Piektdiena, 18. aprīlis, 21:17
Sveicam: Laura, Jadviga
Šodien Ventspilī: 6 .. 8 °C, skaidrs, bez nokrišņiem
Autobraucēja 13.11.2010, 12:53
Satiksmes noteikumi
Pēdējā laikā rodas jautājums, vai tiešām neviens Ventspilī nepārzin satiksmes noteikumus apļveida krustojumos???? Tilta aplis!!! Iebraucot parādam LABO pagriezienu, izbraucot parādam LABO pagriezienu - tas tiešām ir tik grūti atcerēties? Nafig aplī jārāda kreisais pagriezies??? Un vispār nesaprotu, kā jūs izejat automašīnu tehnisko apskati, ja lielākai daļai automašīnu nedarbojas pagrieziena rādītāji, vai varbūt kādam roka nokritīs, ja pārvietojoties no vienas joslas uz otru tiks parādīts pagrieziens???
Komentāri
mans viedoklis 13.11.2010, 13:11
Nafig vispār rādīt, ja var pagriezties tik uz vienu pusi un nobraukt - vismaz pagaidām - tik pa vienu strīpu :) kad būs izvēle, kur braukt, rādīšu. Tagad nav nekāda jēga rādīt.
ventspilnieks 13.11.2010, 13:11
kāda jēga rādīt pagriezienu,ja brauc taisni,ja galvenajam ceļam ir līkums,tad tu arī rādi pagriezienu? tad kad būs vaļā tilts,tad arī rādīsim pagriezienus
kriposo 13.11.2010, 13:17
Tev labāk paliks ja rādīs pagriezienu, ja tapat skaidrs ka citur nav kur braukt :D
Autobraucēja 13.11.2010, 13:21
Un kā tad lai es uzminu, vai tu taisies izbraukt no apļa, vai apļot uz riņķi??? Tā starp citu arī citi dara, brauc uz apli apgriezties - ! Jā, jā, tā jau visis saka, kad būs vaļā, tad rādīsim, un pierod visi braukt nerādot un nerāda arī pēc tam. Loģiksi, ka es rādu pagriezienus, gan iebraucot aplī, gan izbraucot no apļa!
Tur ir apļveida krustojums, neesat tadu zimi tur pamanījusi? No Ruupnieciibas ielas puses ir ziime " Dodiet celu" pirms iebrauksanas aplii, nevis ziime " Galvenais cels" !
Autobrauceeja 13.11.2010, 13:22
Ziniet, ir gan citas iespeejas kur braukt, var braukt vienkaarsi pa apli!
kriposo 13.11.2010, 13:34
Varbūt kāda blondīne arī brauc pa apli :D
ventspilnieks 13.11.2010, 13:36
nu bet aplim pretējā virzienā tak neviens nebrauc,un ja arī riņķotu,tāpat neviens tev neturēs ieslēgtu pagriezienu,un ja kāds ir jau aplī,tad dod priekšroku un pēc tam brauc iekšā,kur problēma?
guru 13.11.2010, 13:37
kā Jums patīk sarežģīt dzīvi. uz ceļu vajag skatīties, apkaŗt vajag skatīties un vispār po...huj, via Tu parādi savu pagriezinu vai ne, ja man, aiz muguras/ no sāniem/ pa priekšu bruaciošajam, ir skaidrs, ka Tu maucības nesāksi darīt.

vnk - maksimāli paredzami bruakt.
Autobraucēja 13.11.2010, 13:44
Ja neesat pamanījuši, tad bieži smagie brauc pa apli apgriezties no tās pašas Rūpniecības ielas puses, lai pēc tam brauktu uz Durbes ielu. Tas notiek tā - viņi iebrauc aplī no Rūpniecības ielas puses, apbrauc apkārt un pa to pašu Rūpniecības ielu aizbrauc un vēl daži tā dara, kas nevēlas apgriezties Statoilā. Tad man būtu jāuzmin, vai brauki ārā pa Lielo Prospektu, vai atpakaļ uz Rūpniecības ielu, ja nevīžo pagriezienu parādīt? Es tad parasti stāvu un gaidu, kad visi bez pagriezieniem izbrauks uz L.Pr un tad tikai braucu aplī, jo kāds tomēr var braukt tālāk pa apli...
Liekas, ka kādam toč rokas nokritīs?
Tā arī neviens nepaskaidroja, kāpēc daži rāda kreiso pagriezienu?
kriposo 13.11.2010, 13:48
Tu laikam vakar tiesības noliki :D
šoferis to autobraucēja 13.11.2010, 13:52
ko kasies te forumā, tad izkāp pie tā apļa, stāvi un ruporā skaļi runā, lai rāda pagriezienus. esi blondīne, ka runā par mazsvarīgām tēmām forumā, kur par tevi tikai pasmiesies
Autobraucēja 13.11.2010, 13:52
Zini, man tiesības ir jau 10 gadus, bet satiksmes noteikumus labi atceros :)
Autobraucēja 13.11.2010, 13:54
Šoferi :D Pasmiesies par ko? PAr to, ka paši nejēdz braukt :D Es jau esmu līka aiz smiekliem, kā visi sevi aizstāv :D
kriposo 13.11.2010, 13:58
Un vēl es gribētu, lai būtu miers visā pasaulē :D
Autobraucēja 13.11.2010, 14:00
Nu es jau saprotu, paskatoties kā tagad brauc Mācību mašīnas, daudz kas top skaidrs :(
Autobraucēja 13.11.2010, 14:27
Vienkārši paskatieties...

http://www.youtube.com/watch?v=Vo81MxmpFhs&feature=player_embedded#!
Autobraucēja 13.11.2010, 14:32
Video tiem, kas ir ļoti pašpārliecināti uz ceļa un noteikumi pilnīigi noteikti uz viņiem neattiecas....
ventspilnieks 13.11.2010, 15:24
brēku tu varētu celt,ja tur katru dienu notiktu pa avārijai,bet neko nēēsmu tādu dzirdējis...reāli jāpaņem acis pierē un jāskatās,galu galā tik stulba jau neesi,ka neredzi uz kuru pusi mašīna brauc, un vispār,ej ar kājām,ja tev braukšana sagādā problēmas.
Atis 13.11.2010, 15:34
ventspilnieks 13.11.2010, 15:24

