Brauceji

Sintija | 14.10.2016, 19:52:09 | 2526

Sveiki visi.
Esmu diezgan sašutusi par atieksmi kada ir braucejiem pret kajamgajejiem.
Kur jus visi skrienat, tad nebrinos ka tik daudzi cilveki Latvija nositas. Tik agresiva brauksana un nekauniba. Ejot ar bernu un ratiem man speciali ir jaapstajas un japagaida vai tiesam mani laidis uz gajeju parejas kur man ir prieksroka. Sausmas gandriz jau mani notrieca ar 7menesus vecu bernu uz gajeju parejas. Tas tacu nau normali,katru dienu ejot uz centru apstajos lai palaistu masinas kur praktiski man ir prieksroka. Gruti jau nav man palaist,bet kur paliek celu satiksmes noteikumi un pieklajiba? Varbut man tikai ta gadas?

Komentāri (28)

  • 0
    tā viš i 14.10.2016, 20:06:01

    Sintija! Esmu pilnīgi vienis prātis ar Tevi.Bet,paskairošu savu viedokli. Visam pamatā ir -cilvēka mazvērtība! Es esmu gan gājējs,gan velobraucējs,gan autovadītājs.Ja mēs apzinātos,cik vērtīga ir cilvēka veselība(nerunājot par dzīvību),tad mēs uzvestos savādāk.

  • -4
    Sintija 14.10.2016, 20:16:08

    Paldies par tavu viedokli APSARGS es ari esmu gan auto gan, velo braucejs tacu neesmu pati tik bezkaunigi darijusi. Jabkads cilveks jalaiz, vecs jauns vai mammas ar ratiem. :)

  • -4
    Novadnieks 14.10.2016, 20:24:20

    Gan par braukšanu dzērumā,gan par agresīvu braukšanu tiesības ir jāatņem uz mūžu vai jāsoda ar reālu cietumsodu.tikai tad būs izmaiņas uz labo pusi.Diemžēl augstos krēslos sēdošos(lēmējus)interesē tikai nauda un viņiem ir pie d..sas cilvēcīgais faktors.

  • -1
    Barons 14.10.2016, 20:41:39

    Es var adbildīg paziņot,kad es nav bijs tas ,kas gandrīz notriekuš Sintij kundz ar 7 mēneš vec bērniņ.
    Ja Sintij kundz redz mān Volg,kam spīdiks irss uz haub,tad var droš iet pār pa pārej ar viss 7 mēnešs vec bērn,es jau sāks bremzēt liel gabal iepriekš pārejs,ja redzēs,ka Sintijs kundz grib tikt pār.

  • -4
    works 14.10.2016, 21:10:26

    Braucu pusdienās ,šeku reku jaunā māmiņa izlien no krūmiem - ļuļkis zobos ne pa kreisi ne pa labi un dragā pāri gājēju pāreja - nepietiek ar to ka viņa jau savu bērnu indēja ar tabakas dūmiem un vēl joprojām to turpina darīt,bet vēl apdraud bērna dzīvību ar savu neapzināto uzvedību .
    Mļe princese nagi,ragi izbalināta salmu čupa uz galvas nezināma bērna tēvs un vēl ļuļķis zobos es ceru tā nebiji tu ?

  • -6
    tā viš i 14.10.2016, 21:34:12

    Works! Nebrauc pa krūmiem pusdienās,nebūs problēmu! Lai gan šķiet-Tev pa tiem krūmiem visai patīk pērties..

  • -5
    Sintija 14.10.2016, 21:22:58

    Ne, es parasti neskrienu pari gajeju parejai kamer neparliecinos vairakas reizes.
    Kads sakars ar berna tevu? Katram savas audzinasanas metodes. (Sliktas vai labas) bet katrams savas tapat ka uzskati.

  • 0
    qwerty 14.10.2016, 21:29:43

    Žēl , uz katra krustojuma vai pārejas policistu nenoliksi , tomēr būtu labi ja policija sāktu pieņemt pilsoņu ziņojumus (sms ,video ,foto veidā) un tiktu veikts darbs lai šie pārkāpēji saņem sodu . Kāds noteikti teiks - tā ir stučīšana utt,utjp, - taču sakiet ko ar tiem skrējējiem lai dara? Kā lai cīnās ar pajoliem pie stūres? Mana brālēna 17-gadīgo meitu šonedēļ Pūrciemā (Rojas nov.) notrieca uz pārejas ,meitenes vairs nav ... man diemžēl vairāk nav ko teikt šajā tēmā :(

  • -4
    Sintija 14.10.2016, 21:35:05

    Labsvakar qwerty un liels paldies par komentaru. Varbut kadam agresivam braucejam liks atapties sis teksts.
    Izsaku visdzilako lidzutibu jums un jusu gimenei. Un vispar tas butu labs ieteikums ka vismaz izmacit agresivos braucejus. :)

  • -1
    Riebīgais 14.10.2016, 21:40:35

    Nu tad stellēsim uz galvas visiem kameras un mikrafonus,nav jau tikai tie braucēji vainīgi,arī gājēji nav svētie- cits ar domu:" man ir priekšroka" lec speciāli zem riteņiem,otrs ar lexusu,bēemvē,audi,domā ka likums nav domāts viņam.esmu arī gan autobraucējs,velobraucējs un kājāmgājējs,neesmu nevienam virsū uzbraucis,un arī man neviens tā nav izdarījis,eju pār gājēju ietvēm,JA MANI LAIŽ,jo ja iziešu uz principu,viņam cietīs tikai dzelži,bet manis var arī pēc tam nebūt. Nu nav mums tāda satiksme,ka stundām jāstāv pie zebras un jāgaida,kad kāds palaidīs,pat ne minūtes.

  • -1
    works 14.10.2016, 21:45:19

    Nu cerams stīga tā nebiji tu . Neatbalstu idiotus pie auto stūres ,bet skaties 2x . Ja auto brauc uz tiem 50km/h nu nepaspēs sabremzēt pēdējā brīdī . Kas cits mūs sargās, ja ne mēs paši!

  • -1
    Jana 14.10.2016, 22:33:39

    Visvairāk man patīk tie gājēji,kuri pat neuzskata par vajadzību paskatīties vai automašīna bremzē-galva uz otru pusi un slāj pāri.....jeb māmiņas-rati pirmie tiek uzstumti uz gājēju pārejas....ar kuru galu jūs domājat? Nedomāju ka acu kontakts ar šoferi jums aizņemtu daudz laika-tās 10 sekundes var maksāt veselību gājējam un beigtus nervus arī šoferītim...Mēs neesam nezvēri pie stūres

  • -1
    evans 14.10.2016, 23:38:48

    Vienmēr esmu apbrīnojis tās nenormālās māmiņas,kuras iedomājas ka auto var apstāties momentā. Ganību ielā lec laukā aiz Narvesen kioska un dur pāri pa pāreju. Tas jau nekas,ka auto 5 m attālumā.
    Tas tā pēc principa -es būs beigts,bet man bij taisnīb-
    Varbūt tomēr var pagaidīt tās dažas sekundes kamēr mašīna aizbrauc?

  • -2
    Vaņa 15.10.2016, 00:40:45

    tās ar bērnu ratiem vispār vajadzētu turēt ierobežotā teritorijā, jo patstāvīgi tieši ar tām personām rodas lielas un nevajadzīgas problēmas! Kāds laikam viņām ir iegalvojis, ka tās ir nezināmu iemeslu pēc, īpašas personas, ar kurām jārēķinās ir visiem- kājāmgājējiem, velosipēdistiem un autobraucējiem! Vēlams šīm personām saprast, ka tas, ka stumjat kaut kādu uzparikti bērnu pārvadāšanai nedod nekādas papildu tiesības!

  • -1
    cits 15.10.2016, 07:21:57

    Taisni tā-uzparikti bērnu pārvadāšanai!Un ne tikai bērnu-ir ievērots,ka daudzas čigānmātītes bērnu ratus izmanto kravu pārvadājumiem.Par ratiņu izcelsmi atliek vienīgi minēt.

  • -7
    tā viš i 15.10.2016, 07:41:28

    Jābūt ir gatavam "zābakam" lai necienītu jaunās māmiņas ar mazuļiem ratiņos! Ja kādu vajag "turēt ierobežotā teritorijā",tad vienīgi tevi Vaņa!

  • -1
    Vaņa 15.10.2016, 17:56:43

    Ha-ha! Izskatās, ka zem nika "APSARGS" slēpjas ar savu dzīvi neapmierināta vientuļā māte! :)

  • -1
    Blondīnīte 15.10.2016, 09:56:19

    Taisnība, ka viena daļa māmiņas ir iedomājušās, ka viņām vienmēr un visur ir priekšroka, jo viņas ir piedzemdējušas jaukus un mīlus mazuļus.
    Ir nācies uz Lielo prospektu sastapt pa trim līdzās ejošas māmiņas ar ratiņiem reizē, draudzenes. Visu gājēju ietvi, ieskaitot veloceliņu, trijatā aizņēmušas, bet tev cilvēkam jāspraucas starp viņām un ēku garām, lai tiktu uz priekšu.
    Vai vēl lielāks kuriozs, novērots pie Mego, deg luksforā gājējiem sarkans, māmiņa apstājusies gaida savu zaļo, bet gaidīšanas laikā stumda ratiņus uz priekšu atpakaļ un nemaz neaizdomājās, ka ratiņu daļu nedaudz uzstumj uz braucamo daļu ...

