Pirmdiena, 27. aprīlis, 18:32
Sveicam: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Šodien Ventspilī: 9 .. 11 °C, apmācies, lietus
Piektdiena, 4. februāris, 2011
Radošo jauniešu iznāciens (VIDEO)
Reitings: 4,3 (6x)

Sestdien Kultūras centrā vairāku stundu garā pasākumā tiksies radoši jaunieši. Būs gan mierīgā, gan kustīgā zona, būs arī tīņu ballīte.

Pasākuma mērķis, saka Kultūras centra producente Antra Lācberga, ir apzināt radošos jauniešus, aicinot uzstāties gan tos, kas jau pamanīti, gan tos, ka vēl nav bijuši publikas priekšā: «Pilsētā ir daudz aktīvu skolēnu un studentu, kuriem ir dažādas spējas, par kurām citi nezina. Šī būs viņu iespēja parādīt, ko katrs māk, un, kas zina, varbūt ar laiku kāds no jauniešiem kļūs par zināmu talantu.»

 

Pirmajā, mierīgajā daļā, skatītāji novērtēs, ko prot jaunie dzejnieki un prozaiķi, mūziķi, tiks rādīts arī pašu veidots īsfilmu seriāls, savukārt pēc tam kustīgajā zonā varēs vērot tā dēvētās ielas kultūras pārstāvju darbību hiphop, velotriālistu un parkūristu izpildījumā.

 

Pasākumā piedalīsies arī eksperti – pirmajā daļā – dzejnieks un mūziķis Andris Akmentiņš, otrajā – Mixmaster DJ AG. Tīņu ballītē, kas sāksies plkst. 18 un turpināsies līdz plkst. 22, spēlēs 11 jauni un talantīgi dīdžeji. Viņi šoziem apmeklēja dīdžeju kursus iesācējiem – gan teorētiskas lekcijas, gan individuālas praktiskās nodarbības, ko vadīja Kaspars Sproģis, Endijs Apse, Vents Feldmanis, arī Antra Lācberga un Jānis Odnocenovs, viņš arī DJ Lācis.

 

Kursi notika Ventspils Mūzikas vidusskolā, idejas autors ir tās direktors Andris Grigalis, tos atbalstīja Kultūras centrs un pilsētas dome, tādēļ dīdžejiem nepieciešamās tehniskās zināšanas un mūzikas miksēšanas pamatprincipus skolēni apguva bez maksas. Domājot par to, kur viņiem praktizēties, kur notiks pirmās ugunskristības, nolemts nākamsestdien ļaut vadīt tīņu ballīti. «Tas,» saka DJ Lācis, «tikai no malas šķiet – nu, kas tur liels, uzliec mūziku un spēlē, bet vajadzīga liela prasme un pareiza izjūta, balles laikā jāprot kāpināt dejotāju emocijas, lai viņiem visu laiku būtu interesanti.»              

 

Šī ir pirmā, bet ne pēdējā tīņu ballīte Kultūras centrā, jo jaunie dīdžeji arī turpmāk reizi mēnesī piedāvās vienaudžiem lieliskus deju vakarus. 

 

Šeit varat apskatīt DJ Vento lekciju topošajiem dīdžejiem - 1. daļa ; 2. daļa

 

Foto: DJ Lācis - Jānis Odnocenovs.    

Komentāri
Februāris 02.02.2011, 14:38
nu vispār 5.februāris ir jau šonedēļ :D
buldogs100 02.02.2011, 18:46
Redaktori, vismaz pārlasiet ko liekat portālā
lācene 04.02.2011, 16:59
Man patīk Lācis!!!
mūziķe 06.02.2011, 08:05
Ir lietas, ko tik ātri nevar iemācīt un iemācīties!!!
Šī ir viena no tām. Man žēl, bet haltūra nav tas labākais iedvesmas avots iesācējiem.Ne Kaspars, ne Endijs, kur nu vēl Antra nav Dj.
Varbūt nākotnē kaut kas sanāks...
izbijis dj mūziķei 06.02.2011, 18:47
Ko tu te gvelz? Tu pat lāgā nesaproti, kāda ir šo cilvēku loma visā šajā pasākumā.
Pievienot komentāru
Komentētākie raksti šonedēļ

Sestdienas rītā kāds aculiecinieks portālam ventasbalss.lv atsūtīja fotogrāfiju, kurā redzams, ka Ventspils pilsētas centrā uzdarbojušies huligāni.

Šodien vizītē Ventspilī ierodas Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs. Tās laikā paredzēta prezentācija Ventspils brīvostas pārvaldē, kā arī Krievijas investoru uzņēmumu apmeklējums. Lembergs sola jautāt arī par Latvijas suverenitātes drošību.

Maršruta autobusa šoferim savā darbā jābūt ļoti precīzam, tāpēc katra minūte ir dārga. Raizes autovadītājiem sagādā Ventas tilts, jo nereti ir grūti novērtēt – vai tas tiek pacelts vai nolaists.

Teātra nams "Jūras Vārti" un Liepājas teātris informē, ka aktieru veselības stāvokļa dēļ atcelta šodien paredzētā izrāde "Lukrēcija Bordžija".

Līdz ar siltākiem laika apstākļiem ir atsākušies pagājušajā gadā iesāktie Lielā laukuma labiekārtošanas darbi. Šonedēļ pilsētas centrālajā laukumā tiek stādītas ābeles, liepas un dažādas puķes, un drīzumā tiks uzsākti granīta flīžu seguma un unikālās strūklakas izbūves darbi.

Aizvadītajā sestdienā Ventspils 1. ģimnāzijā izskanēja Ventspils pilsētas un novada koru skate, kurā augstāko novērtējumu ieguva viens koris, bet lielākā daļa kolektīvu saņēma 1. pakāpes vērtējumu.

Saskaņā ar jaunajiem ceļu satiksmes noteikumiem velosipēdisti nedrīkstēs braukt pa ietvi, to darīt varēs tikai izņēmumu gadījumos. Tomēr stingrāki sodi velosipēdistiem netiks paredzēti, norādīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.

Šonedēļ Ventspilī tiek atklāta strūklaku sezona, pakāpeniski ieslēdzot visas septiņas pilsētas strūklakas.

Jau šajā nedēļas nogalē, 26. un 27. aprīlī Olimpiskā centra „Ventspils” ledus hallē notiks izšķirošās spēles Baltkrievijas atklātā hokeja U-18 čempionāta spēles, kurās HK Venta 2002 jaunie hokejisti tieksies ar HK Gomeļ no Baltkrievijas.

Lai turpinātu kalna uzbēršanas darbus, no "Lemberga hūtes" virsotnes uz laiku nocelta staltbrieža skulptūra.

Vai brīvdienās labi atpūties?