Sestdiena, 30. maijs, 23:18
Sveicam: Lolita, Vitolds
Šodien Ventspilī: 9 .. 11 °C, skaidrs, bez nokrišņiem
Piektdiena, 4. februāris, 2011
Radošo jauniešu iznāciens (VIDEO)
Reitings: 4,3 (6x)

Sestdien Kultūras centrā vairāku stundu garā pasākumā tiksies radoši jaunieši. Būs gan mierīgā, gan kustīgā zona, būs arī tīņu ballīte.

Pasākuma mērķis, saka Kultūras centra producente Antra Lācberga, ir apzināt radošos jauniešus, aicinot uzstāties gan tos, kas jau pamanīti, gan tos, ka vēl nav bijuši publikas priekšā: «Pilsētā ir daudz aktīvu skolēnu un studentu, kuriem ir dažādas spējas, par kurām citi nezina. Šī būs viņu iespēja parādīt, ko katrs māk, un, kas zina, varbūt ar laiku kāds no jauniešiem kļūs par zināmu talantu.»

 

Pirmajā, mierīgajā daļā, skatītāji novērtēs, ko prot jaunie dzejnieki un prozaiķi, mūziķi, tiks rādīts arī pašu veidots īsfilmu seriāls, savukārt pēc tam kustīgajā zonā varēs vērot tā dēvētās ielas kultūras pārstāvju darbību hiphop, velotriālistu un parkūristu izpildījumā.

 

Pasākumā piedalīsies arī eksperti – pirmajā daļā – dzejnieks un mūziķis Andris Akmentiņš, otrajā – Mixmaster DJ AG. Tīņu ballītē, kas sāksies plkst. 18 un turpināsies līdz plkst. 22, spēlēs 11 jauni un talantīgi dīdžeji. Viņi šoziem apmeklēja dīdžeju kursus iesācējiem – gan teorētiskas lekcijas, gan individuālas praktiskās nodarbības, ko vadīja Kaspars Sproģis, Endijs Apse, Vents Feldmanis, arī Antra Lācberga un Jānis Odnocenovs, viņš arī DJ Lācis.

 

Kursi notika Ventspils Mūzikas vidusskolā, idejas autors ir tās direktors Andris Grigalis, tos atbalstīja Kultūras centrs un pilsētas dome, tādēļ dīdžejiem nepieciešamās tehniskās zināšanas un mūzikas miksēšanas pamatprincipus skolēni apguva bez maksas. Domājot par to, kur viņiem praktizēties, kur notiks pirmās ugunskristības, nolemts nākamsestdien ļaut vadīt tīņu ballīti. «Tas,» saka DJ Lācis, «tikai no malas šķiet – nu, kas tur liels, uzliec mūziku un spēlē, bet vajadzīga liela prasme un pareiza izjūta, balles laikā jāprot kāpināt dejotāju emocijas, lai viņiem visu laiku būtu interesanti.»              

 

Šī ir pirmā, bet ne pēdējā tīņu ballīte Kultūras centrā, jo jaunie dīdžeji arī turpmāk reizi mēnesī piedāvās vienaudžiem lieliskus deju vakarus. 

 

Šeit varat apskatīt DJ Vento lekciju topošajiem dīdžejiem - 1. daļa ; 2. daļa

 

Foto: DJ Lācis - Jānis Odnocenovs.    

Komentāri
Februāris 02.02.2011, 14:38
nu vispār 5.februāris ir jau šonedēļ :D
buldogs100 02.02.2011, 18:46
Redaktori, vismaz pārlasiet ko liekat portālā
lācene 04.02.2011, 16:59
Man patīk Lācis!!!
mūziķe 06.02.2011, 08:05
Ir lietas, ko tik ātri nevar iemācīt un iemācīties!!!
Šī ir viena no tām. Man žēl, bet haltūra nav tas labākais iedvesmas avots iesācējiem.Ne Kaspars, ne Endijs, kur nu vēl Antra nav Dj.
Varbūt nākotnē kaut kas sanāks...
izbijis dj mūziķei 06.02.2011, 18:47
Ko tu te gvelz? Tu pat lāgā nesaproti, kāda ir šo cilvēku loma visā šajā pasākumā.
Pievienot komentāru
Komentētākie raksti šonedēļ

Pils iela iepretim kinoteātrim „RIO” kopš šodienas pēcpusdienas ir slēgta satiksmei. Uz tās cilvēkiem bīstama kļuvusi pussabrukusi ēka. Tā draud sabrukt pavisam. Pašvaldība sola steidzami rīkoties.

Basketbola klubs "VEF Rīga" ceturtdien, 28. maijā, Rīgas arēnā uzvarēja BK "Ventspils" ar rezultātu 71:63 un izcīnīja ceturto Latvijas titulu piecu gadu laikā. Sērijā līdz četrām uzvarām rīdzinieki bija pārāki ar 4-2. Mareks Mejeris guva 22 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas, nopelnot finālu vērtīgākā spēlētāja balvu.

Svētdienas vakarā portāls ventasbalss.lv kontstatēja, ka Ābolu ielā uzdarbojušies huligāni.

Šonedēļ puķu gotiņas pie Ventas tilta aploks apjozts ar nožogojumu. Tas tādēļ, ka čaklās dārznieces poš puķu gotiņu vasarai un lielākajā Ventspils puķu skulptūrā stādīs kopā 10 210 puķu.

Eiropas Komisija pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varētu būt jāuzņem 737 bēgļi.

Trešdienas vakarā kāds aculiecinieks portālam ventasbalss.lv atsūtīja fotogrāfiju, kurā redzams, ka Staldzenes jūras krastā guļ beigta mežacūka.

Šovakar pulksten 19:40 Arēnā Rīga “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas sestajā spēlē Rīgas VEF uzņems čempiontitula aizstāvētāju “Ventspili”. Sērijā rezultāts ir 3-2 rīdzinieku labā, un, ja šovakar izcīnīs panākumu, VEF gāzīs no troņa kurzemniekus un izcīnīs titulu.

Vislielākais darba ņēmēju īpatsvars, kas gada laikā ieplānojis doties strādāt uz ārzemēm, ir prognozējams Latvijā, liecina interneta personāla atlases uzņēmuma "CV-Online" veiktais pētījums Baltijas valstīs.

Atbildīgā ministrija aizvien nespēj tikt galā ar jauno pedagogu darba samaksas modeli. Mācību gads noslēdzies, bet skaidrība par nākamo nav. Tikmēr Ventspilī situācija varētu mainīties Pārventā, ja nepieteiksies pietiekams skolēnu skaits 10. klasē. 

6. jūnijā plkst. 19:00 Ventspilī,  teātra namā “Jūras vārti” ar vienīgo koncertu Latvijā viesosies kantrī rokgrupa “Modern Earl” no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Vai šovakar dosieties vakara pastaigā pa pilsētas pasākumiem?