Svētdiena, 5. jūlijs, 07:24
Sveicam: Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Šodien Ventspilī: 19 .. 21 °C, apmācies, bez nokrišņiem
Piektdiena, 4. februāris, 2011
Radošo jauniešu iznāciens (VIDEO)
Reitings: 4,3 (6x)

Sestdien Kultūras centrā vairāku stundu garā pasākumā tiksies radoši jaunieši. Būs gan mierīgā, gan kustīgā zona, būs arī tīņu ballīte.

Pasākuma mērķis, saka Kultūras centra producente Antra Lācberga, ir apzināt radošos jauniešus, aicinot uzstāties gan tos, kas jau pamanīti, gan tos, ka vēl nav bijuši publikas priekšā: «Pilsētā ir daudz aktīvu skolēnu un studentu, kuriem ir dažādas spējas, par kurām citi nezina. Šī būs viņu iespēja parādīt, ko katrs māk, un, kas zina, varbūt ar laiku kāds no jauniešiem kļūs par zināmu talantu.»

 

Pirmajā, mierīgajā daļā, skatītāji novērtēs, ko prot jaunie dzejnieki un prozaiķi, mūziķi, tiks rādīts arī pašu veidots īsfilmu seriāls, savukārt pēc tam kustīgajā zonā varēs vērot tā dēvētās ielas kultūras pārstāvju darbību hiphop, velotriālistu un parkūristu izpildījumā.

 

Pasākumā piedalīsies arī eksperti – pirmajā daļā – dzejnieks un mūziķis Andris Akmentiņš, otrajā – Mixmaster DJ AG. Tīņu ballītē, kas sāksies plkst. 18 un turpināsies līdz plkst. 22, spēlēs 11 jauni un talantīgi dīdžeji. Viņi šoziem apmeklēja dīdžeju kursus iesācējiem – gan teorētiskas lekcijas, gan individuālas praktiskās nodarbības, ko vadīja Kaspars Sproģis, Endijs Apse, Vents Feldmanis, arī Antra Lācberga un Jānis Odnocenovs, viņš arī DJ Lācis.

 

Kursi notika Ventspils Mūzikas vidusskolā, idejas autors ir tās direktors Andris Grigalis, tos atbalstīja Kultūras centrs un pilsētas dome, tādēļ dīdžejiem nepieciešamās tehniskās zināšanas un mūzikas miksēšanas pamatprincipus skolēni apguva bez maksas. Domājot par to, kur viņiem praktizēties, kur notiks pirmās ugunskristības, nolemts nākamsestdien ļaut vadīt tīņu ballīti. «Tas,» saka DJ Lācis, «tikai no malas šķiet – nu, kas tur liels, uzliec mūziku un spēlē, bet vajadzīga liela prasme un pareiza izjūta, balles laikā jāprot kāpināt dejotāju emocijas, lai viņiem visu laiku būtu interesanti.»              

 

Šī ir pirmā, bet ne pēdējā tīņu ballīte Kultūras centrā, jo jaunie dīdžeji arī turpmāk reizi mēnesī piedāvās vienaudžiem lieliskus deju vakarus. 

 

Šeit varat apskatīt DJ Vento lekciju topošajiem dīdžejiem - 1. daļa ; 2. daļa

 

Foto: DJ Lācis - Jānis Odnocenovs.    

Komentāri
Februāris 02.02.2011, 14:38
nu vispār 5.februāris ir jau šonedēļ :D
buldogs100 02.02.2011, 18:46
Redaktori, vismaz pārlasiet ko liekat portālā
lācene 04.02.2011, 16:59
Man patīk Lācis!!!
mūziķe 06.02.2011, 08:05
Ir lietas, ko tik ātri nevar iemācīt un iemācīties!!!
Šī ir viena no tām. Man žēl, bet haltūra nav tas labākais iedvesmas avots iesācējiem.Ne Kaspars, ne Endijs, kur nu vēl Antra nav Dj.
Varbūt nākotnē kaut kas sanāks...
izbijis dj mūziķei 06.02.2011, 18:47
Ko tu te gvelz? Tu pat lāgā nesaproti, kāda ir šo cilvēku loma visā šajā pasākumā.
Pievienot komentāru
Komentētākie raksti šonedēļ

Lai uzlabotu informācijas pieejamību iedzīvotājiem un pilsētas viesiem par Ventspils pilsētas pašvaldības pakalpojumiem, apskates objektiem un gaidāmajiem kultūras un sporta pasākumiem, pie Piedzīvojumu parka, Ostas ielas promenādē pie kuģīša “Hercogs Jēkabs” piestātnes un Piejūras kempingā ir izvietoti interaktīvi ekrāni jeb e-kioski.

4. jūlijā Ventspilī Reņķa dārzā notiks tradicionālais Latvijas Šlāgeraptaujas finālkoncerts un zaļumballe, kas jau 12 gadus ir latviešu mūzikas cienītāju gaidītākais un atzītākais šlāgermūzikas notikums.

4. jūlijā starptautiskā klasisko spēkratu salidojuma „Youngtimer Rally Ventspils 2015” laikā vairākas Ventspils ielas satiksmei tiks slēgtas šādos posmos no plkst. 10.30 līdz 12.30. 

Ceturtdien, 2. jūlijā, plkst. 21.30 no Piejūras kempinga Vasarnīcu ielā 56 startēs velo brauciens “Pretī saulrietam”.

11. un 12. jūlijā Ventspilī tiks svinēti tradicionālie Jūras svētki, kuru vadmotīvs šogad – „Zelta Zivtiņu meklējot” (zelts – pārticības simbols un lustīgas dzīvošanas krāsa, zivs – īstā Ventspils garša). Svētku vadmotīvs sevi apliecinās populāru mūziķu koncertos, sporta, aktīvas nodarbes un atpūtas pasākumos lieliem un maziem, ventspilniekiem un pilsētas viesiem.

Šīs nedēļas nogalē Latvijā gaidāma pamatīga svelme - gaiss sakarsīs līdz plus 32 grādiem, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Basketbola klubs “Ventspils” noslēdzis līgumu ar pieredzējušo Latvijas treneri Kārli Muižnieku, kurš turpmākos 3 gadus būs komandas galvenais treneris.

Šovakar, 2. jūlijā, Ventspils ostā piestās 4 Lielbritānijas Karalisko Jūras spēku patruļkuģi.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka gadījumos, kad fiziskā persona iznomā vai izīrē nekustamo īpašumu, tā ir uzskatāma par fiziskās personas saimniecisko darbību, kas ir jāreģistrē VID.

Latvijas labākā sieviešu kārtas svarcēlāja Rebeka Koha (17) ar jaunu valsts rekordu svara kategorijā līdz 58 kg izcīnīja uzvaru junioru (U18) internacionālajās svarcelšanas sacensībās Polijā. Labus rezultātus uzrādīja arī Dana Ivanova (13) un Armands Mežinskis (15).

Vai izjūti paaugstināto ultravioleto starojumu?