Pilsētas rītdiena bez nākotnes

yolo | 09.01.2017, 08:18:21 | 2312x

http://financenet.tvnet.lv/zinas/642177-ventspili_augstakais_jauniesu_ipatsvars_bezdarbnieku_vidu


Būtu interesanti dzirdēt komentārus no atbildīgajiem par dzimstību, bezdarbu... Kur tad ir investoriem un jaunajiem uzņēmumiem draudzīgā vide un ko tas līdz, ja darba vietu nav?

Komentāri (45)

 • -3
  Santa Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

 • -7
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Haha, šis jau nu izteikti objektīvs raksts :) Nemaz nav piedomāts pie tā, lai izceltu katru faktu maksimāli melni :D

 • -1
  Pilsonis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tomēr fakti ir un paliek fakti.

 • -6
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Nu tur komentāros daži arī tos faktus apšauba :) Turklāt, ja Vpilī kopumā ir mazāks % bezdarbnieku, tātad tīri skaitliski ir mazāk cilvēku bez darba un kas zina, vai tas nenozīmē, ka arī kopumā to jauniešu bez darba ir tā sanāk mazāk? Nevis procentos, bet skaitļos? :)

 • -2
  Pilsonis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tapēc dažādas statistikas tiek veidotas procentos, jo skaitļi nebūtu objektivi.

 • 0
  Andrejs Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ieskatījos tajā NVA mājaslapā, kur publicē datus par bezdarbu - Ventspilij skaitās 89 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem.
  Liepājā 305 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem.
  Kāds var pateikt, kur vairāk?

 • -4
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tas, par ko es runāju - 10% no 100 ir mazāk, nekā 8% no 300!

 • -8
  Ventspils pilsētas dome Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Atbild Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļa:

  Rakstā, kas publicēts portālā tvnet.lv ir norādīta nepatiesa informācija par jauniešu bezdarbu Ventspilī. Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) 9.01.2017. Ventspils pilsētas domes Ekonomikas nodaļai ir apliecinājusi, ka uzskaitē 2016.gada 30.novembrī Ventspils pilsētā bija 93 jaunieši vecumā 15 – 24 gadi. No kopējā bezdarbnieku skaita (1197 – Ventspils pilsētā) tas ir 7,8%. Latvijā kopā šajā vecuma grupā no visiem bezdarbniekiem ir 7,9% bezdarbnieku. Kopumā no Ventspils filiālē reģistrēto bezdarbnieku skaita (arī Ventspils novadā un citur deklarētas personas) jaunieši vecuma grupā 15-24 gadi ir 7,96%, kas ir zemākais rādītājs Kurzemē. Latvijā augstākais jauniešu bezdarbs uz 30.11.2016. reģistrēts Saldus filiālē. No republikas pilsētām augstākais jauniešu bezdarbs ir reģistrēts Valmieras pilsētā – 10,7%. Latgales reģiona pilsētās minētais zemākais jauniešu bezdarbnieku īpatsvars skaidrojams ar to, ka šajā reģionā kopumā ir mazāks jauniešu īpatsvars.
  Ventspils pilsētā 2017. gada 2.janvārī kopējais bezdarba līmenis ir 6,7%, kas ir par 1,7% zemāks nekā vidēji Latvijā – 8,4% un ir piektais zemākais rādītājs starp republikas pilsētām.
  Ventspils domes Ekonomikas nodaļa regulāri saņem un analizē operatīvo bezdarba informāciju no NVA, bet visiem publiski analīzei ir pieejama NVA publicētā statistika uz 30.06.2016. http://www.nva.gov.lv/docs/28_57888b050b8540.34077903.xls

 • -3
  Pilsonis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tieši tā, nepatiesa!
  Jo šeit ir vairāk bezdarbnieku!

 • -3
  Martins Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Skumji, bet Ventspilī jau patiesība var būt tikai tā, kuru pasniedz cienītā Dome.

 • -2
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Baigi traki, ka visos rakstos par Ventspili, ļaunie mēdiji publicē nepatiesus faktus

 • -7
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Nē, nepatiesas ir tikai pozitīvās ziņas, ne? :)

 • -1
  ozols Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ventspils ir tīra,sakārtota,bet trūkst darba .Osta i ,bet darba nav.Bēdīgi arī jauniešiem.

 • -1
  Pilsonis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Keda, kapēc tā aizstāvi Ventspili ?
  Nevajag noliegt un kaunēties par patiesību.

  Vienīgais kas šajā pilsētā ir sakārtots ir sakoptā vide.

 • -8
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tev taču raksta, ka muļķības sarakstījuši TVnet, sarakstījuši to un tā, kā gribējuši. To var vienkārši pārbaudīt, bet kurš to dara? Pašausminās par Ventspili un viss - raksta mērķis sasniegts!

 • -2
  karlito Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Bet vai cienītā pilsētas dome zina,cik ventspilī ir nereģistrēto bezdarbnieku,cik grūti šajā ''sapņu un tūristu'' pilsētā atrast darbu cilvēkiem pēs 50g,cilvēkiem kuri nav augstas klases speciālisti,IT speciālisti un tt..Vai domes aizstāvis keda to zin? Vai viņš zina,ka šī tīrā,sakoptā pilsēta,ar strūklakām un puķēm ir viena liela butaforija,ka no šīs pilsētas ir aizbraukuši jau tūkstošiem cilvēku,un vēl joprojām turpina braukt prom..?

 • -11
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  A tu zini, cik pasaulē daudzi cieš trūkumu? Cik daudz vietās karo? Cik daudz bezpajumtnieku bērnu pasaulē? Tev nešķiet, ka tie bezdarba skaitļi kaut ko tomēr nozīme, ne? Ja tie mums te nav tik traki, kā šur tur citur, vai nešķiet, ka kaut ko jau tomēr tā dome dara??? Jebšu ir pārliecība, ka arī neskatoties uz tiem procentiem, vieglāk darbu tomēr atrast citur, arī tur, kur tie % ir lielāki?
  Es nevienu neaizstāvu, mani tikai briesmīgi kaitina stiliņš, par visu un visur nolikt Ventspilī, pat necenšoties pakustināt pelēko vielu un padomāt. Ka es vēl padomāju, ka vēlēšanas nāk, sāk kļūt slikti, jo viss tikai sākas :)

 • -2
  Pilsonis Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Pilnīgi piekrītu, kā var būt objektīva statistika, ja liela daļa cilvēku kas dzīvo tālāk no pilsētas pa tnav reģistrējušies kā bezdarbnieki, vai arī regulāri nebrauc atzīmēties, un cik liela daļa jauniešu pēc skolas pabeigšanas reģistrējas bezdarbnieka statusam.

 • -2
  karlito Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  to keda.Es šeit nedomāju globāli ..protams Afrikas valstīs cilvēki cieš badu,un daudzās pasaules malās cilvēki karo..bet šeit runa iet par Ventspili.Nē man nešķiet ka dome kaut ko dara lai padarītu daudz maz cilvēkus šajā pilsētā līdzvērtīgākus,lai dotu iespējas šeit visiem,ne tikai augstas klases speciālistiem,pat diženais tautu varonis Lembergs vienā intervijā sacīja,ka ''zemeņu lasītāji'' šeit nav vajadzīgi..Dome dara tikai to lai uzspodrinātu savu tēlu Latvijas acīs,kas viņai arī veiksmīgi izdodas..ja jau šeit pēc tavām domām ir tik labi,tad pajautā tiem aizbraucējiem,kāpēc viņi pamet šo pilsētu,un noņem savas rozā brilles!

 • -7
  domāju Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tātad tikai ventspilnieki pamet Latviju? Ventspils tomēr atrodas Latvijā un visas Latvijas problēmas ir arī Ventspils problēmas. Labi, ka tomēr brīvostā ir apstākļi, ka tomēr rodas jauni uzņēmumi un arī jaunas darba vietas. Protams, būtu labāk, ja būtu vēl vairāk, bet te nu mums ir jākonkurē ar Rīgu, Liepāju, Igauniju un Lietuvu, arī Poliju.... Un tomēr šajā konkurencē izdodas arī kādu investoru piesaistīt un jaunu uzņēmumu izveidot. Vēl ideālāk būtu, ja būtu augstskolas studenti veidotu šeit uzņēmumus- viņiem ir gan biznesa inkubators, gan VATP....

 • -9
  keda Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  "nešķiet ka dome kaut ko dara lai padarītu daudz maz cilvēkus šajā pilsētā līdzvērtīgākus,lai dotu iespējas šeit visiem,ne tikai augstas klases speciālistiem"
  Un kas tieši būtu jādara? Protams, pašvaldībā, tās iestādēs , kapitālsabiedrībās vajag tieši tādu speciālistus, bet par citām darba vietām pašvaldībai tieši nav jārūpējas.

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Taisnība vien ir -
  V-pils objektīvi NE AR KO nav priekšā pārējām pilsētām v-pilnieku nodrošināšanā ar jaunām darba vietām,
  kas attaisnotu tās uzpiāroto pilsētas pirmrindnieces statusu.)

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  kādam
  Es nevienu neaizstāvu, mani tikai briesmīgi kaitina stiliņš, par visu un visur nolikt Ventspilī...
  ---------
  Mani arī tas kaitina, īpaši kad nāk no klīniskajiem opozicionāriem.
  Vpilī ir daudz labas lietas, kas nav citur, tostarp atbalsts bērnu un jauniešu sportam.
  Bet kaitina arī tā bezjēgas sajūsmināšanās un pašslavēšanās par pašsaprotamām pašvaldībai darāmām lietām, par ko šie saņem savu algu.

 • -5
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  par citām darba vietām pašvaldībai tieši nav jārūpējas.
  -----
  Tā jau kapitālisma politekonomikā pieņemts teikt, bet
  , nu, tūrisma un izklaides biznesā mums bez maz pašvaldības monopols - akvaparks, piedzīvojumu parks, kempings etc.Visu krējumu nosmēluši:)

 • -3
  ozols Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tagad būs pašvaldību vēlēšanas,tikai vairāk nesakiet,nereklamējiet ,kā to darija D.Ošinieks būs darbs,darba vietas.Netici ,,keda,, pagriez atpakaļ filmiņu! :) Lai tiktu pie siles visādi solījumi (tukši) jāreklamē.

 • -2
  Flaks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tieši tā, nav ko reklamēt, kurš strādās par 500 Euro ?

 • -5
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vajag vnk teikt godīgi - kas ir mums un kas nav citur.
  Piemēram, zinu, ka mums ir bezmaksas bērnu sporta treniņi tados sporta veidos , kur citās pilsētas ir tikai maksas.
  Un bērnu sports - tas ir labi pavadīts laiks mūsu bērniem.
  Un kā vēlētājam, kam ir bērni, tas man ļauj palikt vismaz neitrālam un nenoriet visu, ko dara Aivara blice.
  Lai arī citreiz kaitina tā sprunguļu bāšana uzņēmēju spieķos, piem.caur galveno arhitekti, par ko dzirdams šad un tad.
  Bet uzskatu, ka katram jādomā no sava izdevīguma un skata punkta, kura intereses kāda pašvaldība pārstāv.

 • -6
  domāju Pirms 2 nedēļām

  Interesanti būtu uzzināt, ko kritizētāji gribētu savādāk.

 • -10
  Emma Vītols Pirms 2 nedēļām

  Es aicinātu neuzķerties uz lētiem populistu saucieniem un Ventspils apriešanu. Šajā gadījumā fakti ir vienkārši pārbaudāmi - Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina pilnīgi par kaut ko citu.

  Aicinu nebūt stulbiem un domāt līdzi un novērtēt to, kas mums ir. Ventspils nav atrauta no visas Latvijas. Latvijas problēmas atsaucas arī Ventspilī un neba vietējie pie tā vainojami.

  Tie, kas rej laikam jāaizsūta padzīvot uz citur, lai novērtētu to, kas ir.

 • -9
  laimonis_laimigais Pirms 2 nedēļām

  Es domaju, ka Ventspils ir ideala vieta savu ideju realizesanai un ari darba vietas nav problema, ja vien gribi, esi spejigs, izglitots un parliecinats.
  Mums ir tadas razotnes ka buchers, malmars, driz taps inovaviju centrs, jau sarbojas biznesa inkubators un augsto tehnologiju parks. Uznemigi jauniesi ir izveidojusi savus uznemumus, kas veikamigi darbojas iT joma, ir iespejas, tikai vajag darir nevis sedet divana un komentet nepatiesas publikacijas!

 • -10
  Ivo Pirms 2 nedēļām

  Klau, ja strādāt gribēsi, DARBS BŪS! Celies augšā un ej meklē, nevis sēdi pie datora un sūksties par uzpūstu ineta pīli, kurai nav faktu. Kur tad tas darbs ir, ja ne pie mums, kur pilns ar uzņēmumiem?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: