Otrdiena, 21. oktobris, 18:07
Sveicam: Severīns, Urzula
Šodien Ventspilī: 5 .. 7 °C, apmācies, bez nokrišņiem
Lana 30.07.2011, 18:42
Suņu skola
Sveiki. es gribētu uzzinat cik vispār ir suņu skolu Ventspilī? un protams inerese ari cenas par nodarbību. Kuru ieteiksiet labāk?
Komentāri
miau 30.07.2011, 20:40
Paskaties sludinājumos "dažādi". Vis atkarīgs no tevis, tava kontakta ar suni un ko tu ar to suni gribi sasniegt.
:( 30.07.2011, 20:52
Ventspilī ir tikai viena oficiāla suņu skola, kur mācības organizē VENTSPILS DZĪVNIEKU AUDZĒTĀJU BIEDRĪBA!!!Pārējās varam saukt par pagrīdes organizācijām, jo dokumentu viņiem nav!
..... 30.07.2011, 21:01
Paskaties foruma arhīva, vienreiz jau tāda tēma bija!
Lana 30.07.2011, 21:28
es zvaniju uz to sludinajumu, bet cena par nodarbību ir diezgan paliela.. tapec meklēju vismaz kaut kādu skolu kur māca pa letāku naudu
*** 30.07.2011, 23:06
Tas sludinājums noteikti nebija no Ventspils Dzīvnieku audzētāju biedrības. Tā bija kāda pagrīdes organizācija. Painteresēties var Zooveikalā, kas atrodas blakus MAXIMAI.
---- 30.07.2011, 23:18
Vai tajā dzīvnieku biedrībā arī māca dresēt suņus vai arī tikai priekš izstādēm?
*** 30.07.2011, 23:44
Atkarībā ko jūs gribat savam sunim iemācīt. Socializē suni sabiedrībā. Tas , kas visvairāk ir nepieciešams. Agresivitāti nemāca. To darīt ir aizliegts vispār, ja runa ir par to.
Lana to *** 31.07.2011, 00:15
nu es gribētu lai suns mani klausītu un pildītu elementaras komandas...
fots 31.07.2011, 02:23
Un ko ta Zurkevics vairs neeee???????????
-- 31.07.2011, 02:41
Interesē ne tikai socializācija, bet, piemēram, kā iemācīt meklēt mantas, kā iemācīt dažādas komandas un t.t.
Ir dzirdēts, ka tajā suņu skoliņā var socializēties un mācīties izstādēm. Vai tā ir taisnība?
Un aizsardzības mācība nav agresivitāte. Tur iemāca to, kad drīkst un kad nedrīkst agresivitāti izrādīt.
sunis 31.07.2011, 04:34
Vai kaut kur var sagatavot suni arī kā cīņas suni,neoficiāli,protams?
Ieva K. 31.07.2011, 05:42
Pamatkomandas jau pieder pie socializācijas, bet mantu meklēšana un aizsardzība pieder pie pavisam citas apmācības. To suņu skolā Ventspilī apgūt diezvai varēs. Rīgā uz meklēšanu, aizsardzību ir īpaši kursi (pat sporta līmenī), kur saimnieks un suns šīs lietas var mācīties. Vai Ventspīlī kāds instruktors arī šīs lietas māca pēc individuālas programmas, nezinu. Tā ir dienesta suņu apmācība, kas kā tāda Ventspilī notiek, bet nezinu, kādā līmenī un vai to māca ne dienesta suņiem par individuālu samaksu. Ja kādam ir informācija, pastāstiet.

sunis, es ceru, ka tas ir tikai dumji provokatīvs jautājums...

P.S. Negribu tagad taisīt baigo atireklāmu cilvēkiem, kas kā instruktori un kinologi reklamējas sludinājumos Ventspilī, bet atbildēt iesācējam suņa saimniekiem, kuram ir normāls, aktīvs, bet visai dominants ap gadu vecs suns, kurš saimniekiem ir uzkāpis uz galvas, bet speciālista vadībā, apmācot gan suni, gan saimnieku, varētu kļūt par lielisku un sabiedrībā vedamu mīluli - "Kur jūs bijāt pirms diviem gadiem?", pat nepajautājot, ko suns īsti dara un kad sācis utt., nav labā prakse. Bēdīgi.
:( 31.07.2011, 08:39
Lanai....Elemtāras komandas sunim var iemācīt pats saimnieks bez instruktora palīdzības, vajag tikai gribēt un suns sēdēs, gulēs utt.

protams 31.07.2011, 10:19
Audzētāju biedrība mācīs tavu suņi skaisti staigāt pa izstādes ringu. Bet ja tev ir jauktenītis, jeb "krancītis", pati saproti... Elementāras komandas viņi nemāca! Lai cik skaisti tai skolai papīri!
--- 31.07.2011, 10:20
Bet es gribu iemācīt aizsardzību un pēdu meklēšanu, lai suns būtu ne tikai kā lelle uz ielas, bet noderīgs sabiedrībai. Sliktā situācijā palaist virsū urlam, kurš aplaupa citu cilvēku vai arī iet palīgā meklēt mežā pazudušu ogotājtanti
Kā?
Uz Rīgu un Talsiem braukāt ir ļoti dārgi.
Ievai K. 31.07.2011, 10:39
Es pati staigāju ar savu suni uz to skolu un esmu ļoti apmierināta. Jūs esat gājusi un runājusi? Kaut kā neesmu dzirdējusi par Jums, jo ar savu suni staigāju sen, man viņš jau ir "absolvents". Kādreiz vairāk, tagad maksājam tikai simboliski un mācāmies arvien sarežģītākās lietas, jo sunim tāpat kā cilvēkiem, jāmācās visu mūžu. Protams, cilvēkiem arī - viens pabeidz vidusskolu, iet uz augstskolu, citam arī pamatskolu pietiek. Un pareizi bija teikts - par mācībām jādomā vēl pirms iegādājoties suņi. Es savējo paņēmu 5mēn. un pēc 2ned. aizgājām mācīties. Un es arī uzskatu, ka mazliet par vēlu. Bet tas nenozīmē, ka es nolaidīšu rokas un neiešu. Ja Jums kaut kāds vārds nepatika, tad jau tā ir Jūsu pašas personīga problēma. Un maksa ir sākumā lielāka, jo daudzi parādās uz vienu divām reizēm un viss. Visi domā, ka tas būs ātri un vienkārši. Bet vajag pacietību un LAIKU, ko tiešām citreiz ir grūti atrast. Bet tādā gadījumā vispār nevajag ņemt suņi.
Un nav viegli tas it kā "elementāras" komandas iemācīt. Tā jau tikai liekas, jo katra suņa gadījumā ir vajadzīga individuālā pieeja. Es arī kādreiz tā domāju - iemācīšu pati savu pirmo suņi. Rezultāts - es pat nagus pati nevarēju nogriezt, nerunājot par zobu tīrīšanu. Un tas nebija nekāds liels suns! Domāju, ka tā, kā man bija, ir daudziem. Tāpēc vajag nākt, parādīties, izstāstīt, kādas ir problēmas, un tad darīt secinājumus. Atnāk arī ar četrgadīgo suņi un mācās. Viss atkarīgs no saimnieka. Un kas kas, bet dziv. audz. b. skola uzvedības korekcijas noteikti neveic.
to --- 31.07.2011, 10:48
Suņi, kas ir apmācīti uz aizsardzību ir jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrs un vai tev to vajag, jo sunim jābūt kontrolējam,ideālai paklausībai, labai psihei pirms viņam vispār uzsāk aizsardzības apmācību, nevis es gribu un man vajag.
"Sliktā situācijā palaist virsū urlam, kurš aplaupa citu cilvēku vai arī iet palīgā meklēt mežā pazudušu ogotājtanti..." Palaist virsu, kādam cilvēkam un pēc tam atbildēt par savu rīcību likuma priekšā. Ar pazudušu cilvēku meklēšanu nodarbojās Valsts tiesībsargājošās institūcijas ar saviem dienesta suņiem.
Ieva K. 31.07.2011, 18:22
Problēma nav ar manu suni, runa bija par manu paziņu. Pati atradīšu, kur, kā un pie kā apmācīt suni, ja tāda vajadzība radīsies.

Runa bija par situāciju - iesācējs suņa īpašnieks, suns ap gadu vecs. Pašlaik nav laižams kopā ar citiem suņiem, jo pārlieku dominants (pusaudža hormoni plosās), kas izpaužas kā agresivitāte. Saimniece ar suni dodas pastaigās tikai ļoti agri no rīta, lai nesatiktu citus suņus, jo suns, kaut vidēja izmēra stipri rauj saimnieku. Tieši šī iemesla dēļ ir vajadzīga individuāla apmācība, jo suņu skolā nav vedams agresivitātes dēļ. Mājās dzīvo voljērā.

Saimniekiem ir jāiemāca paņēmieni, kā apmācīt suni un kā turpmāk ikdienā ar viņu apieties, lai viņš nedominētu pār savu baru, t.i. ģimeni. Kad iemācīta pamatpaklausība, ja ir vēlēšanās, var iet arī suņu skolā, lai suni socializētu.

Ja instruktors atbild "Kur bijāt pirms diviem gadiem?", vai tas nozīmē, ka suni jāspricē nost, jāizolē no sabiedrības? Pilnīgas muļķības! Suni var apmācīt arī lielākā vecumā - jā, tas prasa lielāku un prasmīgāku darbu, bet to var izdarīt.

Ja instruktoram nav šādu prasmju vai vēlēšanās to darīt, tad tā arī vajag pateikt - strādājam tikai no kucēnu vecuma. Nevis sākt lasīt morāli par to, ka suns jāapmāca agrāk.

Galu galā cilvēks bija gatavs maksāt naudu un GRIBĒJA savu suni apmācīt. Kāpēc neapmācīja agrāk? Tāpēc, ka nezināja, ka tā vajag - citiem suņi taču izaug tāpat vien pa sētu dzīvodami, turklāt agresivitāte parādījusies tikai nesen, jo suns pieaudzis, kļūst par kārtīgu veci.

Pirms es saimniecei pateicu, ka kaut ko var labot šādā suņa uzvedībā viņa vispār par nebija iedomājusies, ka kaut ko iespējams mainīt un jau bija gandrīz samierinājusies, ka viņai ir sabiedrībā nelaižams suns.
Ieva K. 31.07.2011, 18:27
Starp citu, "Es arī kādreiz tā domāju - iemācīšu pati savu pirmo suņi. Rezultāts - es pat nagus pati nevarēju nogriezt, nerunājot par zobu tīrīšanu." nozīmē, ka Jūs savam sunim nebijāt Saimnieks, Jūs nebijāt bara vadonis. Un tas nenozīmē, ka visiem tā ir. Man ir virkne draugu un paziņu, kas to var izdarīt arī bez suņu skolas apmācības. Ja suns saimniekam uzticas, suns no mazotnes ir pieradināts veikt arī nepatīkamas darbības un saimnieks ir suņa barvedis, tad nekas tāds nenotiek. Bet ar dzīvnieku ir jānodarbojas, jākomunicē un ne tikai skolā. Savs suns ir jāsaprot, jāprot paredzēt tā rīcību un tam ne vienmēr vajag skolu.
Es atbalstu suņu apmācību, bet nevajag proponēt uzskatu, ka vienīgi suņu skolā gājis suns ir sabiedrībai nekaitīgs. Nekāda suņu skola nepalīdzēs, ja pats saimnieks ar savu suni neatradīs kontaktu.
Ievai K. 31.07.2011, 22:24
Tieši tā, bet ir vēl vairāk saimnieki nekā Jūsu paziņas un draugi, kas pat to neprot un nevar atrast kontaktu ar savu suni. Un vispār - ja neesat gājusi un mēģinājusi, Jums vispār nav nekādas pat morālas tiesības apmelnot tos, kuri māca un mācās.
*** 31.07.2011, 22:33
Ventspils dzīvnieku audzētāju biedrības skolā socializē suņus, māca iet blakus,respektēt saimnieku, kas nemaz nav tik viegli, kontaktētīes ar citiem suņiem, cilvēkiem, uzvesties sabiedrībā. Tās lietas, kas te tiek jautātas - uzlaist kādam virsū, agresiju, pēdu dzīšanu - tās drīkst mācīt tikai speciālās iestādēs un konkrēti izraudzītus suņus ar ideālu psihi, lai rezultātā neuzkluptu jebkuram cilvēkam. Un šie suņi tiek reģistrēti īpaši. Neviena suņu skola nemāca agresiju. Tas ir aizliegts. Ja kāds tā saucamais "instruktors "individuāli to dara - tā ir sodāma rīcība. Jo tāds suns ir ierocis un sekas ir neparedzamas.
-- 31.07.2011, 23:51
Paga paga. Kāds sakars pēdu dzīšanai ar agresiju? Domā līdzi vispār? Paskaties kādreiz ciltsrakstus pieprasītiem tēviņiem. Tev izskatās, ka tur tikai CH vien ir?
Tajā pašā aizsardzībā sunim tiek konkrēti pateikts KAD viņš drīkst izmantot savu spēku pret citiem. Konkrēti novilkta robeža - bez saimnieka atļaujas NEDRĪKST. A tā viņam neviens to nemāca un viņš pat var izlemt ko darīt.
Ne visiem liekas, ka viss, kas asociējas ar suni ir trula staigāšana pa ielu ar lelli pie saites. Ir darba līnijas suņiem. Tāpat var iziet kursus, lai suns var "ārstēt" bērnus ar īpašām vajadzībām, staigāt blakus aklajiem un t.t. Suņi ir ļoti universiāli un tiem var iemācīt daudz ko.
Ieva K. 01.08.2011, 04:45
Pirmkārt, es nevienu neapmelnoju. Parādiet manos tekstos to vietu, kur to daru un kādā veidā.

Otrkārt, es vispār nerunāju par konkrētu kinologu - atstāstīju sarunu un to, ar kādu attieksmi ir jābūt gataviem suņu saimniekiem, kas vēlas apmācīt pieaugušu suni, nevis kucēnu, ja zvana uz kādu no VB atrodamajiem sludinājumiem. Ja sludinājumos ir tikai viens tālruņa numurs, tad tā jau ir tālruņa numura ievietotāja problēma, ne manējā.

Treškārt, es nevienā vietā neteicu, ka apmācīt suni šajā konkrētajā suņu skolā nevajag - lūdzu, ja kādam ir puslīdz citiem suņiem nekaitīgs mājas mīlulis, uz priekšu. Instruktora klātbūtne tiešām var palīdzēt darīt pareizi lietas, kur līdz šim komunikācijā ar suni ir pieļautas kļūdas. Bet nevajag aizmirst, ka cilvēki ir dažādi un daļai lieliski kontaktu ar suni izdodas atrast pašiem, tādēļ nekādā ziņā nepiekrītu Jūsu virzītajam viedoklim, ka VISIEM suņiem ir jāiet suņu skolā un ka suns sabiedrībā lietojams būs tikai un vienīgi pēc suņu skolas. Zinu, Jūs tādiem vārdiem neteicāt, bet šis viedoklis vairākkārt, ne tikai šajā diskusijā, ir parādījies. Suni VAJAG apmācīt, bet kā (skola, individuāls instruktors vai saimnieks), lai izvēlas pats saimnieks.

Ceturtkārt, tā vien šķiet, ka neesat sapratusi mana ieraksta sāpi - biju nepatīkami pārsteigta, ka tā vietā, lai kinologs piedāvātu apskatīties suni vai vismaz izprašņātu par tā rīcību (uzvedība sunim ir ļoti tipiska tādam vecumam un temperamentam), tika sākti izteikt ne gluži profesionāli spriedumi. Es ceru, ka tā bija tikai sagadīšanās un parasti tā nenotiek, tik šoreiz zvanītājai kinoloģi sanācis iztraucēt nepiemērotā brīdī.
Ieva K. 01.08.2011, 05:06
"Suņi ir ļoti universiāli un tiem var iemācīt daudz ko."

Suņi kā suga - jā, ir universāli, bet katram ir savs temperaments, intereses un lietas, uz ko suns pavelkas.

Ir tādi, ko var mācīt aizsardzībai, pēdu meklēšanai, tie lielākoties ir dienesta suņu šķirnes vai citi darba suņi (piem., ganu suņi) ar augstu enerģijas līmeni un vēlmi strādāt.

Ir suņi, kuriem galvenais ir skriet, piem., kurti. Viņi nav stulbi, lai kāds būtu priekšstats sabiedrībā, bet viņiem ir sava galva (tas ir speciāli ielikts šķirnē ļoti ilgā šķirnes selekcijas darbā), viņš padomās, vai ir vērts izpildīt komandu, ko saimnieks devis. Tādiem suņiem nederēs tās pašas aktivitātes, kas iepriekš minētajiem. Viņiem vislabākais sporta veids ir kursings vai reisings - skriešana pakaļ mehāniskajam zaķim. Kursingu Pierīgā organizē.

Vēl ir milzums citu aktivitāšu, ko darīt kopā ar suni - adžiliti - šķēršļu trases pārvarēšana (kādreiz Ventspilī bija kaut kādas aktivitātes, tagad - nezinu), visi kamanu suņu sporta veidi (kamanu vai slēpju vilkšana ziemā (ziemā, ja ir sniegs LV notiek gan treniņi, gan sacensības), speciāla vai parasta riteņa vilkšana vasarā vai arī kanikross - skriešana ar suni, kas piesiets saimniekam pie vidukļa un to velk).

Un daudz, daudz, kas cits. Te plašāka info: http://www.petnet.lv/sport/

Mīts "stulba staigāšana pie saites" ir tikai mīts, ir ļoti dažādi suņi un ir tādi, kuriem neko aktīvu vispār negribas darīt - galvenais izlasīt visas sugas brāļu atstātās ziņas un pašiem iezīmēt teritoriju un pakomunicēt ar sugas brāļiem un māsām.

Vēl daudz informācijas gan par suņiem, gan citiem dzīvniekiem var atrast šeit: www.petnet.lv

Tiem, kuri paši vēlas apmācīt savu suni vai arī nav naudas suņu skolai, šeit, praktiskas soli pa solam instrukcijas:
http://www.petnet.lv/puppytraining/01.html

Un, ja ir vēlēšanās pakomunicēt ar citiem suņiniekiem vai vienkārši uzdot sev neskaidru jautājumu par suņiem, laipni aicināti: www.suni.lv
Ventspilnieku suņu forumā ir maz, daudz akīvāki ir Liepājnieki, bet aktivitāte šajā forumā ir liela un ja cilvēks pats ir komunikabls, ātri var atrast domubiedrus un pat draugus.
*** 01.08.2011, 09:05
Ventspilī nav adžiliti. Jo nav vietas, kur varētu uztaisīt rīkus. Kad pirms gadiem 10, ja es pareizi atceros, par to gāja runa, tad domē tika izvirzītas tādas prasības, kuras sabiedriska organizācija nevarēja ne finansēt, ne uzturēt un nācās no ieceres atteikties. Varbūt Liepājā ir sponsori vai pie varas esošo citāda attieksme, bet šeit pretī neviens nenāca. Protams, žēl, ka Ventspilī nav tādu iespēju. Tādēļ arī daram to, ko finansiāli varam pavilkt.

Un kā --- iedomājas - jebkuram sunim tagad mācīt aizsardzības kursu? - Tas ir aizliegs darīt. Tā ir sodāma rīcība. Un pēdu dzīšanu nevar iemācīt. Tā ir iedzimta. Tādēļ jau arī tos suņus atlasa ar šādām īpašībām. Ne visi suņi dzen pēdas. Un arī - ne jau privātpersonai kāds ļaus to darīt.
Ieva K. 02.08.2011, 05:39
Par adžiliti - ļoti žēl. Tas, manuprāt, ir lielisks sporta veids, kur izpausties aktīviem suņiem un cilvēkiem, tai skaitā, bērniem un jauniešiem. Turklāt gana interesants arī skatītājiem.

Bet kā tad ar IPO (paklausība, aizsardzība) semināriem un sacensībām? Tie taču tiek rīkoti (ne Ventspilī) visiem interesentiem? Ja kaut ko nejaucu, tad ierobežojums bija, ka jābūt šķirnes sunim ar ciltsrakstiem.

Pēdu dzīšana dalās vairākas daļās - šur tur Latvijā (Pierīgā noteikti) tiek rīkotas asinspēdas apmācības, pamatā medību suņiem, bet var piedalīties jebkurš, kuram par to ir interese. Viena mana paziņa pamēģināja ar čivavu iet pa asinspēdu, kaut kas arī sanāca :))
Otra meklēšana ir cilvēku meklēšana - MGD (meklēšanas un glābšanas dienests) treniņi - cilvēku meklēšana un glābšana. Ja kaut ko nejaucu, tad arī tur laikam mēdz būt sacensības.
Tur var piedalīties jebkurš suns, vienalga ir vai nav papīri. Galvenais, lai cilvēkam un viņa saimniekam par to ir interese.
Šeit var palasīties par MGD: http://www.suni.lv/viewtopic.php?f=5&t=313
*** 02.08.2011, 09:21
Ir lietas, ko drīkst suņiem mācīt, bet ir lietas ko nedrīkst ( kādreiz drīkstēja). Diemžēl, cilvēkiem kārojas tieši to, ko nerīkst.

Cilvēku meklēšanā arī izvēlas talantīgos suņus, nevis visus pēc kārtas.

Par asinspēdu medību suņiem variet man nestāstīt, jo mana kuce ir nokārtojusi eksāmenu asinspēdā un ieguva starptautisko darba suņa sertifikātu. Un lai cik tas nebūtu jocīgi - tajā reizē, kad mēs kārtojām, kārtoja 10 suņi, no tiem nokārtoja tikai 3. Tur arī vajadzīgs talants. Jo iemācīt to nevar.
Ieva K. 03.08.2011, 05:52
Talants attiecīgajā virzienā un suņa aizrautība jau vajadzīga jebkurā suņu sporta veidā. Arī adžiliti, skriešanā, kamanu vilkšanā un jebkurā citā, citādi tāda saimnieka zīmēšanās vien sanāk.

Kas ir tās lietas, ko kādreiz drīkstēja mācīt un tagad nedrīkst?

Par asinspēdu - super! Droši vien ejat medībās? Šķirnes suns?
*** 03.08.2011, 10:02
Nu kā, kādreiz varēja mācīt uz aizturēšanu, kārtoja eksāmenus pat. Tagad tas ir aizliegts ar likumu. Un tiem kas ar to nodarbojas draud kriminālatbildība. To darīt apmāca tikai speciālus suņus valsts vajadzībām. Tas ir zināms fakts. Tās ir tās komandas - uzlaist virsū un citas , nu, kas šeit augstāk tika prasītas. Pēc būtības - jebkuru pūdeli var izdresēt uz aizturēšanu - bet jārēķinās, ka līdz ar to cilvēks iegūst zvēru, ar kura palīdzību var arī kādu nogalināt. Suņi pēc sava iekšējā satura ir plēsēji un ja viņos attīsta šīs spējas un vēl paslavē - nu super - viņiem var kļūt par dzīvesveidu kādam uzbrukt. Ja saimniekam nav 100% kontakta ar suni - viņš suni nevarēs atsaukt kautkādā situācijā un tas vienkārši noplēsīs savu upuri. Tādēļ arī jebkuram nav jānodarbojas ar šādām suņu dresūrām.
Lūdzu ir suņu socializācijas skola, ka pieejama jebkuram, kur
māca suņus būt neagresīviem, normāli izturēties sabiedrībā, jā , arī iet pa apli kopā ar citiem suņiem, redzēt, ka vispār ir citi un citādi suņi. Nevis mācīt agresivitāti, kuras jau tā suņos ir pietiekoši.
Ventspils kluba suņi, starp citu, arī ir piedalījušies dažādos pasākumos, saistītos ar ārstēšanu ar suņiem un arī ir jau suņi, kuri ir nokārtojuši pat eksāmenus šajā jomā.
Tāpat medību suņi ( arī manējā) piedalās medību apmācībās, kārto eksāmenus, bet tas nenozīmē, ka iet medībās. Medībās mēs neejam, bet braucam uz medību treniņiem. Tās ir dažādas lietas.
Vau 08.08.2011, 15:58
:) Ļoti interesanti palasīt :) Daudzam šeit teiktam piekrītu un šim tam nē.
Par suņu agresivitāti -tā jāslāpē jau pirmajā izpausmes reizē,bet ja tas palaists garām , tad saimniekam jābūt ar mugurkaulu, lai to labotu.Process grūts un ne vienmēr ar panākumiem .
Par apmācībām uz aizturēšanu . Jā -krimināli soda abas puses,bet es jūtos droši ja varu mierīgi iziet cauri neadekvāti noskaņotam pūlim . Nav obligāti jāapmāca uz aizturēšanu :) pietiek ar sargāšanas instinktu :)
Paklausību var iemācīt jebkuram sunim :) grūtāk to ir iemācīt saimniekiem :) Saimniekiem instruktors ir vajadzīgs tikai viņu darbību koriģēšanai -kļūdu labošanai. Saimniekiem ir jāiemācās elementāra psiholoģija un tās pielietošana. Un veidojiet tad no sava suņa ko vien vēlaties viņa iedzimto instinktu robežās + kādas spējas Jūs paši viņos vēl attīstīsiet.
Tāpēc iegādājoties kucēnus-nekautrējaties:) liekiet portālā sludinājumu -meklēju pastaigas draugu 4-5 mēn vecam kucēnam,ejiet uz suņu skoliņām un socializējiet,bieži staigājiet pa pilsētu (īpaši 3-6 un 8-9 mēn vecumā) un Jums nebūs agresīvu suņu +nostabilizēsiet nervu sistēmu kucēniem (nebūs bailīgi)
nubet 08.08.2011, 16:29
Kur Ventspilī/rajonā var atbilstoši starptautiskiem standartiem apmācīt suni MGD un IPO?
Vai tiešām mūsu rajons ir tik neattīstīts?
Ieva K. 08.08.2011, 17:16
MGD un IPO Ventspilī vai rajonā nav. Tuvākais, kur dzirdēts, ka kaut kas šajā virzienā notiek ir Talsu raj. Ja maldos, palabojiet.
nubet 08.08.2011, 17:25
Jā, Talsos un Liepājā ir.Tikai reti kurš to var atļauties. Ja saimnieki neaudzina mīluļus, tad ir slikti. Ja grib audzināt, tad nav kur. Žēl, ka tā :( Arī gribētu piedalīties tādos suņu tusiņos kādi redzami ir www.suni.lv, bet Ventspils laikam suņu lietās ir pilsēta ar vakardienu.
=== 08.08.2011, 19:10
Jums jau neder - Pārējās varam saukt par pagrīdes organizācijām, jo dokumentu viņiem nav!. Tāpec ar nav :) Parād man kād gudro ar LKF instruktor sertifikāt un papras ko viņam tur māc no dresūrs :) Jūs būs izbrīnit :) - neko :) LKF instruktor vairak ir domat ringiem un vaislai-par to viņ zin spēcig :) Saliec kopa vecos DOSAF suņ īpašnieks un jaunos LKF instruktors AR PAPĪR un redzes kas kuram pogs izgriezis. Zin teikt no pieredzs.
Ieva K. 08.08.2011, 19:56
Braucu uz Rīgu, Liepāju. Pēdējā pasākumā pavasarī Liepājā, bija arī viens otrs ventspilnieks.
Ventspilī ciešāka suņinieku sabiedrība izveidojusies ap Ventspils dzīvnieku audzētāju biedrību, bet tur jau vairāk kluba biedriem, šķirnes suņiem (LKF).
Pārējais tikai pašu rokās, cik kādu, staigājot satiekam, pakomunicējam utt.
Tajā pašā suni.lv ventspilnieki, kas grib kaut kādus tusiņus, aktivitātes taisīt, varētu būt aktīvāki, lai var redzēt, ka ir arī suņinieki, kuri vēlas komunicēt ārpus savu radu, draugu, paziņu loka. Tad arī var mēģināt kaut kādas kopīgas pastaigas saštukot, varbūt kādus pasākumus. Tā jau tie pasākumi rodas - no savstarpējas komunikācijas forumos, internetā, pēc tam dzīvē, ja vien suns ar papīriem nav piesiets konkrētam klubam, kas ir vairāk vai mazāk aktīvs.

Varbūt varētu palūgt tos, kas te visu laiku prasa papīrus un apliecības no instruktoriem mazliet pievaldīt savu skaudību? Nokaitinājis tas viss! Vai tiešām pilsētā, kur kinologus var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem ir jātaisa kaut kāds melnais PR konkurentiem? Kas jums audzēkņi pašiem trūkst? Tad vajag stāstīt par savu darbu, gudri reklamēties, nevis nomelnot citus.
Lana 08.08.2011, 20:08
Es labrat piedalitos ar savu suņuku kāda kopiga pasakuma, kur saiet vairaki suņi
***Ievai K. 08.08.2011, 22:29
Nu par tiem instruktoriem bez diploma varētu pastrīdēties. Vai mēs varam iedomāties situāciju, kad skolā strādā skolotāji bez atbilstošas izglītības???? Vai psihologs bez diploma vai jurists u.c. Nu šeit ir tas pats variants. Es saprotu, ka pašmācības ceļā vr daudz ko iemācīties, bet tā diemžēl ir tikai prakse. Jābūt arī apakšā kādam teorētiskam pamatojumam. Es tā domāju. Es baidītos iet pie tādiem instruktoriem un vest savu suni. Var jau būt , ka man nav taisnība.
ūūja 09.08.2011, 01:02
*** es uzrunāšu uz TU -:) Tu mājās gatavo ēst? Ja jā ,tad kur tavs diploms:) Ja tev nav papīra es pat neuzdrošinātos ēst ko no tevis pagatavotā :) Tu Mājai gribi mūrēt krāsni un zini vecu vīru kam nav nekādu papīru , bet ir varen labs meistars un i jauns puik kas pabeidzs skol un ir papīr :) - kuru ņemsi :) ?
Un tici man ka tam vecam vīram ir vairāk apakšā teorijas nekā jaunam puikam kas beidzis skolu. Bieži vien teorija nepalīdz ja rodās nestandarta situācijas a skolās māca tikai standartu :)
Jūs visi gribat tikai papīrus redzēt:)- tos var nopirkt un nez vai Jums no tā būs labāk :)
Piemēram manu stafu mācīja cilvēks bez papīriem un bij man tāds gadījums- reiz pastaigājoties pa mežu man viņš pēkšņi aizmuka-domāju nu būs ziepes. Skrēju pakaļ un saucu ,bet šis prom. Kad izgāju no meža pavērās burvīgs skats-sēž stafs un vācietis viens otram blakus un nekust a skatās uz priekšā stāvoša cilvēka un nemaz nepievērš viens otram uzmanību.Izrādās suns bij saodis bijušo skolotāju un aizskrējis pie tā :) Nu protams ka es dabūju pa ļipu ka suns aizmuka:( Nu tad es ari saprat tikai ka ne papīram vienmēr ir tā vērtīb .
Neņemat ļaunāja kād aizskār un par pareizrakstišan-nav dzimta valod:)
nubet 09.08.2011, 08:12
Man personīgi ir vienalga kādi papīri un konfekšu kastes ir instruktoram. Galvenais, lai viņš māca tā,ka mēs pēc tam ar šīm zināšanām varam iegūt sertifikātus un diplomus par pareizi izpildītām darbībām sacensībās. Es nevēlētos instruktoru, kurš stāsta, ka suni drīkst mācīt klausīt komandām pēc roku žestiem, bet vēlāk aizej uz sacensībām un tur uz tevi stulbi skatās - ja vēlies nokārtot eksāmenu, tad ar suni drīksti komunicēt tikai ar vārdiem un bez žestiem.
Tas ir vienīgais mans arguments izvēloties instruktoru - lai viņš māca atbilstoši starptautiskiem noteikumiem.
Ieva - varbūt tu vēlies saorganizēt kādu suņu saiešanu? Jūrmalā vai kādā pļavā/mežā? :)
Man personīgi ir no bērna kājas socializēts suns, kurš vēl ne reizi nav agresiju izrādījis kāda virzienā un pa pilsētas centru staigā katru dienu gar cilvēkiem un skaļām lietām :)
Vau 09.08.2011, 09:15
Nu negribās ticēt ka ir tāds instruktors, kas māca komandas tikai žestu valodā:) jo, lai iemācītu žestu-komandas apmācībai sākotnējā stadijā ir jābūt balss komandai , kuru sasaista kopā ar žestu:) Bikiņ pārspīlēts :)
nubet 09.08.2011, 09:36
Kas tur pārspīlēts? Esmu redzējis tādus instruktorus, kuri māca pa savam. Ne jau priekš sacensībām, bet priekš saimnieka. Arī suņu forumos par to ir diskutēts. Ieej grāmatnīcā un paskaties kādas smieklīgas suņu dresūras grāmatas tur ir pieejamas. Liela daļa no viņām der tikai gadījumiem, kad nevēlies ar suni startēt sacensībās, jo mācīts tiek nepareizi :)
... 09.08.2011, 09:57
Piekrītu "Vau" neesmu vēl redzējusi nevienu, kurš būtu mācījis suni tikai žestu valodā,bez balss komandām.. žesti-tā ir tikai papildkomanda.
*** 09.08.2011, 10:48
nubet!

Kur tad var uzzināt par tiem starptautiskajiem noteikumiem, ja ne speciālos instruktoru kursos. Un ja nu tas instruktors nepareizi tam sunim iemāca? Redziet, jūs jau pat šeit strīdaties - vai var iztikt tikai ar žestiem vai nevar. Nu es, piemēram, sacensībās redzēju, ka ir gan ar balss komandu, gan tikai ar žestu.

ūūū !

Nu redzi, tad ,kad tev tas suns pēkšņi pazuda - nevajadzēja iet viņu meklēt. Viņam bija jāatgriežas tajā pašā vietā. Žēl, ka par to instruktors neko tev nebija stāstījis. Lamāties pēc tam ir bezjēdzīgi. Sanāk,ka tu esi to suni atradis nevis otrrādi. Tā ir kļūda. Un klausa viņš to savu bijušo skolotāju, nevis saimnieku. Tā ir tā dzīvnieku psiholoģija. Lai ar to tiktu galā - ir vajadzīgas arī teorētiskās zināšanas.

P.S.Un cept pankūkas nav tas pats, kas dresēt stafordšīras terjeru.
nubet 09.08.2011, 14:48
Taatad peec juusu domaam Latvijaa nav kaktu kantori, eenu ekonomika, kreisie tirgonji un taadi pashi kreisie pashdarbnieki - sunju skolotaaji? :)
Paskatieties sludinaajumus kaut riigaa par sunju maaciishanu. Tieshaam liekas, ka vinji visi kaa viens ir ar atbilstoshaam zinaashanaam?
*** 09.08.2011, 15:40
Pēc manām domām Latvijā ir viss tas , ko jūs šeit piesaucāt. Nesaprotu kādēļ tāds jautājums. Runājot par tēmu - Rīgā ir ļoti daudz instruktoru ar atbilstošu sertifikātu. Kautkā prātā nebūtu ienācis vest suni mācīt pie jebkura pašdarbnieka. Vispirms noteikti uzprasītu izglītību atbilstošus dokumentus. Lai nebūtu jāskrien pa mežu sunim pakaļ. Cirks. Ja nebūtu tik bīstami, jo varat iedomāties, ja jūs ejat pa mežu un jums pretī skrien stafs bez saimnieka. Skaisti.
Vau 09.08.2011, 18:42
:)Katram savs :) Kam papīri galvenais ,kam zināšanas bez papīriem:)
Jūs nemeklējiet vainu instruktoros, bet gan saimniekos. Instruktoram jums ir jāparāda un jāpastāata kā ko labāk panākt un darīt , bet gala rezultāts ir atkārīgs tikai no jums.
stafs? Vēl viens aplams uzskats par suņu šķirni -ļoti nosvērti un paklausīgi suņi kuri ideāli pakļaujās dresūrai. Nav vairs 90- ie kad tos iegādājās tikai turīgākie un izmantoja suņu cīņās.
*** 09.08.2011, 22:48
90-ajos gados Latvijā populārākā cīņu suņu šķirne bija bulterjeri, nevis amerikāņu stafi. Stafi nāca modē tikai ap gadsimtu miju. Jā, it sevišķi, ja ar stafu pastaigājas 10-gadīgs bērns, kas viņu vispār nevar noturēt - tad nav bīstami. Ir valstis, kur šie suņi ir aizliegti ar likumu turēt dzīvokļos, atļauti tikai policijas iecirkņos. To, ka pakļaujas dresūrai - noteikti piekrītu, bet viņiem ir galvā jau ieprogrammēts uzbrukšanas gēns, tā kā vajag tikai pabikstīt un viss notiek. Jautājums - kāpēc tad tieši stafi visbiežāk uzbrūk cilvēkiem? Pat saimniekiem - cik skalpus nav bērniem noņēmuši.
Vau 10.08.2011, 01:07
Ne tikai piti :) Nu ar to uzbrukšanas gēnu jau nodarbojās klubi kas pāro-pie pārošanas un tālāk realizācijas netiek pielaisti agresīvi suņi . Varbūt arī kļūdos , bet tas lieks ir viņu kompetences lauciņš. A biežie uzbrukumi ir tikai saimnieku vaina-skaists monstriņš -jāņem ,es tād grib, bet galā netiek jo - 1.pērk krūmu ražojumu; 2.kucēna izvēles laikā nav iepazinušies ar tā vecākiem-klātienē;3.ņem kucēnu kurš patīk bez jebkādas testēšanas;4.un pats galvenais-pielaiž nepieļaujamas kļūdas kucēna augšanas laikā-attainojot sevi-viņš tak vēl kucēns.
Reti kurš suns ir agresīvs pats no sevis-alfas tipi.Paskat kautvai uz tiem, kas skraida pa ielām-lai viņi izdzīvotu viņi ir socializējušies jo līdzko parādītos kāds agresīvs , tā tas momentāli tiktu izķerts.
Agresivitātē esam vainīgi mēs paši -savas nezināšanas un slinkuma dēļ.
*** 10.08.2011, 08:59
klubi neko nepāro vispār. Pāro saimnieki. SUns ir katra cilvēka privātīpašums un tikai cilvēks pats izlemj - pārot vai nepārot. Klubi ir sabiedriskas organizācijas, kas šādus lēmumus nepieņem. Un vēl, ir šķirnes, kurām obligāti jāiziet psiholoģiskais tests. Ja suns to nespēj - pie pārošanas netiek pielaists ( vismaz oficiāli). Pie pārošanas pielaiž tikai neagresīvus suņus. ( liekas, ka arī am.stafiem ir šis tests jāiziet, lai tiktu pie pārošanas). Par krūmu ražošanu agru vai vēli sodīs - ja ar to nodarbojas, jābūt gatavam, ka var arī saņemt sodu.
sa 24.03.2013, 22:08
kadas cenas?
Pievienot komentāru
Vai brīvajā laikā tev patīk doties atpūsties pie dabas?