    Varbūt jāiemācās vienam otru cienīt? māmiņām apkārtējos un apkārtējiem māmiņas.

  • -10
    tā viš i 15.10.2016, 10:15:12

    Lieciet mierā tās māmiņas,aunapieres.Jūs paši necienat savas mātes,un tagad pie svešām vēl gribās mēli patrīt!

  • -3
    Novadnieks 15.10.2016, 12:46:36

    Piekrītu,jo normāli braucot (pilsētā) var izdarīt jebkuru manevru,ievērojot CSN.Protams,vajadzētu jau paskatīties pie gājēju pārejas ,vai netuvojas ar autiņu kāds nenormālais ar aizd...tām smadzenēm.Un,ja tā māmiņa vai jebkura cita persona arī nepaskatās apkārt,tas nedod tiesības tam cilvēkam braukt virsū,Ja kādam ir neizsakāma vēlēšanās ar auto ārdīties,pie tam vēl pilsētā,tad tādiem, ar saprāta novirzēm, iesaku citus variantus.Uz lauku ceļiem(bez pasažieriem) taisat frontālas sadursmes ar tādiem pašiem mudakiem,varat nobraukt no ceļa un ietriekties kokā.Pavisam eksotiski būtu,ja aizdedzinātu savu mašīnu un no Jūrkalnes stāvkrasta "ielidot" jūrā,tik iepriekš paziņojiet,jo labprāt aizbraukšu tādu skatu pafilmēt.
    Sabiedriskā vietā citus apdraudēt var tikai idiots.

  • -4
    Latvija pāri visām! 15.10.2016, 11:38:03

    Nezinu, man kaut kā asinīs respektēt māmiņas ar bērnu ratiem.
    Varbūt tāpēc ka paša mazie ir viens no retajiem iepriecinājumiem rūgtajā dzīvē...
    Un vispār ir zelta likums - dari otram ko gribi lai dara tev, vai vismaz - nedari otram ko nevēlies lai darītu tev.

  • -4
    Sintija 15.10.2016, 17:36:56

    Visu cienu Tev kurzemniek! :)
    Zelta vardi.

  • 0
    Der zināt! 17.10.2016, 14:54:00

    Der atcerēties, ka brauktuve ir tā ceļa daļa, pa kuru pārvietojas transportlīdzekļi. (CSN 1.p.1.8.) Savukārt, gājēju pāreja ir tikai brauktuves daļa, kas paredzēta gājējiem, lai tie šo brauktuvi varētu šķērsot. Tas nozīmē to, ka gribot negribot nākas pielāgoties transportlīdzekļiem. Protams, transportlīdzekļu vadītāju pienākums ir palaist šos gājējus, bet gājējiem arī jāzina savi pienākumi. Arguments, ka speciāli jāapstājas arī ir apgāžams, jo, gājējam IR jāapstājas un jānovērtē vai viss ir droši (CSN 27.p. Gājējiem aizliegts: 27.4.iziet uz brauktuves, nepārliecinoties par to, vai netuvojas transportlīdzekļi, aiz stāvoša transportlīdzekļa vai cita šķēršļa, kas ierobežo redzamību.) Tāpat daudziem gājējiem jāatceras arī tas, ka pāreja nav domāta lēnām, izjustām pastaigām, kas kavē autovadītājus. Domāju, ka šis arī ir viens no galvenajiem iemesliem un problēmu cēloņiem, kādēļ vadītāji nevēlas stāties un gaidīt kamēr kāds padsmitgadnieks vai pēcpusesgrozītājs/-a pārvilksies pāri. Redzot šādus kadrus, bieži vien gribas atvērt auto logu un izlamāt. Tāpat arī ar regulējamajiem krustojumiem. Ja reiz nospiedi to pogu, tad gaidi kamēr ieslēgsies zaļais un tad ej, nevis tiklīdz kā atbrīvojas ceļš, pārskrien pāri un liec nākamajam šoferim sēdēt pie sarkanās gaismas. Īsāk sakot, visa vaina ir tajā, ka cilvēki neprot viens otru cienīt.

  • -1
    Edvards Kokerēvičš 18.10.2016, 13:51:39

    Guļošos policistus uzstādīt uz gājejēja pārējām....

  • 0
    Freds 18.10.2016, 14:23:20

    Vai tev neliekas, ka visi mūsu ceļi ir viens liels guļošais policists ;)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: