Vai mūsu valstī valodu zināšanas ir grēks?

Juris | 07.03.2017, 20:47:51 | 1703

Ventspils mērs Aivars Lembergs pēc Panorāmas žurnālistu un Valsts valodas centra ieskatiem nav ievērojis Valsts valodas likumu, jo 28.septembrī , teātra namā " Jūras vārti" , kur notika Rīgas Krievu teātra viesizrāde un pirms izrādes parakstīja Vienošanās protokolu par sadarbību nākamajos trīs gados, uzrunājis publiku krievu valodā.
Brēka nu ir liela. Uzrunāt cilvēkus, kuri atnākuši skatīties izrādi krievu valodā, izrādās bez tulka nedrīkst! Stulbums!
Vai mūsu valstī valodu zināšanas ir gŗēks? Vairāk gan liekas, ka grēks ir krievu valodas zināšanas, jo par angļu valodas lietošanu neviens nesatraucas. Klanāmies, izrādāmies, esam progresīvi un izglītoti tak. Katrs kā nu māk demonstrē savu " nasing spešal".

Komentāri (97)

  • -13
    Latvija pāri visām! 12.03.2017, 00:03:32

    Novadniek,
    atkārtošos,
    bet ko iesāksi ar latviešu sarkanajiem strēlniekiem -
    ļautiņiem, kas palīdzēja boļševikiem sagrābt varu Krievijā.
    Un neko darīt, pēc ~20.gadiem sarkanais pūķis atnāca arī uz Latviju.
    Ko sēsi, to pļausi, vai ne!
    Tas attiecas arī uz tagadējo naida pret kaimiņvalsti propagandu LR.
    Par ko tad krieviem īpaši būtu jāatvainojas? Ne par ko!

  • -2
    Novadnieks 12.03.2017, 04:51:53

    Tie sarkanie strēlnieki ir kauna traips Latvijai.Tikai piebildīšu,ka nepalīdzēja varu sagrābt,bet pēc krievžīdu veiktā valsts apvērsuma,palīdzēja viņiem to varu nostiprināt.Katrā tautā ir savi maitas.Arī tagad neviens vien maita(it kā latvietis),kaut uz pusēm plīsdams,cenšas slavināt Krieviju un tās fīreru Putinu,kurš to savu valsti rauj "bezdibenī".

  • -10
    Ena 12.03.2017, 19:32:09

    Iskolata Latviju aizmirsi

  • -11
    Latvija pāri visām! 12.03.2017, 16:14:24

    Jā,
    šādu slimīgu naidu pret mūsdienu Krieviju un tās prezidentu nesaprotu
    (lai gan zinu, ka ir ļautiņi, kam rusofobu propagandas rezultātā ātri izskalojas smadzenes),
    ņemot vērā, ka neatkarību mums atdeva tā pati Krievija.
    Tā nīst var tikai morāls kroplis..

  • -2
    Novadnieks 12.03.2017, 17:44:13

    Viens no mums ir morāls kroplis un es tas neesmu,jo neslavēju Latvijai naidīgu valsti,kura ir tāda pati kāda bija simtiem gadu atpakaļ-neprognozējama,ar lielummāniju sirgstošu vadību un nozombētu tautu,kura būdama sūdos līdz ausīm,slavē savus mocītājus.Lielākā daļa aptaujāto Krievijas krievu uz jautājumu,kā viņiem dzīvojas Krievijā, atbildēja ka slikti.Tad prasīja,ko grib par prezidentu,un atbilde bija ka Putinu.Secinājums viens-"kak ivan,tak durak".Ir jau arī tur normāli cilvēki.kuri labprāt dzīvotu ar ar ziņu ka Putins ir iemūrēts Kremļa sienā.Starp,kad tas notiks,tad var cerēt ka Krievijā var sākties labāki laiki.

  • -13
    Opaps 12.03.2017, 17:02:13

    Kungi! Mēs ,latvieši,kuri apdzīvo šo teritoriju, esam uz robežas starp Eiropu un Austumeiropu ( Krieviju ). !3.gdsm. mūs okupēja krustneši, nesot Rietumu civilāzāciju, vēlāk iebruku zviedri, Polija, 18.gdsm. beigās cariskā Krievija. !918.g. atguvām uz 20 gadiem neatkarību.Tad ienāca komunisti, tad fašisti, tad atkal konisti uz 45 gadiem un atkal it kā esam neatkarīgi. Vai tā ir ? Mūs atkal regulē citi-ES. Man besī tas , ka ES domā ,kas jādara , bet mūsu politikāņi to uztver, ka rīkojumu un izdod stulbos rīkojumus, un pēc tam domā ka to izpildīt. Kā , lai uzņēmējs ,te var normāli strādāt. Oktobrī- novembrī pieņem likumus un pēc 2 nedeļām maina. Vai tas nav mazattīstīto valsts līmenis ,kura vadība ir nespējīga. Tādēļ mūs neviens ES neņem par pilnu, it sevišķi 1. un 2 .persona nerunā visiem saprotošā valodā. Ja runātu par latviešu strēlniekiem, uzskatu, ka tā tēma ir ļoti smaga. Tika sagrauta daudzu latviešu dzīve. Komandieri izdomāja vai tika pārliecināti karot vienā vai otrā pusē, neprasot zaldātam ,ko viņi domā. Te nebija nekāda politika ,bet pavēles izpilde, ka to prasa kara apstākļi un atbildība. Es priecājos ,ka es un mani bērni nebijām tādas alternatīvas priekšā.Vienīgi 1991.g. barikādes, uzskatu , tas bija relatīvi mierīgi. Par saviem mazbērniem neesmu mierīgs,jo mēs esam pierobežas josla starp Rietumiem un Austrumiem.

  • -1
    Novadnieks 12.03.2017, 18:16:08

    Opap,mūs vienmēr kāds komandēs un regulēs.Labāk, lai tas komandieris ir ES un NATO,nevis Krievija.Neiet jau mums tā kā gribētos,bet Krievijas paspārnē būsim galīgā pakaļā.Lai iegūtu Šveices statusu,ir jāgriež atpakaļ laiks,bet to izdarīt nav iespējams.
    Par saviem mazbērniem vari nesatraukties,jo Krievija nekad uz Latviju savu ķepu neuzliks,jo esam NATO.Konfliktēt ar NATO,tas nozīmē galvu iebāzt cilpā un Putins to zin.
    Tu savu komentāru iesāki ar "kungi".Uz Kurzemnieku tas neattiecas,jo viņš ir Kremlim uzticams biedrs.

  • -13
    Latvija pāri visām! 12.03.2017, 19:05:08

    Novadniek,
    objektīvi morālais kroplis ar savu krievnaidu esi tu. Tev pat kāmīti neuzticētu:l
    Un, kā redzams, Latvijas patriots neesi, un smieklīgi nožēlojams savos pārmetumus, jo vnk Maskavu nomainījis ar Briseli etc.
    Esmu par patiesi neatkarīgu Latviju un savām interesēm, ar labām attiecībām ar kaimiņvalstīm.
    Tu esi par LR kā puskoloniālu "protektorātu", kurš ar savu atkarību maksā par mītisku (nepārbaudāmu) sargāšanu no propagandas izfantazētas kaimiņvalsts "agresijas".
    Tātad, Latvija nekad nebūs normāli neatkarīga, t.i.pastāvoša savu iedzīvotāju interesēs (nevis Kijevas, Briseles vai Vašingtonas) ja to varēs uzturēt pie atkarības ar šo vienkāršo mehānismu - bāžam batonus letiņiem,
    ka tos tūlīt okupēs, rezultātā diktējam šiem noteikumus, kas neļauj attīstīt to ekonomiku, novēršam konkurenci un izmantojam viņu darbaspēku savās valstīs.
    Protams, Latvijas faktiska neatkarība IR iespējama, bet nebūs kamēr tev līdzīgie Latvijas noliedzēji un verga dvēseles zemosies katram ārzemju kundziņam.

  • 0
    Novadnieks 12.03.2017, 19:33:09

    Tu laikam gribi,lai es tev sāku piekrist.Nesagaidīsi,lai gan,ja grib no muļķa sagaidīt neviltotu smaidu,tad jāpiekrīt viņam.Tev es to prieku nesagādāšu.
    Ja jau Krievijas agresivitāte ir izfantazēta,tad kāpēc tie krievi terorizē Ukrainu?Kāpēc ielīda Krimā?
    Un vispār,Kurzemniek,tev pašam tā jocīgi nemetas,ka tu jau vairāku mēnešu garumā te forumā centies ,iespējams, propagandēt Krievijai vēlamu tēmu un Latvijai nevēlamu.Man nekad tā īpaši nav paticis tas vārds TROLLIS,bet tu nu "točna" esi Kremļa trollis.

  • -13
    Latvija pāri visām! 12.03.2017, 20:23:47

    Novadniek,
    tu esi latviešu tautas interešu nodevējs un ārzemju podalaiža.
    Vai kādam ir vajadzīga tādu piekrišana?

    Arī ne īpaši gudrs, kuram jāatgādina ābeces patiesības.
    Tātad, vēlreiz īpaši nesaprašām,
    Ukraina sastāvēja no divām teritorijām. Viena - ukraiņi, otra krievi.
    Līdzsvara stāvoklis pastāvēja līdz brīdim, kad ukraiņu nacionālisti paveica Maidana valsts apvērsumu Kijevā,
    kas savukārt atraisīja rokas krieviem Krimā un Donbasā.
    Tas pats notiktu arī Latvijā, proti, ja nacionālistiem izdotos sagrābt valsts varu ar visu šo murgaino arāju, pārsteigenošu, tautribunālu idejām...
    Savukārt, pie normālām kaimiņattiecībām starp neatkarīgām valstīm ( bez kretīniskā nacionālisma to ideoloģijā) nekas tāds nav iespējams.

  • -1
    Gints Linde 13.03.2017, 12:13:52

    Turpmāk, lai aptvertu aizvien plašāku vēlētāju loku, varas pārstāvjiem , iespējams, ka vērts padomāt par uzrunām čigānu valodā, baltkrieviski, ukrainiski, lietuviski u.c. valodās, pirms tam iepriekš noskaidrojot, kādas valodas sapratēji vēl atrodas auditorijā ..

  • -1
    zxc666 13.03.2017, 13:18:17

    Taisni tā.DomnieksTrusevičs,jādomā, prot baltkrievu valodu,3.vidusskolas direktore varēs vērsties pie gruzīniem un tā tāļāk.
    Ar čigāniem būs pagrūtāk-būs vien atstādinātajam jāpievieno savam valodu klāstam arī čigānu mēle.

  • -1
    Novadnieks 13.03.2017, 18:16:26

    Paņemt var jebkuru čigānu no ielas un lai viņš uz tās skatuves mikrofonā vāvuļo,tikai pirms tam lai kaut ko iepīpē vai sašņaucas.

  • -10
    tā viš i 13.03.2017, 18:20:47

    Novadniekam pīpe ir pilna uz sodienu,sķiet :)

  • -3
    Anta Lisere 13.03.2017, 19:21:29

    Es vispār nesaprotu kā var nebūt kauna!!!! Mēs dzīvojam brīvā Latvijā, un šitais pakalpiņš izdomā, ka var neievērot mūsu valsts likumus. Man kauns par manas pilsētas vadību.

  • -14
    Latvija pāri visām! 13.03.2017, 20:00:19

    Ja dzīvojam brīvā Latvijā,
    tad nevajadzētu būt problēma uzrunāt krievus atbilstošā kontekstā arī krievu valodā.

  • -10
    tā viš i 13.03.2017, 20:03:31

    Ar ko tad tu,Novadnieks,esi labāks par tevis pieminētajiem čigāniem? Lai tad tie tevis pazemotie čigāni tiek ar tevi galā!

  • 0
    Novadnieks 13.03.2017, 20:11:20

    Brīnums,kā ar tevi vēl neviens nav ticis galā.Peries te kā nekaunīga mandavoška.

  • 0
    Nah nahs 14.03.2017, 11:53:18

    Novadniekam-
    Mandavoška-kūšute jeb filcene latviski!

  • -12
    Ena 13.03.2017, 21:11:13

    Idiotu diskusijas...

  • -13
    Opaps 13.03.2017, 21:12:11

    Palasot komentārus par šo tēmu -valoda,tad viena daļa ,kuri ir pret krievu valodu,komentāros izmanto krievu vārdus. Interesanti un jāpadomā. Vai ne?

  • -1
    Novadnieks 14.03.2017, 05:11:12

    Tu,Opap,laikam esi vienīgais latvietis,kurš neizmanto "maķ peremaķ".Kā tad grūtos brīžos var iztikt bez vārdu "sasiešanas"? Ko var darīt,ja tā tikām audzināti visu tautu paradīzē-PSRS,kur saules vietā visus sildīja kompartija un dievs bija šīs partijas ģenerālsekretārs.Paprasi pārgudrai Enai kura vienīgā šeit nav "idiots".

