Svētdiena, 30. augusts, 18:53
Sveicam: Samanta, Jolanta, Alvis
Šodien Ventspilī: 16 .. 18 °C, skaidrs, bez nokrišņiem
Piektdiena, 4. februāris, 2011
Radošo jauniešu iznāciens (VIDEO)
Reitings: 4,3 (6x)

Sestdien Kultūras centrā vairāku stundu garā pasākumā tiksies radoši jaunieši. Būs gan mierīgā, gan kustīgā zona, būs arī tīņu ballīte.

Pasākuma mērķis, saka Kultūras centra producente Antra Lācberga, ir apzināt radošos jauniešus, aicinot uzstāties gan tos, kas jau pamanīti, gan tos, ka vēl nav bijuši publikas priekšā: «Pilsētā ir daudz aktīvu skolēnu un studentu, kuriem ir dažādas spējas, par kurām citi nezina. Šī būs viņu iespēja parādīt, ko katrs māk, un, kas zina, varbūt ar laiku kāds no jauniešiem kļūs par zināmu talantu.»

 

Pirmajā, mierīgajā daļā, skatītāji novērtēs, ko prot jaunie dzejnieki un prozaiķi, mūziķi, tiks rādīts arī pašu veidots īsfilmu seriāls, savukārt pēc tam kustīgajā zonā varēs vērot tā dēvētās ielas kultūras pārstāvju darbību hiphop, velotriālistu un parkūristu izpildījumā.

 

Pasākumā piedalīsies arī eksperti – pirmajā daļā – dzejnieks un mūziķis Andris Akmentiņš, otrajā – Mixmaster DJ AG. Tīņu ballītē, kas sāksies plkst. 18 un turpināsies līdz plkst. 22, spēlēs 11 jauni un talantīgi dīdžeji. Viņi šoziem apmeklēja dīdžeju kursus iesācējiem – gan teorētiskas lekcijas, gan individuālas praktiskās nodarbības, ko vadīja Kaspars Sproģis, Endijs Apse, Vents Feldmanis, arī Antra Lācberga un Jānis Odnocenovs, viņš arī DJ Lācis.

 

Kursi notika Ventspils Mūzikas vidusskolā, idejas autors ir tās direktors Andris Grigalis, tos atbalstīja Kultūras centrs un pilsētas dome, tādēļ dīdžejiem nepieciešamās tehniskās zināšanas un mūzikas miksēšanas pamatprincipus skolēni apguva bez maksas. Domājot par to, kur viņiem praktizēties, kur notiks pirmās ugunskristības, nolemts nākamsestdien ļaut vadīt tīņu ballīti. «Tas,» saka DJ Lācis, «tikai no malas šķiet – nu, kas tur liels, uzliec mūziku un spēlē, bet vajadzīga liela prasme un pareiza izjūta, balles laikā jāprot kāpināt dejotāju emocijas, lai viņiem visu laiku būtu interesanti.»              

 

Šī ir pirmā, bet ne pēdējā tīņu ballīte Kultūras centrā, jo jaunie dīdžeji arī turpmāk reizi mēnesī piedāvās vienaudžiem lieliskus deju vakarus. 

 

Šeit varat apskatīt DJ Vento lekciju topošajiem dīdžejiem - 1. daļa ; 2. daļa

 

Foto: DJ Lācis - Jānis Odnocenovs.    

Komentāri
Februāris 02.02.2011, 14:38
nu vispār 5.februāris ir jau šonedēļ :D
buldogs100 02.02.2011, 18:46
Redaktori, vismaz pārlasiet ko liekat portālā
lācene 04.02.2011, 16:59
Man patīk Lācis!!!
mūziķe 06.02.2011, 08:05
Ir lietas, ko tik ātri nevar iemācīt un iemācīties!!!
Šī ir viena no tām. Man žēl, bet haltūra nav tas labākais iedvesmas avots iesācējiem.Ne Kaspars, ne Endijs, kur nu vēl Antra nav Dj.
Varbūt nākotnē kaut kas sanāks...
izbijis dj mūziķei 06.02.2011, 18:47
Ko tu te gvelz? Tu pat lāgā nesaproti, kāda ir šo cilvēku loma visā šajā pasākumā.
Pievienot komentāru
Komentētākie raksti šonedēļ

Ventspils izlases sniegums Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē kopvērtējumā ir cienīgs, taču piecos sporta veidos rezultāti nav bijuši apmierinoši. Šī iemesla dēļ tiks vērtēts treneru darbs, kā arī pašvaldība pārskatīs finansējuma piešķiršanu sporta klubiem, - par to šodien savā iknedēļas preses konferencē informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij").

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) piektdien, 28. augustā, dosies reģionālajā vizītē uz Ventspili, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Viena skolēna sagatavošanai jaunajam mācību gadam nepieciešami aptuveni 40 eiro, secinājusi biedrība "Vecāki par izglītību".

Trešdien un ceturtdien, 26. -27. augustā, Ventspilī un Baltijas jūrā Valsts policija organizē starptautiskās jūras pretterorisma taktiskās mācības „Baltic Maritime Tactical Exercise 2015”.

Latvijas zemniekiem šobrīd ir aktīvākais ražas novākšanas laiks. Līdz ar zemkopjiem par bagātīgo ražu priecājas arī Baltijā lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss Bio-Venta, kas darbojas Ventspils brīvostas teritorijā holdinga VK Tranzīts sastāvā. Šogad rapša kulšana sākusies vēlāk nekā ierasts un Bio-Ventā pirmās rapša sēklu kravas sagaidītas 4. augustā.

6. septembrī no plkst. 11:00 līdz 16:00 Ventspils novada sieviešu biedrība “Spārni” sadarbībā ar novada pagastu pārvaldēm jau 13. reizi organizē Pagastu dienu, kas tradicionāli notiek Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā.

Šā gada otrajā ceturksnī vidējā mēneša bruto darba samaksa valstī bija 815 eiro, kas, salīdzinot ar iepriekšējā gada otro ceturksni, ir par 6,9% vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Neraugoties uz asajām diskusijām par nākamā gada valsts budžetu, kas dažkārt tiek saistītas ar pašreizējās valdības krišanas iespējamību, pašlaik iedzīvotāji salīdzinoši atzinīgāk nekā iepriekš vērtē valdības darbu - tā vērtējuma indekss audzis par pieciem punktiem.

Ventspils Zilā karoga pludmale ik vasaru vilina tuvus un tālus atpūtniekus ar baltām smiltīm, saules vannām kāpās un labiekārtotu vidi. Kā mēs noskaidrojām, uz vislabākā un visdrošākā nosaukumu pretendē ne tikai Ventspils pludmale, bet arī tās atpūtnieki.

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) aicina vecākus neļaut bērniem apmeklēt skolu, kurā vēl noris remonts vai remonts tikko pabeigts, informēja biedrībā.

Kādu saziņas līdzekli lieto visbiežāk?