.

Konkursa mērķis ir sniegt atbalstu komercsabiedrībām, kas īsteno jaunu IKT risinājumu - infrastruktūras, aprīkojuma vai programmatūras - izstrādi, testēšanu un ieviešanu Ventspilī, veidojot Ventspili kā viedo tehnoloģiju centru.

Viena pilotprojekta maksimālā atbalsta intensitāte ir līdz 80% no attiecināmajām izmaksām. Minimālais atbalsta apjoms ir 2000 eiro, maksimālais - 15 000 eiro.

Komentāri (12)

 • -2
  qwerty Pirms 2 nedēļām

  Tā līdz tualetes podam, kas uzslavēs ,,malacīts,trāpīji'',nav tālu !

 • -3
  karlito Pirms 2 nedēļām

  ja nav kur naudu likt,tad var atbalstīt runājošos podus,pisuārus un atkritumu urnas..farss Ventspils gaumē..

 • -2
  aga Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pilna valdība jau ar tādiem.

 • -2
  ozols Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ventiņkosmoss :):):) viens raksts bija,kad mākam pareizi terēt naudiņu,te nu bija. Miskaste iemācīs :):):):););)

 • -4
  Zane Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Protams, labāk jau sēdēt uz dīvāna uz forumā čikstēt. Priekš kam būt inovatīviem :DDD

 • -5
  Ventspils Digitālais centrs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pilotprojekta “Runājošā atkritumu urna” ietvaros paredzēts uzstādīt pilsētvidei pielāgotas interaktīvas atkritumu urnas, kas būs gan kā atraktīvs pilsētvides objekts, gan pievērsīs garāmgājēju uzmanību izmest atkritumus tam paredzētajās vietās. SIA “ORAM mobile” ir veicis tirgus izpēti un identificējis potenciālos klientus. Uzņēmums pēc pilotprojekta realizācijas plāno attīstīt plašāku ražošanu un tālāku pārdošanu. Šādā veidā Ventspilī tiks radītas jaunas darba vietas, kā arī nodokļu ieņēmumi pašvaldības budžetā.

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nolieciet to urnu Puškina ielā, vidū, pie koka. Tur viens suņmīlis sava suņa s**u maisiņus kokā krāmē...

 • -3
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pašvaldība pirks par nodokļu maksātāju naudu runājošas miskastes...
  Un reklamēsies leišos, ka V- pils ir ne tikai plastmasas govju, bet arī runājošu urnu pilsēta :):):)

 • -5
  Emma Vītols Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Jums laikam bērnībā vitamīnu pietrūcis un savā attīstībā aizkavējies bērnībā. Uzvedaties kā mazs bērns, kas padzirdējis smieklīgu vārdu un nu kladzina pa forumu :D Tā jau var nonivelēt un apsmiet visu, bet ar galviņu vajadzētu padraudzēties tomēr.

 • -2
  Kurzemnieks Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Priecājies ka cilvēki vnk paironizē par runājošām urnām.
  Var pateikt arī tiešāk - murgaina ideja!
  Pārējās sešas idejas ar galvu draudzējas vairāk un ciešāk.

 • 0
  nomaļnieks Pirms 4 dienām, 6 stundām

  Kā nesaprotat - bomžiem, lai kliedētu vientulības sajūtu arī ar kādu jasarunājas.

 • 0
  Nif nifs Pirms 4 dienām, 5 stundām

  Bet Nomaļniek, kur vēl atrast inteliģentāku un gudrāku sarunbiedru, kā pats sevi ;)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: