Tautā sauktās devenes

Janka Baranka | 06.04.2017, 19:11:22 | 2869x

Labdien, rakstu sakarā ar jautājumu par to, ka ventspilī pēc man zinošas informācījas vias deviņstāvu ēkas ir sen nokalpojošas savus derīguma termiņus. Kā zināms šīs ēkas vējā šūpojas un manuprāt ir tās ir nedrošā stāvoklī. Gribēju jautāt vai nav izskatītas jau kādi priekšlikumi par to , ka šīs ēkas varētu lēnām jaukt nost un šo mikrorajonu viētās ierīkot savādāka tipa ēkas. Vēl viens arguments no manas puses par to ka "devenes" vietā ir jāierīko cita tipa ēkas ir tāds, ka manuprāt, tās bojā Ventspils ainavu. Tā pat arī vēlos piebilst par atsevišķu piecstāvu vai četrstāvu mikrorajoniem.

Komentāri (34)

 • -2
  Kindža Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Nojauks devenes un tās iedzīvotāji dzīvos uz ielas kamēr tiks uzceltas jaunas? Padomā cik cilvēki tur dzīvo un kur viņus visus izmitinās. Kad sabruks tad domās, jo šī ir Latvija.

 • -2
  karlito Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Ēkas vējā šūpojas??Bojā ainavu..? Tu vispār zini,cik cilvēku dzīvo devenēs? Visās lielākās pilsētās ir devenes un pat augstākas ēkas,kur tu esi redzējis,ka viņas jauktu nost,tāpēc ,ka tās it kā bojātu ainavu..
  Ventspils jau gandrīz vispār nerūpējas par savu iedzīvotāju dzīvojamo platību..bet tu gribi nojaukt devenes...murgs!

 • -4
  Anita Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Ko tad lai saka par Staļina un Hruščova laikā celtajām ēkām , tad jau gandrīz visas ir jānojauc , jo derīguma termiņš jau sen beidzies. Devenes jau nav tik senas .

 • -2
  Sarmīte Saulīte Pirms 3 nedēļām, 2 dienām

  Anitai piedodams, jo nav sapratnes par celtniecības materiāliem, ēku ekspluatācijas termiņiem.
  Kamdēļ bija jāmaksā par privatizāciju, vēl vairāk neskaidrs. Zināms, šis jautājums bija liegts.

 • -6
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Norādām, ka visas deviņstāvu mājas Ventspilī ir nodotas privatizācijai un lielākā daļa dzīvokļu (kopā ar tiem piekrītošo kopīpašuma daļu) ir privatizēti. Līdz ar to par māju turpmāko ekspluatāciju ir atbildīgi dzīvokļu īpašnieki. Parasti daudzdzīvokļu mājās šo pienākumus īpašnieku vietā veic ēkas apsaimniekotājs, izpildot dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus.
  Būvniecības administratīvā inspekcija informē, ka, atbilstoši 2010.gada 28.septembra MK noteikumiem Nr.907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi, kārtējo remontu un energoefektivitātes minimālajām prasībām”, padomju laikos būvēto tipveida daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, tajā skaitā arī deviņstāvu daudzdzīvokļu māju, vidējais kalpošanas ilgums ir 60-70 gadi (atkarībā no ēkas tipa). Šajos noteikumos ir noteikts, ka pēc šī termiņa beigām ir jāveic ēkas tehniskā apsekošana, kurā tiek noskaidrots ēkas tehniskais stāvoklis un doti ieteikumi par pasākumiem, kas veicami turpmākai ēkas ekspluatācijai.

 • 0
  Ena Pirms 2 nedēļām

  Zinot, ka privatizācija nozīmē atbildības par milzīga īslaicīga monstra uzturēšanu un sekojošu nojaukšanu uzvelšanu uz īrnieku pleciem, manuprāt, tas ir apzināta noziedzīga rīcība no Ventspils domes un Būvniecības administratīvā inspekcijas puses pirms privatizācijas to skrupulozi neizskaidrojot īrniekiem. Cik saprotu, īrniekiem pat nav zināms ēku derīguma terminš. Atdeva un krāj "brīvos" līdzekļus un liek plastmasas govis

 • -5
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ventspilī deviņstāvu daudzdzīvokļu ēkas uzsāka ekspluatēt laika periodā no 1978. līdz 1992.gadam, līdz ar ko šo ēku kalpošanas termiņš beigsies ne ātrāk kā laika periodā no 2038. līdz 2052.gadam, atkarībā no tā, kurā gadā ir uzsākta konkrētās ēkas ekspluatācija. Pēc šī termiņa ēkām būs jāveic tehniskā apsekošana.
  Līdzīga situācija ir arī ar citām daudzdzīvokļu mājām, piemēram piecstāvu ēkām. Tās celtas ātrāk (60. un 70.gados), bet to normatīvais kalpošanas laiks ir nedaudz ilgāks.
  Informējam, ka viens no preventīviem pasākumiem tipveida daudzdzīvokļu māju kalpošanas termiņa pagarināšanai ir to kompleksa siltināšana, kas vienlaicīgi nodrošina, ka atmosfēras ietekmē netiek bojātas dzelzsbetona konstrukcijas.

 • 0
  tā viš i Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  jums jau Zolitūdes maxima arī bija pēc visiem normatīviem. Secinājums-kamēr nekas nekrīt uz jūsu stulbajām galvam- viss ir ok.

 • -1
  Milda Kušš Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  janka,Tev nav jaskatas uz devenēm ja nepatīk skats.

 • -1
  Krišs Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Putins, starp citu, plāno Maskavā nojaukt Hruščovkas un celt jaunas ēkas, bet nu Latvijai jau dabīgi, ka līdzekļu nav

 • 0
  andris kruze Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Ko lejat ciet acis cilvekiem, tam majam jau sen ir notecejis termins. Ne bet vel pagarina

 • 0
  andris kruze Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  resursi caurmērā ir līdzvērtīgi 35 līdz 40 gadiem.

 • 0
  tā viš i Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Būvniecības administratīvā inspekcija. jums jau Zolitūdes maxima arī bija pēc visiem normatīviem. Secinājums-kamēr nekas nekrīt uz jūsu stulbajām galvam- viss ir ok.

 • 0
  tā viš i Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Šeit nu lien ārā mūsu valsts vadoņu nodevība! Visur ir Latvijā Eiropas standarti,bet vecajām devenēm,tautas kalpi,pieturas pie padomju laiku normatīviem. Ventspils Domes Būvniecības Administratīvās Inspekcijas deju kolektīvs rullē!

 • -5
  arprac Pirms 2 nedēļām, 3 dienām

  Nevajag savā stulbumā un idiotismā vainot citus.

 • -1
  ttt Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  ooo janka baranka sponsores daudziem maniem pazinam jaunu dzives vietu?

 • -1
  Batman Pirms 2 nedēļām, 2 dienām

  Labāk priecātos par to,ka ir kur dzīvot.
  Par visiem šiem "neatkarības gadiem" latvieši varējā sen uzcelt sev tīkamas daudzdzīvokļu mājas.

 • 0
  Anita Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Pigu mums ,nevis jaunas daudzdzīvokļu mājas.Pa šīs brīvvalsts laiku ir saceltas tikai daudzas varen lepnas privātmājas un privātās "muižiņas".Tas parastais cilvēks lai dzīvo devenēs, hrušovkās un gaida ,kad tas viss sagāzīsies.Mums jābūt laimīgiem ,ka ir jumts uz galvas , par kuru jāmaksā īpašuma un zemes nodoklis ar katru gadu lielāks, itkā ēku vērtība pieaug un zeme zem ēkām pildās ar zeltu un naftu un tāpēc tās kadastrālā vērtība ceļas.

 • 0
  Novadnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tieši tā,varēja jau sacelt savas personīgās mājas.It sevišķi jau tie varēja sacelt,kuri dzīvo ar valsts noteikto minimālo algu.
  Kas attiecas uz NĪN vienīgam mājoklim,tad mūsu dievs tēvs Ventspilī ir pilnīgi pret to,lai šo ņirgājošo nodokli atceltu.Tikai par šādu pieeju cilvēkiem svarīgā jautājumā to cilvēku nedrīkst ievēlēt pilsētas pašvaldībā.Kad bija jāpaskaidro tautai sava viedoklis,tad vervelēja tā,ka diez vai pats saprata ko pateica.Jēgu pārdzēris bomzis labāk būtu norunājis.

 • 0
  Krišs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Nebrīnos, ka viņš pret NĪN ir, ja jau arī pret nodokļu reformu noskaņots. Negrib, lai bagātajiem būtu vairāk jāmaksā, ne?

 • -3
  tā viš i Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Neķer kreņķi Novadnieks.Kad ābols nobriedis,tad krīt lejā un,Ja cilveki nesavāc,tad sapūst.Fizikas un sirdsapziņas likumus nevar nedz uzpirkt,nedz apiet. ta viš i

 • -1
  yolo Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  izklaidējoša tēma

 • -1
  tā viš i Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  tavā vecumā man visas tēmas ari šķistu izklaidējošas. kad nāks ģimene un bēbi,tad būs viss savādāk.

 • -4
  tā viš i Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  kapitālisms tomēr ir laba lieta.Jo visu izlemj nauda. Tauta izvēlas bagātu muļķi,nevis gudru nabagu.

 • 0
  yolo Pirms 2 nedēļām

  kārtējais visu zinošais vientiesis uzskata, ka viņa viedoklis kādam interesē.. trin lāpstu, drīz atkal sniegs sasnigs. varēsi spodrināt pilsētas skaistās ietves

 • -2
  Būvniecības administratīvā inspekcija Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Ventspils pilsētas domes Būvniecības administratīvā inspekcija (turpmāk – BAI) atkārtoti norāda, ka visas daudzdzīvokļu mājas Ventspilī ir privatizētas un par to uzturēšanu atbildīgi ir dzīvokļu īpašnieki - privātpersonas.
  BAI norādīja uz normatīvo regulējumu, kurā ir noteikts šo māju normatīvais kalpošanas ilgums, pēc kura ir jāveic darbības, lai izvērtētu ēku tehnisko stāvokli. Nevienai no deviņstāvu ēkām Ventspilī vēl nav beidzies to normatīvais kalpošanas ilgums. Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ir tiesības jebkurā laikā piesaistīt sertificētus būvspeciālistus, lai veiktu ēku tehnisko apsekošanu un noskaidrotu to tehnisko stāvokli un iespējamās veicamās darbības. Tāpat norādām, ka daudzdzīvokļu māju apsaimniekotājiem regulāri ir jāveic ēku galveno konstrukciju, komunikāciju u.c. daļu vizuāla apsekošana un, konstatējot kādas atkāpes no normām, jāizvērtē nepieciešamība pēc padziļinātas tehniskās izpētes.
  Pateicamies par ieinteresētību Ventspils pilsētvides sakārtotībā.

 • 0
  Ena Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Jūsu atbilde ir jūsu attieksmes perfekts raksturotājs, jo šo jums vajadzēja rakstiski izsniegt IKVIENAM daudzdzīvokļu mājas dzīvokļa privatizētājam. Cinisma kalngals, saņemot algu no apkrāpto nodokļiem...

 • 0
  Freds Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Enai - Mazais jau teica ka šis esot bijis pret privatizāciju, bet valdība šo neatbalstīja, privatizācija bija valdības lēmums nevis pašvaldības. Varbūt pajautā šo jautājumu tā laika varenajiem Godmani, Gailim vai Šķēlem.

 • 0
  Nif nifs Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Tiesības ir. Vai ir arī līdzekļi?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: