Ceturtdiena, 26. novembris, 02:12
Sveicam: Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Šodien Ventspilī: 0 .. 2 °C, apmācies, bez nokrišņiem
Piektdiena, 4. februāris, 2011
Radošo jauniešu iznāciens (VIDEO)
Reitings: 4,3 (6x)

Sestdien Kultūras centrā vairāku stundu garā pasākumā tiksies radoši jaunieši. Būs gan mierīgā, gan kustīgā zona, būs arī tīņu ballīte.

Pasākuma mērķis, saka Kultūras centra producente Antra Lācberga, ir apzināt radošos jauniešus, aicinot uzstāties gan tos, kas jau pamanīti, gan tos, ka vēl nav bijuši publikas priekšā: «Pilsētā ir daudz aktīvu skolēnu un studentu, kuriem ir dažādas spējas, par kurām citi nezina. Šī būs viņu iespēja parādīt, ko katrs māk, un, kas zina, varbūt ar laiku kāds no jauniešiem kļūs par zināmu talantu.»

 

Pirmajā, mierīgajā daļā, skatītāji novērtēs, ko prot jaunie dzejnieki un prozaiķi, mūziķi, tiks rādīts arī pašu veidots īsfilmu seriāls, savukārt pēc tam kustīgajā zonā varēs vērot tā dēvētās ielas kultūras pārstāvju darbību hiphop, velotriālistu un parkūristu izpildījumā.

 

Pasākumā piedalīsies arī eksperti – pirmajā daļā – dzejnieks un mūziķis Andris Akmentiņš, otrajā – Mixmaster DJ AG. Tīņu ballītē, kas sāksies plkst. 18 un turpināsies līdz plkst. 22, spēlēs 11 jauni un talantīgi dīdžeji. Viņi šoziem apmeklēja dīdžeju kursus iesācējiem – gan teorētiskas lekcijas, gan individuālas praktiskās nodarbības, ko vadīja Kaspars Sproģis, Endijs Apse, Vents Feldmanis, arī Antra Lācberga un Jānis Odnocenovs, viņš arī DJ Lācis.

 

Kursi notika Ventspils Mūzikas vidusskolā, idejas autors ir tās direktors Andris Grigalis, tos atbalstīja Kultūras centrs un pilsētas dome, tādēļ dīdžejiem nepieciešamās tehniskās zināšanas un mūzikas miksēšanas pamatprincipus skolēni apguva bez maksas. Domājot par to, kur viņiem praktizēties, kur notiks pirmās ugunskristības, nolemts nākamsestdien ļaut vadīt tīņu ballīti. «Tas,» saka DJ Lācis, «tikai no malas šķiet – nu, kas tur liels, uzliec mūziku un spēlē, bet vajadzīga liela prasme un pareiza izjūta, balles laikā jāprot kāpināt dejotāju emocijas, lai viņiem visu laiku būtu interesanti.»              

 

Šī ir pirmā, bet ne pēdējā tīņu ballīte Kultūras centrā, jo jaunie dīdžeji arī turpmāk reizi mēnesī piedāvās vienaudžiem lieliskus deju vakarus. 

 

Šeit varat apskatīt DJ Vento lekciju topošajiem dīdžejiem - 1. daļa ; 2. daļa

 

Foto: DJ Lācis - Jānis Odnocenovs.    

Komentāri
Februāris 02.02.2011, 14:38
nu vispār 5.februāris ir jau šonedēļ :D
buldogs100 02.02.2011, 18:46
Redaktori, vismaz pārlasiet ko liekat portālā
lācene 04.02.2011, 16:59
Man patīk Lācis!!!
mūziķe 06.02.2011, 08:05
Ir lietas, ko tik ātri nevar iemācīt un iemācīties!!!
Šī ir viena no tām. Man žēl, bet haltūra nav tas labākais iedvesmas avots iesācējiem.Ne Kaspars, ne Endijs, kur nu vēl Antra nav Dj.
Varbūt nākotnē kaut kas sanāks...
izbijis dj mūziķei 06.02.2011, 18:47
Ko tu te gvelz? Tu pat lāgā nesaproti, kāda ir šo cilvēku loma visā šajā pasākumā.
Pievienot komentāru
Komentētākie raksti šonedēļ

Nākamajā nedēļā paredzētajā streikā piedalīsies 845 izglītības iestādes, apvienojot 22 360 pedagogus.

Saskaņā ar Ventspils siltuma apkopotajiem datiem šā gada oktobra kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš palielinājies par 8,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri.

Aivars Lembergs šodien preses konferencē pauda viedokli, ka Rietumu pasaulei jāmaina attieksme un stratēģija cīņā pret radikālo islāmistu ekspansiju. "Iet runa par uzskatiem un, ja kāds domā, ka uzskatus var uzvarēt karā, tas ir neiespējami," pauž Lembergs.

Krimināllietā, kurā par smagu miesas bojājumu nodarīšanu Nīderlandes jūrniekam apsūdzēti trīs jauni vīrieši, rīt, 20.novembrī, plkst.10 paredzētas tiesas debates, informēja Ventspils tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Ventspilī notika vairāki svinīgi latviskas mūzikas koncerti un citi tradicionāli pasākumi, kuros bija iespēja godināt mūsu valsti dzimšanas dienā.

Vakar Kurzemē slimnīcā nogādāts 33 gadus vīrietis, kurš medību laikā ticis sašauts galvā,pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Pēc skaisti aizvadītiem valsts svētkiem pilsētā pamazām sāk ienāk Ziemassvētku noskaņa. Ir uzstādīta lielākā daļa paredzēto gaismas dekoru kokos un pie apgaismojuma stabiem, šonedēļ pilsētā tiks uzstādīti arī vides objekti parkos un skvēros, kā arī savās šī gada svētku mājvietās iekārtojas Ziemassvētku egles.

Krimināllietā par smagu miesas bojājumu nodarīšanu Nīderlandes jūrniekam Ventspils tiesa šodien diviem apsūdzētājiem vīriešiem piespriedusi reālu brīvības atņemšanu, bet vienam jaunietim - nosacītu cietumsodu, informēja Ventspils tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu mežacūku populācijā, no šodienas par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu, informēja Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Piektā daļa Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju Ministru prezidenta amatā vēlētos redzēt pašreizējo Ventspils mēru Aivaru Lembergu ("Latvijai un Ventspilij"), liecina pētījumu kompānijas TNS un LNT ziņu raidījuma "900 sekundes" veiktā aptauja.

Vai tu gaidi sniegu?