šāda nekonsekvence diez vai ir saprātīga...
Ceļu satiksmes dalībniekam nav jāšķiro ceļu satiksmes noteikumi, šos ievērošu, bet citus nē, tāpat visi redz , kur braucu, kam tad es patraucēju utt.
Ceļu satiksmes noteikumi ir domāti ,lai visi ceļu satiksmes dalībnieki pārvietotos pa ceļiem paredzami un vienotā veidā, kas novērstu starp tiem pārpratumus=lieku stresu un sliktākajā gadījumā avārijas.
Protams, ka avārijas nevar izslēgt pilnībā, joo cilvēciskais faktors paliek vienmēr un tehniskais arī, bet uz ceļiem notiek tik daudz muļķīgu avāriju, kurās cieš cilvēki, bet par pamatu tā ir elementāru cļu satiksmes noteikumu neievērošana.
Ojars > to Autobraucēja 13.11.2010, 15:36
Jūs tikai 10 gadus pie stūres, es no 1962. gada un Jūsu argumentus un pretenzijas vienkārši nesaprotu. Satiksmes noteikumus sen esmu aizmirsis un ko man dod Jūsu ieslēgtais pagrieziens ja es vienkārši redzu kur brauc auto, kas man ir priekšā. Taciņa taču viena, pa gaisu neviens neaizlidos, ne pa kreisi, ne pa labi, vari mirkšķināt cik gribi.
Un vispār uz ceļa jauzvedās tā lai nevienam netraucētu, visiem uz ceļa jābūt vietai. Ja kādam rodās grūtības, palīdzi, piespiedies pie maliņas, vai piebremzē, netraucē apdzīt u.t.t. Esiet uz ceļa laipni un iecietīgi pret citiem satiksmes dalībniekiem.
Autobraucēja to Ojars 13.11.2010, 15:41
Jā, jā it īpaši, tiem kas brauc no 1962.gada vajadzētu atkārtot noteikumus un atkārtot, ka tā svira, kas atrodas stūres kreisajā pusē ir pagriezienu rādītājs! Nospiežot uz leju rādam kreiso pagriezienu, paceļot uz augšu rādam labo pagriezienu - nu vismaz tā standartā aprīkotai mašīnai vajadzētu būt :)
Jā, tieši tā esiet iecietīgi pret citiem satiksmes noteikumu dalībniekiem un parādam to pagriezienu it īpaši ja pārvietojamies no vienas joslas uz citu :)
Ojars> to Autobraucēja 13.11.2010, 15:55
Mīļā, šajā gadījumā es nemainu joslas, es braucu vienā, savā joslā un to, ka ceļa konfigurācija ir izliegta, neko nenozīmē. Tad jau braucot pa Rīgas ceļu pie Šmitiņa riņķa arī vajag rādīt kreiso pagriezienu.
Atis 13.11.2010, 15:57
Es pats esmu bijis auto avārijās 4 reizes, trijās pasažieris un vienā pats pie stūres.
Vienā reizē ziemas laikā sanāca piedzīvot kūleni, jo braukšanas ātrums acīmredzot bija nedaudz par lielu, ja ņem vērā netīrīto ceļu un ne visai labās auto riepas.
Tad vēl nācās sēdēt blakus vadītājam, kad auto priekšgalu no labā sāna saburzīja autobuss, kurš apdzina traktoru, tas notika jo vadītājs izgriezās un galvenā ceļa īsi nepamanījis, ka aiz raktorsa braucošais autobuss gatavojas iet traktoram garām.
Vēl vienu reizi uz Lielā prospekta, kāds auto vadītājs kurš stāvēja labajā malā, īsti neaprēķināja cik ātri viņs var izgriesties un izbraukt 2 joslā, tāpēc mums nācās piebremzēt, bet ne sevišķi strauji, savukārt aimugurē braucošais tansporta līdzekļa vadītājs, laikam nezināja neko par distances ievērošanu vai darīja ko cit pie stūres nevis skatījās uz ceļu un rezultātā pret mšu piekabes āķi saburzīja bamperu un pārsita radiātoru.
Vēl reizi nācies būt pašam pēc ceļu satiksmes noteikumiem vaininiekam, jo būdams svešā pilsētā tik atlika nepamanīt papildzīmi pie galvenā ceļa zīmes un sanāca pāpratums ar vietējo :)

Un secinājums ir tāds, ka visticamāk šie negadījumi nebūtu notikuši, ja ceļu satiksmes dalībnieki ievērotu ceļu satiksmes notekumus un būtu uzmanīgi uz ceļa un vērotu vai noteikumus ievēro citi.
Autobraucēja to Ojars 13.11.2010, 16:02
Kurā gadījumā? Pagriezieni ir jārāda, tur kur ir tādas ceļa zīmes :) Ja Jūs domājat par tilta apli, papētiet, kāda ceļa zīme ir pirms iebraukšanas aplī! Vai tiešām "Galvenais ceļš" - tā ir tāda rombveida zīme ar dzeltenu vidiņu vai varbūt tomēr zīme "Dodiet ceļu" - trīsstūris ar spico galu uz leju, balts ar sarkanām maliņām???
Atis 13.11.2010, 16:05
Ojars

Par virzniena rādītāju nelietošanu nemaz nevar būt runas, tas ir pats primārais ceļu satiksmes dalībnieka - transporta līdzekļa vadītāja pienākums, brīdināt cius satiksmes dalībnekus par savu plānoto manevru, lai pārējie varētu attiecīgi reaģēt.
Autobraucejai 13.11.2010, 16:12
izskatas ka te neviens nav autoskola gaijis!varbut vajag velreiz atkartot CSN. pastavetu vienu dienu tur CP un strafetu visus kas nerada pagriezienu,tad uzreiz saktu radit ka vajag. TApat bija ar to kreiso pagriezienu Lacplesa un Liela pr.krusta braucot no tilta apla,visi mauca pa zalo,nemaz nesagaidot kad iedegsies papildsekcija,ka var barukt pa kreisi,CP vairakus nostrafeja un visi nu brauc ka vajag.
Ojars 13.11.2010, 16:50
Tā, redzu, ka te "spečuki " sanākuši. Ja es ieejot aplī neslēdzu pagriezienu, Jūs esat pārliecināti, ka es braukšu taisni pa puķu dobi???
Ieejot aplī, labo pagriezienu slēdz tad, ja pirmajā izejā iesi ārā. Neslēdzot pagriezienu brauksi pa apli, nemainot joslas kamēr apnīk. Kad apnika, slēdz labo pagriezienu un izej no apļa. Mainot joslas, vinalga vai aplī, vai braucot pa taisnu ceļu, pagriezieni jārāda. Viss. Vienkāršāk nevar būt.
Atis 13.11.2010, 16:54
CSN skaidfri definē, ka "Pirms jebkura manevra — braukšanas sākšanas, pārkārtošanās, nogriešanās, apgriešanās braukšanai pretējā virzienā, apdzīšanas, transportlīdzekļa apturēšanas u.tml. — transportlīdzekļa vadītājam jāpārliecinās par ceļu satiksmes drošību un par to, vai netiks traucēti citi ceļu satiksmes dalībnieki, jādod brīdinājuma signāls ar gaismas virzienrādītājiem."
Atis 13.11.2010, 16:58
Ojars 13.11.2010, 16:50

Lai saprastu,ka pagrieziens ir jārāda, iesaku iztēloties, kas jādara, kad nogriežaties pa labi uz ielas, kas ir vienvirziena...
identiska situācija kā ar apli, pakreisi taču nedrīkst braukt,bet tas ir kurstojums - virziena maiņa un signāls ir jāra, tā pat arī ar apli.
Atis 13.11.2010, 17:00
Turklāt neaizmirstiet,ka signāla viens no galvenajiem pamatojumiem ir laicīga citu ceļu satiksmes dalībnieku brīdināšana parmanevru. Ok Venspilī ielas ir apgaismotas utt.bet tik un tā ir daudz iebraucēji, tajā skaitā,kuri neievēro distanci utt.tāpēc jāsargā gan sevi,gan citus vienkārši laikus un skaidri rādot kādsmanevrs tiks veikts.
ventspilnieks 13.11.2010, 17:06
a man pajāt,daru kā gribu:D
Ojars 13.11.2010, 17:07
Starp citu, visu mūžu esmu nostrādājis kā šoferis - profesionālis, gan kā tālbraucējs, gan lielas pilsētas burzmā uz Volgas. Ventspilī, tādā mazā miestiņā es vispār nesaskatu transporta problēmas. Tādi sīki tilta aplīši ar trijām izejām vispār izbraucami ar aizvērtām acīm. Kad gaidu kreiso pagriezienu un Lāčplēša ielas, mani apbrauc pa pretējo joslu un ar pirkstu pie deniņiem rāda. Tātad ir spečuki kas papild sekcijas nekad nav redzējuši. Un savā dzīvē, paldies Dievam, ne reizi avārijās neesmu iekļuvis. Kaut šo Zemas lodīti ne reizi vien apkārt esmu apskrējis.
skaistas nāves 13.11.2010, 17:09
Vienkārši paskatieties...

http://www.youtube.com/watch?v=Vo81MxmpFhs&feature=player_embedded#!

Atis 13.11.2010, 17:18

Visu cieņu Jums.

Tā tas tiešām ir, ka uz ceļiem ir visādi spečuki, bet tur jau tas funktieris ir, ka tiem, kuriem ir pieteikami prāta un sapratnes ceļu satiksmes noteikumi ir jāievēro pašu un citu labā.
Bieži škietami sīkumi rada lielas problēmas.
Bet pat to,ka Venspilī nav transporta problēmu nav, nu īsti nevaru piekrist. Avārijas tik un tā ir diezgan daudz, lai gan ielas ir tik labā stāvoklī, izgaismotas utt. Un tas viss pie tik mazas transporta intensitātes.
Ojars , to Atis 16: 54 13.11.2010, 17:23
Jā, pirms jebkura manevra jārāda pagrieziens. Bet ja brauci pa apli, nemainot joslas, Tu taču manevrus netaisi. Tu brauc pa apli, tas nav manevrs. Pirms izejas no apļa, parādi labo pagriezienu, jo tas jau ir manevrs.
Atis 13.11.2010, 17:27

Ventspili nosaucāt par miestiņu :) nu tā jau tas laikam arī ir.

Un par to es tieši brīnos,ka tik mazā apdzīvotā vietiņā tomēr ir daļa cilvēku, kuri atļaujas būt uz ceļa agresīvi, rupji utt. Tās mašīnas taču dienu dienā redzamas pilsētā, pie veikala,darba vietas utt. Kas ir to cilvēku motivācija? Cilvēks iekāpj savā auto un sajūtas kā anonīms interneta ķengātājs izgāžot kaut kādu savu frustrāciju vai vienkārši rāda savu neaudzinātību.
Atis 13.11.2010, 17:31
Ojars , to Atis 16: 54 13.11.2010, 17:23

Tieši tā. Pa apli braucot nav jārāda nekas ja no tā vēl nebrauc nost, izņemot ja aplī ir vairākas joslas un transporta līdzekļa vadītājs pārkārtojas. UZbraucot uz apļa protams ir jārāda, jo tas ir būtībā krustojums, sava veida t-veida krustojums, kurā brauktuve pa kuru braucat atduras pret ceļu kurš ir izliekts, nu kaut kā tā...
Arī autobraucēja Autobraucējai 13.11.2010, 17:36
Arī es esmu autobraucēja un blondīne, BET..... izskatāmā "problēma" nu nepavisam nav nekāda problēma. Trakāk ir tad, ja šoferi (pārsvarā jau dāmas) parāda pagriezienu, bet manevru vispār neveic... vienmēr atceros sava instruktora vārdus, ka nepietiek, ka rāda pagriezienu, ir jāpārliecinās, ka manevrs tiks veikts... par to apli runājot, tad ir skaidrs, ka visi, kas brauc no pilsētas puses, brauks pa labi, tad par ko te jācepās???:)) JAuku visiem vakaru!
Autobraucēja to Ojars 13.11.2010, 17:43
Ojar, der padomāt par to, ka braucējs, kas brauc aiz tevis nav spečuks....
Man dikti gribas redzēt, ka braucot no Rūpniecības ielas tilta aplī un izbraucot no tā ir zīme "Galvenais ceļš", laikam būs jaaizskrien paskatīties, tiešām būšu kļūdījusies? :D
Ojars 13.11.2010, 18:05
Pirms apļa faktiski nekādas zīmes likt nevajag, jo aplis ir galvenais. Ieejot aplī japalaiž visi kas brauc pa apli. Tā parasti ir lielās pilsētās Maskavā, Kijevā, Minskā. Bet var būt arī citādi. Ventspilī intensīva (nosacīti) kustība ir no Pārventas uz tiltu un no tilta uz Lielo prospektu. Tad saliek zīmes "galvenā virziena maiņa". Te nu jābūt ļoti uzmanīgam jo vietējie jau pieraduši, bet iebraucēji var arī zīmi nepamanīt. Man ir gadījies piebremzēt, ne jau nu autiņu dauzīt, ja kāds ir kļūdījies.
Es tomēr uzskatu, ka pirms apļiem nekādas zīmes likt nevajadzētu.
Autobraucēja 13.11.2010, 18:30
Pirms apļiem ir jāliek zīmes - apļveida kustība un ar to jau viss izteikt, ka iebraucot aplī ir jārāda labais pagrieziens.

Man patīk,kā daži izceļas un lepojas ar to, ka nezin satiksmes noteikume :(
Autobraucēja 13.11.2010, 18:36
Nu labi, nerādīsim pagriezienus, bet tad kāpēc daži rāda pagriezinus vispār ne par tēmu? Piemēram krustojums pie dzelzceļa pārbrauktuves Pārventas pusē. Galvenais ceļš ir pārbraucot sliedes un tad Rīgas virzienā, taisni aiziet mazākas nozīmes ceļš (uz Pārventu) pa kreisi aiziet mazs grantēts celiņš. Lielākais vairums braucot uz Pārventu rāda kreiso pagriezienu, virziena maiņa nenotiek, aizbrauc taisni!??? Tad nafig tādās vietās roka paceļas un ieslēdz pagriezienu??? Tā pat pie ģimnāzijas, kur galvenais ceļš maina virzienu, lielākā daļa kas brauc tasni rāda kreiso pagriezienu, varētu domāt, ka viņi taisās iebraukt skolā.
AAA 13.11.2010, 20:03
Ojār,iesaku Jums tomēr palasīt noteikumus,ja pirms apļa nebūs zīme dodiet ceļu.tad darbojas labās rokas likums.
Ojars 13.11.2010, 20:18
Jā, jā, Tev AAA taisnība. Es tā neprecīzi uzrakstīju. Trīsstūrītis pirms apļa vajadzīgs. Bet nevajadzētu kā pie Ventas tilta kur mainās galvenās plūsmas virziens.
Eiropa 13.11.2010, 21:24
Vispār jau vismaz 90% gadījumu pirms riņķveida kustības nav nekādas zīmes. Darbojas tikai labās rokas princips.
ventspilnieks 13.11.2010, 21:45
pamēģini to ieskaidrot šiem instruktoriem...:D
Autobraucēja 13.11.2010, 22:05
un tas labās rokas likums aizliedz parādīt pagriezienu??? tad jau vienādas nozīmes pagriezienos, kur balstamies uz labās rokas likumu pagriezieni nav jārāda???
kurtizans 13.11.2010, 22:09
Njāaaaaaa... Hakinens ar Šūmiņu nobāl autobraucējas un citu Ventas balss foruma braukšanas "spečuku" priekšā...
partizāns 13.11.2010, 22:18
Pagrieziens ir jārāda pirms manevra veikšanas, nevis tā veikšanas laikā. Un jārāda viņš ir tādēļ, lai brīdinātu citus satiksmes dalībniekus par iespējamo kustības virziena maiņu. Vispār jau sen man ir piegriezušies šie spuldzīšu taupītāji.
Autobraucējai 13.11.2010, 22:20
Nevajadzētu jaukt dažādas lietas. Tas ir skaidri saprotams, ka pagrieziena gaismas ir jārāda arī braucot pa lauku ceļiem, ne tikai pa pilsētu.
Autobraucēja to Eiropa 14.11.2010, 09:27
Ilgi pētīju sevi spogulī, nu neesmu blonda :D Bet kā aplī varētu darboties labās rokas likums nu man galīgi nepielec ... Labās rokas likums parāda to, ka pirmie brauc tie, kam brīva labā roka, tātad, ja rbaucu iekšā aplī, no labās puses man virsū neviens nebrauc, tad mierīgi varu braukt, bet tie, kas jau brauc pa apli, tiem es tuvojos no labās puses un tiem mani jālaiž...Pastāstiet, kurā Eiropas valstī, tad šis likums darbojas apļveida krustojumā???
Pētersons 14.11.2010, 09:41
Ja nonācām lidz labās rokas likumam, tad varbūt dažas blondīnes un blondīni var iegaumēt, ka tas darbojas ari autostāvvietās- pie "TOBAGO", piemēram!
Autobraucēja to Pētersons 14.11.2010, 09:48
Tanī stāvvietā viegli var tikt pie jauna auto :D
es 14.11.2010, 10:05
Nepagāja ne 20 komentāri kad Ojārs iebrauca, par ko vispār šeit it runāts tēmā.

Braucot no pērventas pilsētas virzienā, šoferīši NErāda labo pagriezienu IZBRAUCOT no apļa, kas gan ir ļoti svarīgi, jo, ja nerāda, tātad brauks tālāk pa apli un iespējams izbrauks atpakaļ Statoil virzienā! FUI visiem tiem, kas to nedara!

To taka esam beidzot noskaidrojuši ;)

RIMI stāvvieta un labās rokas likums vispār ir divas nesavietojamas lietas- vismaz Ventspilī :)) Brauc kā grib, taurē, rāda kulakus..
Kad laižu kādu, tad brīnās nesaprašanās ..acis kā pogas.
X 14.11.2010, 11:42
Visiem komentētajiem, izņemot Ojāru.
Sākot ar autobraucēju. Var jau izvirzīt savas pretenzijas par braukšanas kultūru Ventspilī. Vai kaut reizi esi izbraukusi no Ventspils? Vai var salīdzināt braukšanu Ventspilī ar braukšanu pa Rīgā? Manas domas ir tādas, ka, ja cilvēks ir ar normāli attīstu prātu, tad nesaprašanās uz ceļa, braucot ar transporta līdzekli, nevar būt. Nekad neviens "likuma pants", kas uzrakstīts uz papīra, neradīs savstarpēju sapratni cilvēkos, ja galvā būs "tukšums".
Eiropa Autobraucējai 14.11.2010, 11:49
Labās rokas likums darbojas gan Vitenpiskas lauku sētā, gan arī Jaunzēlandes aitu ganībās. Tur nav nekā sarežģīta. Pirmais pārvietojas tas, kurš atrodas labajā pusē. Vai tad nav vienkarši?
to X 14.11.2010, 11:53
Tikai vēl vajadzētu pieminēt tādu faktoru, kā citu satiksmes dalībnieku pareiza kustība.
SK 14.11.2010, 13:55
Vispār jautājuma būtība varētu būt par autobraucēju disciplinētību. Personīgi mani baigi nekrata, ja kāds neparāda to pagriezienu apļveida krustojumā, tomēr ja pie pagrieziena nerādīšanas pierod tad gan ir skumīgāk. Man pēdējā laikā tas ir biežāk nācies novērtot - dažīem šķiet ka viņi vieni paši brauc pa ceļu un pilnīgi pofig par pārējiem, tāpēc nogriežoties vai apstājoties ceļa malā nemaz nerāda pagriezienu. Tādejādi nākas vienmēr štukot ko tad nu otrs darīs un dusma aug.
Autobraucēja to Eiropa 14.11.2010, 16:02
Man tieši konkrēti interesē, kā apļveida kustībā darbojas labās rokas likums :)
Tātad braucot iekšā aplī es esmu labājā pusē un droši braucu iekšā, jo man visi brauc klāt no kreisās puses, tad nu lai gaida? :D

SK - to īpaši var novērot braucot augšā uz tilta no Lielā prospekta puses, visi tā maina braukšanas joslas, ka prieks :D
Knābis 14.11.2010, 16:09
Uzbraucot uz apļa ir zīme"krustojums ar galveno ceļu".Labā roka darbojas ja zīmes nav.
2 14.11.2010, 16:10
Gribu atgādināt par tādu CSN kā stāvēšana pie dzeltenās līnijas un krustojumā.Pēc noteikumiem tur stāvēt nedrīkst,bet apskatieties ,kas darās pie CSDD,gaidot rindu uz tehnisko apskati.Avārijas situācijas tur ir bijušas ne viena vien.
Autobraucēja to Knābis 14.11.2010, 16:15
Pieņemsim, ka zīme tur nav, kā te minēja, tā neesot lielākajā daļā Eiropas un visur apļveida kustībā darbojoties labās rokas likums. Tad man tiešām interesē, kā lielākajā daļā Eiropas tiek izbraukti apļi?
ventinjlikums 14.11.2010, 16:51
Ko juus visi cepaties pa apljiem. Es shovasar beidzu kursus un liku tiesiibas uz E kategoriju. Pirms tam 3gadus ieprieksh liku uz C . Instruktori (abi) teica, ka IEBRAUCOT APLII NAV JAARAADA PAGRIEZIENS, bet izbraucot- jaaraada obligaati. Taapat arii CSDD pirms braukshanas eksaamena taa starp citu uzprasiiju par apljiem. Atbilde taa pati. Ko juus tagad pashi ieviesiisiet savus ventinjlikumus? DDDD!
Ventiņlikumam 14.11.2010, 17:16
Te jau iet runa par to, ka arī izbraucot nav jārāda pagrieziens, laikam jau 10 gadu laikā satiksmes noteikumi ir pamatīgi mainījušies.... Jāiesaka valdības vīriem, kā tikt pie lieka latiņa budžetā :D Uz katrām tiesību maiņām ik pēc 10 gadiem jāpārliek arī eksāmens gan teorētikskais, gan braukšanas :D
ventinjlikums 14.11.2010, 17:27
Veel nesen atgriezos no ekskursijas pa Norveegiju ar savu auto. Tur aplju ir kaa biezs. Nu neviens, iebraucot aplii, neraadija pagriezienu. Ko tad , shameejie visi brauc aplami??? Manam liekas, ka raadot labo pagriezienu, iebraucot aplii, varam maldinaat citus satiksmes daliibniekus, kuri gaida ,piemeeram pie otraas izejas. Jo vinji domaas, ka tu nogrieziisies pa pirmo izeju no aplja.
Autobraucēja to Ventpiņlikums 14.11.2010, 17:28
Kāds tam ir pamatojums, ka iebraucot aplī nav jārāda pagrieziens? Ar ko tas krustojums atšķiras no citiem?
ventinjlikums >autobrauceejai 14.11.2010, 17:32
Kad peedejoreiz esi likusi tiesiibas? Kursos esi gaajusi? Pamatojums- citu satiksmes daliibnieku maldinaashana. Un tas ir aizliegts.
Autobraucēja 14.11.2010, 17:38
Pirms 10 gadiem nebija aizliegts...Nezin kāpēc bieži braukājot ar instruktoru viņš rāda pagriezienus. Tev jau pagreiziens jārāda pirms iebraukšanas aplī.
ventinjlikums >autobrauceejai 14.11.2010, 17:47
mjaa smagi... palasi noteikumus. Jums buutu veerts nolikt eksaamenu par kvalifikaacijas celshanu. Pabraukaa tepat pa Zviedriem,Somiem ,paskaties,kaa shie brauc. Un nav jau tik taalu. Lietuva- Klaipeedas aplis. Nu jaa, ventinji jau grib ieviest savus likumus. Kaa jau pilseetaa ar riitdienu.
Autobraucēja 14.11.2010, 18:19
Zini, diemžēl pildot testus, vienkārši intereses pēc vairāk par 1 kļūdu nevaru dabūt :D
STRĀDNIEKS 14.11.2010, 19:14
Par Vecā apļa izbraukšanu kompetentas personas teica -
"Pagriezienu rādīšana uz apļa - tā ir Ventspils nacionālā īpatnība!"

Es pats uzskatu, neieslēdzot pagriezienu, daudz degvielas neieekonomēsi, bet no debīliem pārpratumiem izbēgsi...
Cik bieži negribas "iepiļīt" "žopā" pagriezienu nerādītājiem!
Man nav jāuzmin, kāpēc priekšā braucošais salēninas, Vai taisīs pagriezienu, pārkārtosies, vai kāds vienkārši pie stūres nomiris.
qwerty to autobraucējai 14.11.2010, 19:30
Jūs tik zinoši visu šeit izklāstat,prieks lasīt! Man Jums jautājums:
Kam un kādos gadījumos domāta apļa ieksējā josla un kā pa braukt?
gaidīšu komentāru :)

to qwerty 14.11.2010, 19:58
bet atbilds vieta ir klusums no autobraucéjs.
Andris 14.11.2010, 20:00
Bieži iznāk braukt Lāčplēša iela - goda aplis- Sarkanmuižas dambis . Pirms Rūpniecības ielas labo pagriezienu nerādu, bet tas netraucē, no Statoila puses braucošos, neliekoties ne zinis par zīmi "Dodiet ceļu" mēģināt apmaksāt man auto remontu. Pēc tam ar izbolītām acīm un atkārušos žokli, atviegloti nopūsties ,ka neievilku sānos. Man vēl mašīnu remontēt nevajag, tāpēc ar šādu varbūtību rēķinos. Uz kādām 3 reizēm vismaz 1 tāds trāpās, īpaši jau no rīta ap 8-9 un vakarā ap 17.
Tā kā, ja ir vēlēšanās kādam remontēt savu mašīnu, uz priekšu.
ventinjlikums 14.11.2010, 20:46
Vispaar nesaprotu, kaapeec jaaveic ir shis goda aplis,lai nokljuutu no Laachpleesha uz Sarkanmuizhas dambi? Vai nevareeja kaa agraak - ljaut braukt taisni no Lachpleesha ielas. Smagajiem diezgan muljkjiigi.
Autobraucēja to qwerty 14.11.2010, 21:21
Iekašējā josla ir domāta tādam gadījuma, ja netaisies no apļa izbraukt pirmajā izejā, bet turpināt braukt pa apli, tad brauc pa iekšējo joslu. Vai ja vienkārši aiz neko darīt, izdomā paapļot, tad brauc pa iekšējo joslu.
čebureks 14.11.2010, 21:30
piekrītu 100% Andris 14.11.2010, 20:00!!
Man šis Lāčplēša-goda aplis- Sarkanmuižas ar bieži sanāk. Bet man katru 2x visādi URLas(LV) griež priekšā..!!! Man pofig! Es ar savu veco tarataiku gan kādam biezam vāģim nonesīšu jumtu!!! Ja nejēdz satiksmes noteikumus, tad nevajag!!!
Atis 14.11.2010, 22:10
Autobraucēja to qwerty 14.11.2010, 21:21

Iekšējā malā pat drīkst apstāties, turklāt arī stāvēt, ja vien ievērotas atstarpes no baltās līnijas un citi nosacījumi.
visiem komentētājiem 14.11.2010, 23:15
Vēl jau tik īstie cipari ar joslām sāksies, kad tiltu atvērs :))) ticiet man:)
Bet kā jau te viens teica, gan jau pie Ventspils nacionālajām īpatnībām pieradīsim :)
ventspilniekam 14.11.2010, 23:59
satiksmes noteikumos ceļa zīmes zirgiem un jātniekiem atsevišķi nav.Tā ka jāj droši.
ventspilnieks 15.11.2010, 12:10
tā arī daru,es te stulbi nelauzu galvu,kurš rāda pagriezienu un kurš ne,man ir acis pierē,atšķirībā no tiem kas blenž uz priekšā braucošo automašīnu pagriezienu lukturiem,un redzu kur mašīna brauc..drusciņ stulbi jūs esat palikuši cienījamie tautieši...
rammstein 15.11.2010, 13:10
Ierosinu atcelt satiksmes noteikumus
Andris- ventinjlikums 15.11.2010, 15:14
Visdrīzāk tas goda aplis jāveic, jo luksafors nav pietiekoši inteliģents vai tā pati problēma satiksmes plānotājiem.
guru 15.11.2010, 16:02
vauuu- izrādās, ka te ir, par ko strīdēties!:D

nesaprotu, kur ir problēma- paredzama braukšana neizslēdz pagrieziena uguņu rādīšanu. ko gan nereti var redzēt pretējā situācijā - respektīvi - tik cītīgi rāda gaismas, ka aizmirst stūri pagriezt vai spogulī paskatīties!
hi, hi, hi 15.11.2010, 16:45
Ne, nu paklau... Jus te tik aktivi nematies.....

Salaist jus dazus te kopa, butu pamatigs kautins!!! :-D

te nav ko diskutet, brauc pec noteikumiem ka pieklajas, un nevienam nebus problemu. Ja kadam kas nav skaidrs, lai macas atkartoti satiksmes noteikumus!
Rudis 15.11.2010, 16:51
Tātad jauna kārtīb?
tas der!
Bet skaidru sistēm vajag gan - tā kā jebkurā formālā vai neformālā pasākumā, piemēram, ģimenē - visiem jāzina, kurš vectētiņš (lasi - ģeds).

Es tātad par to (var būt vēl kāds par to pašu - nav man laika ar to garo koncepciju iepazīties. Neņemiet nu ļaunā!):

- laidīsim tos, kam dārgāks autiņš pa priekšu. Tie ar lētajiem, lai parūmējas. Bet kam pavisam knapi braucamie, tie lai brauc pa nakti. Tā starp 3.00 un 5.00

Līdzīga sistēma kā Indijā. Un noteikumus nevajag.
lilliš 15.11.2010, 17:21
Es tos noteikumus mācījos dikti sen.Tad nu sanāk, ka daru pavisam aplam, jo iebraucot aplī, rādu KREISO pagriezienu, bet izbraucot LABO.Varbūt es nosapņoju, bet man liekas, ka mums toreiz tā mācīja.Turpmāk labošos!
lilliš 15.11.2010, 17:23
Bet to, ka pasniedzējs Vēzis teica, ka JĀRĀDA, atceros riktīgi!
Rudis to lilliš 15.11.2010, 17:39
Sabiedrība ir iedibinājusi jaunu kārtību: nekas vairs nevienam nav jārāda! -Ja nu vienīgi pa mašīnas logu kaut ko nebūt.

Tagad ir tā - kuram lielāks un krutāks, tam priekšroka. Easy!!
shumahers 15.11.2010, 18:27
Krustojuma stavet aizliegts.. Aplis ir krustojums..
mamma to lilliš 15.11.2010, 18:42
jā, nelaiķis Vēzītis ļoooti labi iemācīja
ventspilniekam 15.11.2010, 20:05
Vispēr jau visiem citiem, izņemot Tevi, acis atrodas nedaudz zemāk par pieri. Tu esi ļoti rets un dīvains gadījums. ;)
Ojars > to lilliš 15.11.2010, 23:10
Pareizi, tā pa apļiem jābrauc.
Vai tik tas pasniedzējs nebija Ronis Juris, nelaiķis. Viņu arī medībās nejauši sašāva, izārstējās, pēc tam vēzis piemetās. Es ar viņu vienā klasē mācījos. Bet varbūt tāds pasniedzējs Vēzis arī ir bijis. Nezinu.
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 09:18
Ha Ha Ha aUTOBRAUCEJA TIKAI RUNAA VIENU JARADA VISUR KUR VAJAG UN KYR NEVAJAG PAGRIEZIENUS. Miļa blondine izej vēlreiz kursus vai pajautā instruktoram kurs tevi mācija gan jau pa desmit gadiem bus kaut kas piemrsies. Ikdienā braucot tomer ir savi noteikumi patik tev tas vai nē un ja neieverosi atri vien no ceļa maliņa nospiediis. neesi jau nu te taa pargudrā. zini izskatas jau drizāk ka tev desmit dienas ir tiesibas nevis desmit gadu ja jau tādas mulkibas vari rakstīt.
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 09:24
nupat palasiju visus Autobraucejas komentarus nja labak jau butu ja pati tas nu nezinu ka iegutas tiesibas aiznestu atpakal uz CSDD un kārtotu visus eks;amenus pa jaunam. Man ties;am bail ka starp mums ir t;ads eksemplārs.
lilliš 16.11.2010, 09:25
Bija, bija foršs pasniedzējs Vēzītis. Lai viņiem abiem ar Roņu Juri vieglas smiltis!
Bet tas bija sen un viens otrs noteikums jau aizmirsies. Ja tagad būtu jānokārto eksāmens, tad būtu lielas ziepes.
BET ja braucu pa veco tiltu no pilsētas puses uz Pārventu, tad taču, ieejot aplī man ir jārāda KREISAIS, citādi aiz manis braucošais domās, ka laižu uz Pilteni. Vai tad ne? Palīdziet nu, mīļie gudrinieki!
Autobraucēja to lilliš 16.11.2010, 13:21
Kreisais pagrieziens nekad nav bijis jārādā aplī! Izņēmums bij vienīgi vecais aplis pilsētas pusē braucot uz tilta, tur dabojās Ventspils satiksmes noteikumi :)
Jautājums to J.O.P.T.A.V.A 16.11.2010, 13:23
Kuras būtu tās vietas, kur nav jārāda pagrieziena rādītājs? Vakar izbraucu pilsētu, braucot augšā uz tilta, visi tik smuki mainīja joslas bez pagriezieniem, ka plnīgi prieks skatīties :) Laikam jau tur nav jārāda :)
ventspilnieks 16.11.2010, 13:38
nu braucu,uz Ventspili no jaunā tilta puses,tākā pagaidām ir ieejošā josla tikai viena,tad pagriezienu nerādu,bet dodu priekšroku tiem kas brauc pa apli,ja gribu braukt uz centru -pagriezienu nerādu,jo esmu ārējā joslā,kas izved uz centru,bet ja gribu turpināt maršēt pa apli,tad rādu kreiso pagriezienu,pārkārtojos uz iekšējo joslu un pucēju tālāk...tas pats ir ar ībraucot no Centra...
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 14:47
ak kungs autobraucēja LŪDZU PALASI PAMACIES NU ES NEZINU da jeb ko tikai lūdzu lūdzu nesedies pie stures. Ar laiku jau naks ta pieredze bet nu uz doto bridi vai vai.
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 14:50
Ai labi vairak nerakstišu nav jēga te plukties
ansis 16.11.2010, 15:19
Nedo dies ar tādas ''autobraucējas'' satikties uz viena ceļa... Un, kurš gan to teica, ka sievišķi prot labāk braukt. Vispār man liekas, ka tiesības vispār principā nedrīkst dot sievišķiem.
lilliš 16.11.2010, 15:47
Nemuldi, nu Ansīt! Sievišķiem drīkst gan dot tiesības!
Kā tad Tu tiksi mājās, kad būsi Sieviešdienu nosvinējis? :))
Vecais labais tilts 16.11.2010, 16:06
Ko cepaties, labāk pasakiet kad kustību pāri tiltam atjaunos...
lilliš 16.11.2010, 16:21
6. vai 9.decembrī
ansis>lilliš 16.11.2010, 16:53
Tas ir izņēmums. To tā vajadzētu arī noformēt CSN. Ja šoperis follā ,tad mašīnu drīkst vadīt sievišķis.
Laura 16.11.2010, 17:00
Palasot komentārus pilnīgi bail paliek pie stūres sēsties, kādi "pārgudriši" pa ielām brauc. Tiesības liku 5 gadus atpakaļ, instruktors vienmēr mācīja, ka jārāda labais pagrieziens gan iebraucot aplī, gan no tā izbraucot (CSN 70 punkts). Vēl tādi "gudrie" kā J.O.P.T.V.A. varētu paņemt arī pie CSN klāt izdotos Tematiskos uzdevumus satiksmes noteikumiem (man pie rokas ir 2004.gada izdevums), 17.lpp. 5.piemērs - nu ideāli uzzīmēts!
ansis 16.11.2010, 17:07
Vai pie šīs diskusijas nevarētu pieslēgties klāt kāds no CSDD ,vai kāds no instruktoriem, vai pat no ceļu policijas un pateikt, kā tad ir ar tiem povorotņikiem iebraucot un izbraucot no apļa. Un protams pamatot sacīto. Citādi mēs te maļamies, nekādas jēgas. Cik cilvēku , tik viedokļu.
lilliš 16.11.2010, 17:16
Laura, svinīgi apsolos izlasīt un ievērot! Ja nu tomēr netīšām parādu, aplī iebraucot kreiso, tad zini, ka tas ir Lilliš un taurē, cik spēka:)
Ansīt! Nu ko Tev tie nabaga sievieši tik sliktu nodarījuši, ka Tu TIK pikts?
Lai visiem dusmīgajiem jauks vakars!:)
ansis 16.11.2010, 17:24
Kā lai nepiktojos, ka nedod.
lilliš 16.11.2010, 17:34
tā jau domāju! :))
ansis 16.11.2010, 17:38
Tas Elziš vainigs. Goras te...
xxx 16.11.2010, 18:20
ko jūs te ņemas menti jau pateica, kad būs vaļā tilts tad būs jāmaina braukšanas kultūra, ja nē tad paši ziniet kas notiks!!
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 18:25
Darga Laura vispirms izlasi par ko es rakstu ????????????????
Boss 16.11.2010, 18:29
var jau te gudri spriedelēt gan lauuras gan autovaditajas gan lilijas un citas petunījas bet uz cela diemžēl ir daži citi noteikumi patik vai nē dārgās cienītās. Izskatās ka jūs nesen tiesības nolikušas un nu tik nems un māčis . oi oi ir redzeti tādi
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 18:33
Ha ))))))))))))0 tas bija labi. Autobraucēja nu ko tunemies ar to kreiso pagriezienu.Tu jau nemaz nezini kurš ritenis negriežas griežoties pa kreisi.
Mācītājs 16.11.2010, 18:35
Uz cēl i jacien vis satiksms dalibniek, tie lampiņs tik ātr nenolietojas, ja vīņs biež lieto, brauc taka fūrmaņ, varet padomat, ka virzien rāditaj i domat eksāmeniem un poličiem, nepārtrauktā strīp priekš apdzīšan, gulošie policist lai lekt tāluma un tā tālāk un tālāk.
lilliš 16.11.2010, 18:39
Es nav(u) Autobraucēja, bet man arī interesanti! nu,un kurš tad negriežas? un priekš kam to vajadzētu zināt?
Autobraucēja 16.11.2010, 19:29
Izstāstiet, kā jums traucē tas, ka izbraucot no apļa parādu pagriezienu, kā jums traucē tas, ka pārkārtojoties pa joslām parādu pagriezienu??? Varu jau nerādīt, ja jums tā labāk :D
Macītājam 16.11.2010, 19:38
Labu sprediķi nodevi pa taurēm!
nomaļnieks 16.11.2010, 21:19
ir jālieto,nav jālieto - tā jau darbojas pagrieziena rādītājs :/
Vagotājs 16.11.2010, 22:36
Iebraucot aplī sākas vienvirziena ceļs taka miļa autovaditaja te nu nekādu pagriezienu nerādam ( laikam gulēja nodarbībās) izbraucot jā protams rādam . Un ja kas ar galvu domā sakoties aplim pa kreisi nu laikam negriezīsies un diemžēl pa labi arī ne
Vagotājam 16.11.2010, 22:46
Var jau pieemt, ka vienvirziena ceļš, bet vai ar vienu joslu tas ir?
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 22:55
Nu labi ja bez apvainojumiem Autovaitaja ja Tu piemeram Vācijā, Austrijā, Holande un vel daž'\as valstis iebraucot apli paradisi labo pagriezienu policists iespejams bridinas ka maldini satiksmes daalibniekus jo reāli Tu nekur nenogrizies. Vini to uztver ka tu nogriezīsies no apļa pirmajā nobrauktuvē. Itālijā piemēram pavisam divaini visus laiž iekšā aplī . Pie mums jā protams rāda lai gan ka jau teicu es nē pec tam kapec braucot apli rada kreiso nu diemžēl lai butu droš pa sevi ka man neizleks kāds priekšā, es piebildīšu ka ar kreiso pagriezienu ne vienu nemaldinu ,izbraucot ja rādu labo.
J.O.P.T.V.A..... 16.11.2010, 23:17
Jā un gribēju vēl pajautāt Autobraucējai . Tu teici ka Tev 10 gadu stāžs tad saki ludzu cik noprotu tad tam nav nozimes cikliels ir apļa veida krustojums . Tad ludzu atbildi ja esi bijusi Stokholma braucot no Upsala puses ir lielas apļa veida krustojums Tu varētu pateikt kurā brīdi man tur parādīt labo pagriezienu)))))) jā jā ari it ka iebraucot aplī es domāju ka zviedriem būtu acis uz kātiniem, bet tas ir apļa veida krustojums tur brauc pa loku un ari it kā dikti un ilgi tai lokā iebrauc. Redzi diemžēl es esmu šoferis nevis autovaditājs.
Autobraucēja 16.11.2010, 23:44
1.To Vagotājs - Tad sanāk, ka krustojumā ar vienvirziena ielu arī pagrieziens nav jārāda?

2.To J.O.P.T.V.A..... Diemžēl neesmu bijusi Stokholmā. Pirms 10 gadiem liku autovadītāja tiecības Talsos, tur braukāju pa apļiem, pirms 2 gadiem liku A kategorijas tiesības, pirms iebraukšanas aplī neparādīju pagriezienu un dabūju no instruktora šo un to dzirdēt! Nu kreiso pagriezinu aplī vari rādīt vienīgi, ja pārkārtojies no ārējās joslas uz vidējo.
J.O.P.T.V.A..... 17.11.2010, 00:00
A nu tad jau ta lieta skaidra ne kur neesi bijusi . Labi cienītā ar A kategorijas tiesībām nemšu tavu ieteikumu vērā. Nu jau jau Talsos pa apļiem pirms desmit gadiem braukāji n u jāa tā jau ir pieredze. NU labi bija jauki parunāt un lai tev veicas pa tiem apļiem , jā un starp citu tagad vēl viens aplis ir talsos vari aizbraut paapļot. Čau.
Autobraucēja to J.O.P.T.V.A..... 17.11.2010, 00:09
Tu tikai izliecies, ka neko nesaproti, vai kā???
TRoll 17.11.2010, 00:14
Kādam šeit ir iestājusies menopauze un gribas izmācīt visus pilsētas iedzīvotājus :D:D
kamēr nav citu iespēju kur aizbraukt (braucot pa apli), kāda jēga rādīt pagriezienu? Kad būs vaļā joslas un intensīva satiksme tad varēsi skatities uz nagiem un pierakstit parkapeju auto nr.
Tagad - sēdi ratos un nelien mācīt citus.
Tad jau sanāk, ka man katrā ielā nenonākot krustojumā būs jārāda pagrieziens, jo mazums- nākotnē mošķ tur būs iela :D
Autobraucēja to Troll 17.11.2010, 00:21
Tev rokas nokritīs, ka parādīsi pagriezienu? Nu šobrīd ir visaz 2 iespējas kur aizbraukt, braucot pa apli! Kāpēc tev ielā bez krustojuma jārāda pagrieziens?
Nu saprotu jau saprotu, ka satiksmes noteikumi pēdējo gadu laikā stipri mainījušies :) Autobusi brauc ne ātrāk kā 40 km/h, mācību mašīnas ar velkas uz 30-40km/h...
Tikai neviens neatbildēja uz jautājumu par joslām, braucot augšā uz tilta ir 3 joslas, tur ar nav jārāda pagrieziens, ja gribu no vidējās uz malējo pārkārtoties? Tas ar tagad jauninājums?
pasniedzējs 17.11.2010, 02:13
pagrieziena rādīšanai ir jēga tikai izbraucot no apļa vai pārkārtojoties no apļa ārējās joslas,pa kuru jāizbrauc aplis,pa kreisi,bet iebraucot aplī pagrieziens jārāda vienīgi tad,ja tur būtu zīme,ka galvenais ceļš maina virzienu,kā Ugāles līkumā,tā ka labā pagrieziena rādīšana iebraucot tilta aplī uzskatāma par apzinātu maldināšanu,jo jums nemaz nav citu iespēju,kur braukt,kā vien pa ārējo malu izbraukt apli, pirms izbraukšanas no tā parādot labo pagriezienu,vai nerādot,ja turpināt braukt pa apli.
Laura 17.11.2010, 08:26
Pasniedzēj, kurā autoskolā Jūs pasniedzat?
Cienītais J.O.P.T.V.A., izlasīju visus Jūsu komentārus, pēc kuriem radās nepārprotams iespaids, ka "braucat virsū" Autobraucējai, lai gan pēc CSN viņai ir taisnība. Katram dzīves laikā izstrādājas kaut kāda sava braukšanas pieredze, kā labāk un pareizāk, bet nu CSN tomēr priekš visiem ir rakstīti vienādi.
Ne par tēmu, bet gribējās pateikt, šorīt atkal rezēju tādu CSN pārkāpumu, kas varēja beigties letāli. Stāvēju Kuldīgas Jūras ielas krustojumā pie sarkanās gaismas, bet viens panesās mierīgi garām un šķērsoja krustojumu pie sarkanā. Pāri ielai jau sāka iet nepacietīgākie gājēji, 1-2 sekundes un šis braucējs būtu uzbraucis virsū, brauca pietiekami lielā ātrumā. Nu kur tādi rodas, vot to es nesaprotu!
vecā piepe 17.11.2010, 10:11
va vella,tiesības liku tālajā 1978 gadā,tagad neko neatceros bet braucu katru dienu un ne tikai pa Vestpili,bet nu es redzu ka esu muļķis,ieķeršu vienu Līvu stipro lai rullē vecene.
yyy 17.11.2010, 11:12
Vispar divaina diskusija. Esmu braucis daudz un visur,bet tik debili pa apli tiesam brauc tikai Ventspili.Joslas neievero,pagriezienu nerada.Stulbi. Tas tacu ir elementari un passaprotami- LABAIS pagrieziens ir jarada nobraucot no apla lai nekavetu tos,kuri grib uzbraukt uz apli.
Autobraucējai 17.11.2010, 13:16
Ar steigu nes un nodod tās savas pirktās tiesības vai nu csdd, vai policijā. Tu esi apdraudējums sabiedrībai. Bieds uz ceļa. ''Denisa bieds''. Nopietni, kamēr neesi sastrādājusi neatgriezeniskas muļķības. Kur tādi/as rodas???
Ļimons 17.11.2010, 13:37
neesmu pārlasījusi noteikumus, varbūt kļūdos. Palabojiet,ja tā..bet vai iebrauco aplī pagrieziens vispār jārāda? Ja pareizi atceros,tad tikai izbraucot no apļa.
ventspilnieks 17.11.2010, 14:01
nu ja es braucu uz centru no Statoil,tad iebraucot nav jārāda,bet ārā braucot vairs nezinu,itkā jau ārējā josla izved uz centru ja es braucu pa to domāju,ka nav jārāda,bet,ja turpinu braukt pa apli ir jāpārkārtojas uz iekšējo joslu,kas nozīmē,ka jāparāda kreisais pagrieziens,bet pēc tam,ja gribam atkal izbraukt uz Statoil pusi,tad jārāda labais pagrieziens, labojiet,ja kļūdos...:)
Autobraucēja 17.11.2010, 14:18
Nu man viss kļuva skaidrs :) Turpmāk braukšu bez pagriezienu rādīšanas :))
divi ļimoni 17.11.2010, 15:21
Nu ko, tad Tevi diezgan ātri atšifrēs. Labāk jau nu kiec to savu braucamo pie sētas nost. Tas tāds silts ieteikums Tev.
pasniedzējs 17.11.2010, 15:39
nē,iizbraucot jārāda,lai nemaldinātu braucējus,kuri vēlas iebraukt aplī,bet manuprāt vispretīgākā necieņa ir tad,ja stāvot kreisejā joslā,kreiso pagriezienu ieslēdz,iedegoties zaļajam un uzsākot kreiso pagriezienu,tādiem,kas pagrieziena signālu rāda sev,gan būtu jāgāž pa to stulbo ķirbi,bet mūsu tilta apļi ir super,gan izbraukšanas,gan drošības ziņā,te nemaz avārijas normāliem cilvēkiem nav iespējamas,dēļ šajā diskusijā iztirzātās tēmas,bet tam,kurš izraisīja negadījumu,apdzenot aplī un spraucoties otram priekšā,varu izteikt līdzjūtibu par galvas kaiti.P.s.-viss būs labi,mums ir feins tilts ar pārdomātu satiksmes organizāciju.
Anete 17.11.2010, 15:52
Iebraucot aplī, kreiso pagriezienu rāda, lai nemaldinātu pie nākošās ieejas gaidošos, ka nogriezīšos pie nākamās izejas, bet gan, ka izbraukšu ātrākais aiz tās esošajā izejā. Pretējā gadījumā mazos apļos var iznākt avārijas situācijas - aplī iebraucošais vēl nav paspējis izslēgt pagrieziena rādītāju, bet iekšā braucošais, domādams, ka šis nogriezīsies, bliež iekšā aplī un pie reizes arī aplī esošajā autiņā. Nezinu gan, cik tas ir pareizi saskaņā ar CSN, bet man pašai tā liekas no citu autobraucēju puses pareizāk - zinu, ar ko rēķināties, gaidot savu kārtu.
Anetei! 17.11.2010, 18:32
Ja tu aplī parādi kreiso pagriezinu, tad tev jāpārkārtojas uz malējo joslu, ja ne tu tiešām maldini tos, kas stāv pie nākošās ieejas un vēlas braukt aplī! Viņi domā, ka tu pārkārtosies un iekšējo joslu, ārējā paliek brīva un viņi brauc iekšā aplī!
J.O.P.T.V.A..... 17.11.2010, 20:42
Ak kungs jo tālāk jo trakāk.
hm 17.11.2010, 22:05
Nu tad tā- ja braucot no statoila puses,iebraucot aplī labajā joslā man pēc noteikumiem ir jāgriež pirmajā nobrauktuvē nost- tas ir uz tiltu. Ja gribu braukt uz Rimi,tad man ir jācērt uzreiz uz kreiso joslu? Ta varbūt iebraucot aplī šajā gadījumā jārāda kreisais pagrieziens? (ja grib uzreiz nogriezties- tad labais)
Autobraucēja 17.11.2010, 22:46
Ai, nu takš brauciet kā gribat, ieturēšu distanci un cerēšu, ka viss beigsies labi...Vismaz priecājos, ka beidzot Fabrikas ielas un Kustes dambja krustojumu var izbraukt bez taurēšanas un bremzēšanas virzienā no Pārventas uz Piltenes pusi :)
Pievienot komentāru
Vai Lieldienās šūposies?