  • -1
    Anita 14.03.2017, 15:33:50

    Valodu zināšana ir cilvēka bagātība , neviens nepārmet Lembergam ,ka viņš prot krieviski , bet sašutums ir par to ,ka Latvijā viens deputāts atļaujas nepildīt likumu , bet viņš jau nu gan ,pēc visa spriežot , likumus pārzina , jo tad jau tik ilgi Temīdai nebūtu ar viņu jācīnās.Tā uzstāšanās bija atklāta līšana vienā vietā potenciālajiem vēlētājiem , ar cerību ,ka 3. jūnijā viņu balsis tiks atdotas par viņu.

  • -11
    Latvija pāri visām! 14.03.2017, 15:43:11

    Vai tad mums valstī ir likums, pantus studijā, kas deputātam aizliedz teātrī uzrunāt cilvēkus krievu valodā?

  • 0
    Anita 14.03.2017, 20:36:09

    Valsts valodas centrs pavisam skaidri pateica ,ka ir tāds likums ,ka deputātam Latvijas teritorijā, publiski uzstājoties, vienmēr ir jārunā valsts valodā , tātad latviski.Ar saviem draugiem ,vajadzīgiem ļaudīm un neformālajās tikšanās reizēs lai runā kaut ķīniešu valodā. Ja nebūtu likuma , uz kā pamata tad varētu sodīt ar naudas sodu , mēs taču dzīvojam tiesiskā valstī ?

  • -8
    Hiacinte 14.03.2017, 16:42:29

    Ļaudis, ja jūs tik daudz enerģijas izlietotu savas un citu labklājības celšanai, cik gānoties interneta forumos par to, kam un kādā valodā būtu jāsarunājas....
    Valoda ir iespēja sazināties un galīgas nelgas var uzvilkties tikai principa pēc.
    Tiem, kuriem ir principi, tie arī pilnībā ievēros valodu līdz pat pēdējai principa kripatiņai. Bet te forumā - kāda gramatika, kāds stils. Nekādi vairs principi, bet izteikties - jebkurā laikā.....
    Pirms sākat runāt par valodas lietām, ievērojiet paši savas prasmes!

  • 0
    Anita 14.03.2017, 20:44:05

    Hiacintes kundze,!Laikam esat vienā partijā ar Enu, viņa arī uzskata sevi par visgudrāko , pārējie ir idioti.Šeit neviens nav nācis celt savu labklājību, bet gan izteikt savas domas par tēmu , protams, daudzreiz aiziet šķērsām , kam negadās, visi jau nav augsti izglītoti filologi.

  • 0
    Novadnieks 14.03.2017, 21:09:03

    Ja jau esat tik gudra,tad izskaidrojiet,kas ir principa kripatiņa?

  • -9
    Hiacinte 14.03.2017, 21:15:00

    Precīzi, Anita! "Šeit neviens nav nācis celt savu labklājību" - tas visprecīzāk attēlo foruma viesu dzīves moto. Esat parēķinājusi, cik stundas esat "notriekusi" taisnākās un šķērsākās diskusijās? Ko šajā laikā varējāt izdarīt savas labklājības celšanai vai vienkārši esot reālajā dzīvē?
    Arī es neesmu augsti izglītota filoloģe, un tieši tamdēļ uzskatu, ka "bakstīt ar pirkstu" valodas jautājumos vajadzētu filologiem un citiem valodas profesionāļiem.

  • 0
    Anonīms 16.03.2017, 15:58:06

    Ar šo paziņoju,ka VISUS manus iepriekšējos komentārus gan foruma tēmās,gan pie ziņām lūdzu uzskatīt par spēkā neesošiem.
    Vēl labāk būtu,ja portāla administrators tos visus dzēstu,jo tie rakstīti nestabila psihiskā stāvokļa periodos.

    Tagad viss atkal kārtībā,nepieciešamie medikamenti tiek regulāri lietoti.
    Draugi,ceru,ka sapratīsiet.
    Un piedosiet.

  • 0
    No malas 19.03.2017, 07:31:26

    http://www.pietiek.com/raksti/kura_ir_aivara_lemberga_dzimta_valoda_laikam_krievu,_nevis_latviesu/komentari

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: